Skocz do zawartości
GilbertŁ

Intel Core i7 3700K - Renderowanie grafiki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, właśnie składam sobie komputer do tworzenia grafiki 3D i zastanawiam się jakie chłodzenie kupić. Myślicie, że boxowe da radę przy renderowaniu grafiki tj. dużym obciążeniu procesora? Czy lepiej wymienić na jakieś porządne chłodzenie. Jak już bym wymieniał, to tak, żebym mógł podnieść go tak do 4 GHz na każdym rdzeniu, jakie polecacie mi chłodzenie, najlepiej żeby było w miare możliwości tanie ale oczywiście syfu nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No budżet raczej nie gra roli, napisałem, tak żeby było tanio i dobrze. Najtaniej ale, żeby spełniał moje aktualne zapotrzebowania czyli, żeby procesor nie przegrzewał się przy dużym obciążeniu przez dłuższy czas podczas renderowania grafiki. Dajmy na to kiedy renderuje jakieś szczegółowe modele to procesor chodzi na pełnych obrotach tj. 100% obciążenia przez parę godziny (ok. 2-3h) i żeby wtedy procesor się nie przegrzewał i działał w pełni sprawnie.

 

Z budżetem jest tak, że jestem freelancerem (grafika na zamówienie) i nie mam stałych kosztów bo jestem na utrzymaniu rodziców, więc kiedy dostanie tylko jakieś zlecenie, wpadnie mi troche $ to wydaje to od razu na komputer. Więc z pieniędzmi nie ma problemu, że tak powiem ale chciałbym max wydajności w stosunku do ceny, bo nie jestem debilem, żeby przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow ze to obudowa z zasilaczem tracer 4life 450w i nie masz zamiaru go wymieniac i chcesz do tego pakowac i7...

:mur:@autorZastanów się nad Arc Midi + Macho. Powinieneś znaleźć taniej na allegro ale przy założeniu 24h renderowania @ CPU lepiej mieć coś zawierającego 140mm aby odbierało ciepło z cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś toto (bo inaczej tej budy się nazwać nie da) z firmowym zasilaczem Tracera to zacznij od niego, te zasilacze kompletnie do niczego się nie nadają. Potem zastanów się nad budą żebyś miał jakąś rozsądną wentylację i cooler na koniec.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć która jest lepsza, obie są bardzo dobrymi obudowami za jeszcze w miarę rozsądne pieniądze. Ja miałem Dominatora 1, kilka rzeczy mi w nim brakowało, jak wyszedł Dominator 2 prawie wszystko do czego miałem jakieś uwagi w nim poprawili więc zmieniłem budę Dołączona grafika

Pod WC lepszy jest dominator bo bez kombinacji można zamontować 2 chłodnice 240/280.

Arc midi ma możliwość instalacji 2 wentylatorów na froncie czego brak w dominatorze, no i ma usb 3.0 (chociaż dziwnie bo tylko 1 port).

Według mnie to na wybór pod chłodzenie powietrzne będzie miał raczej wygląd obudowy, bo obie oferują podobny poziom wykonania i możliwości.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jestem bardzo przekonany na CM, bo są tańsze, bardziej sprawdzone i tam można 10 wentylatorów nawet wcisnąć.

Upatrzyłem sobie bardzo taniutko na allegro http://allegro.pl/obudowa-cooler-master-690-ii-advanced-rc-692-white-i2590104119.html

 

tyle, że ten model się rózni od standardowego, czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Advanced ma jeszcze podpórkę kart graficznych i zdaje się bezśróbkowy montaż wszystkich napędów 5,25" i przejściówka 3,5" na 2,5", ta na aukcji nie ma otworów wentylacyjnych w bocznych pokrywach (to akurat wg mnie na plus).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macho to jeden z najlepszych coolerów który można dostać poniżej 2 stówek.

 

Zależy ile chcesz wydać na wentylatory, ja mam 4 Gentle Typhoony i nie zamienił bym ich na żadne inne, no może na szybsze ;)

 

Jak będziesz instalował zasilacz wentylatorem w dół to nawiew dajesz albo 2 z dołu albo po jednym na przód i dół a wyciąg 2 na górze albo 1 na górę i 1 na tył.

Ja mam ten układ odwrócony bo nie chce mi się codziennie czyścić biurka, łatwiej zebrać kurz z góry ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden na froncie jest świecący, nawet z wyłącznikiem za co duuuuży plus dla CM. Do reszty raczej nie było by sensu dodawać podświetlenia bo są całe czarne ;) Można dokupić jakieś świecące wentylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macho spokojnie pokonuje jednostki znacznie droższe od siebie, więc jeżeli nie zależy Ci na tych 2-3*C mniej, jakie uzyskałbyś na takich coolerach, jak phanteks czy NH-D14 albo Silver Arrow (wszystkie >300zł) to nawet się nie zastanawiaj i bierz hr-02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę i pamięci, bo na niektórych płytach jest problem z montażem tego coolera z pamięciami z wysokimi radiatorami.

 

Pastę możesz brać Arctic Cooling MX-2, całkiem przyzwoita i łatwo się nakłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS5 to to samo co Cermique z dodatkiem srebra, więc trzeba uważać żeby nie napaćkać i nie porobić zwarć, Cermique używałem i nie lubię jej za bardzo bo szybko wysycha i traci właściwości. Poszukaj w sieci testów past termo, może coś więcej ci to rozjaśni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...