Skocz do zawartości
sonny2

Specyfikacja a filmy full HD - prośba o opinię

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam prośbę, otóż jest komputer o specyfikacji:

CPU intel dual core E2140 podkręcony na 2,2 GHz

Grafika Asus EN9500GT 512 RAM DDR3 - podobno już jest fabrycznie podkręcona - (link do opisu producenta)

RAM 6 GB DDR2

Monitor 23" 1920x1080

Płyta główna Gigabyte GA-EP45-UD3LR - (link do opisu producenta)

Windows 7 x64

 

i moje pytanie jest czy zestaw taki nada się do oglądania filmów full HD?

Przy oglądaniu takich filmów z Youtube (najnowszy flash) filmy się tną a procesor 90% - 100%

Przy odtwarzaniu filmu mkv bezpośrednio z dysku niby jest Ok ale procesor cały czas ok. 90%.

Nie zależy mi na grach, komputer ma być do internetu prac biurowych no i do filmów tylko teraz nie wiem czy ten problem to kwestia jakiś sterowników, a może ponownej instalacji windowsa itp. czy też sprzęt jest po prostu za słaby.

Co ewentualnie w takim zestawie będzie wąskim gardłem, czy np. zmiana procesora na C2D pomoże czy też może grafikę trzeba by wymienić?

Prosiłbym osoby obeznane w temacie o radę.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy na YT , nie tylko HD - sprawdź czy czasem nie masz włączonej opcji używania HTML5 .

 

Filmy HD z dysku - wystarczy opowiednio skonfigurowany player z obsługą DXVA np. VLC czy MPC HD , wtedy całość dekodowania filmów przejmie karta - 9500GT to aż nadto do tego .

 

W praktyce wystarczy karta pokroju 8400GS / HD2400 .

 

Na sofcie nie wspierającym DXVA procek zajmuje się dekodowaniem filmu , karta tylko wyświetla obraz - a do tego potrzeba C2D@3Ghz , ten PDC musiał by mieć 3,2+ Ghz aby płynnie odtwarzać 1080p , z 720p może da radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy na YT , nie tylko HD - sprawdź czy czasem nie masz włączonej opcji używania HTML5 .

 

Filmy HD z dysku - wystarczy opowiednio skonfigurowany player z obsługą DXVA np. VLC czy MPC HD , wtedy całość dekodowania filmów przejmie karta - 9500GT to aż nadto do tego .

 

W praktyce wystarczy karta pokroju 8400GS / HD2400 .

 

Na sofcie nie wspierającym DXVA procek zajmuje się dekodowaniem filmu , karta tylko wyświetla obraz - a do tego potrzeba C2D@3Ghz , ten PDC musiał by mieć 3,2+ Ghz aby płynnie odtwarzać 1080p , z 720p może da radę .

 

Czyli moja karta ma wsparcie sprzętowe, pytam bi kumpel powiedział mi, że mam starą grafe bez wsparcia sprzętowego i całym dekodowaniem zajmuje się procesor i dlatego jest tak obciążony?

czy z tym DXVA to wystarczy jakiś kodek tylko zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zainstalowałem MPC HC oraz dodatkowo nowe sterowniki do kart graficznej.

Efekt jest taki, że filmy .mkv z dysku chodzą już płynnie obciążenie procesora w granicach 20% - to chyba jest całkiem dobry wynik.

Natomiast co do filmów z YT to zauważyłem, że zależy to od przeglądarki wcześniej używałem tylko Chrome i na niej sprawdzałem obciążenie procesora. Teraz sprawdziłem ten sam film na trzech przeglądarkach (IE9, Firefox, Chrome), okazało się, że najlepiej wypadł IE procesor w granicach 10 - 14%, na FF jest gorzej - CPU 60 - 70% a na Chrome dalej to samo - 90 - 100% oraz dodatkowo film się przycina.

We Flash'u mam włączone przyspieszenie sprzętowe.

Na YT wyłączone HTML5.

 

Co może być przyczyną, że na różnych przeglądarkach jest takie zróżnicowanie w obciążeniu procesora. Przyzwyczaiłem się do Chrome i zależy mi aby zmniejszyć to zużycie CPU.

 

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane z dysku wymagają mniej obróbki ze strony procesora niż pakiety sieciowe.

 

Co do zwiększonego obciążenia na Chrome, to winowajcą jest zapewne ZINTEGROWANY flash. Spróbuj pogrzebać w opcjach Chrom-e, być może zaktualizuje biblioteki flash-owe Chrome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem przed chwilką Athlona x2 3800+ & GF210, Win XP.

Obciążenie cpu odpowiednio w trakcie buforowania / po zbuforowaniu (YT 1080p):

Firefox - 40% / 20%

Opera - 50% / 25%

Chrome - ciągłe 100% i klatkowanie.

 

Wygląda jakby Chrome nie korzystało z gpu.

 

============

 

Wieści z placu boju, laptop MSI VR630 (os Vista HB, gpu GF9100G-M) po wymianie cpu z Semprona SI-40 na Athlona QL-62. Na sempronie nie dawał rady z YT 720p bez względu na przeglądarkę.

 

Obecnie YT 1080p idzie na każdej przeglądarce.

IE po zbuforowaniu 10-20% użycia cpu;

Firefox średnio 25%;

Chrome 80-100%, mimo wszystko płynnie.

 

Na obecną chwilę Chrome nie nadaje się do YT wysokiej rozdzielczości na słabszych maszynach.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...