Skocz do zawartości
sonko

wybór wentylatorów 120 mm SilentiumPC Gladius 800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam obudowe SilentiumPC Gladius 800, w niej jak na razie mam zamontowane dwa wentylatory które były dołączone do zestawu (120mm na tył i 140mm na przód)

chciałbym zakupić 4 wentylatory 120mm wstępnie upatrzyłem

- Enermax T.B. Silence UCTB12 - na tył , bok i jako zamiana za wentylator dołączony do Mugena 2

- Scythe Slip Stream Slim - na bok, niestety do środka sie nie zmieści ponieważ jest tam tylko 9mm miejsca dzięki mugenowi Dołączona grafika a nie chce żeby wentylator za bardzo wystawał

- i nie wiem czy ma sens wymiana przedniego wentylatora (140mm) na NoiseBlocker BlackSilent Pro PK1

 

także w całości wyglądało by to tak :

-góra : wentylator z mugena i ten dołączony do obudowy na minimalnych obrotach żeby tylko wyciągało powietrze

-bok: UCTB12 i Slip Stream Slim do wyciągania powietrza

- tył: UCTB12

- przód: dołączony do obudowy 140mm lub PK1

 

ogólnie zależy mi oczywiście żeby było jak nacjciszesz więc tak prosze rozpatrywać całość Dołączona grafika

 

pytania :

czy warto wymieniać przedni wentylator na tego PK1 ?

jaką wersje slip srteama 800/1200/1600rpm ?

czy to ma ręce i nogi i czy ew. można zrobić to lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wtedy bym brał jakieś filtry przeciwkurzowe na ten bok i 2x UCTB12 i gdzie je lepiej wrzucić ? oby dwa na góre czy na tył i procka a tamte dwa na góre czy jeszcze inaczej ?

i co do tego 140mm duża będzie ta różnica w głośności czy minimalna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz obecnie z przodu 140mm, z tyłu 120mm, 120mm na cpu.

Co z nimi jest nie tak? Za słaba wentylacja? Za wielki hałas? Temp. są ok?

UTCB12 nie wieją zbyt mocno. Są dość ciche. Mi osobiście jeden padł, tj nie potrafi wyjść powyżej 600obr/min. Drugi pracuje ok.

Musisz określić, co obecnie pracuje najgłośniej, czy można to wyciszyć poprzez zmniejszenie obrotów.

Jeśli zasysa górą, spróbuj tam przełożyć wentylator z tyłu.

 

Jak zależy ci na ciszy, trzeba ograniczyć ilość wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w budzie są same zephyr'y i jest cichutko i chłodniutko. 1x140 na 540 obr., 3x120 na 500, 1x120 na CPU @ 1200 obr. + 1x120 w zasilaczu. Komp pod biurkiem i jedynie nocami słychać szum powietrza, jak cisza w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...