Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hm pomysl z SSD pod grafika jest ciekawy, bo dla mnie troche za pusto tam na dole.

 

Znaczy plan nie był pod grafiką a pomiędzy mobo a zatoką 5,25" - choć to kwestia jeszcze do rozpatrzenia jak to będzie wyglądać.

 

Dobrze by było pomalować radiatory na biało/czarno tudzież wszystkie inne drobne elementy niebieskie także. Albo zmienić mobo. Dołączona grafika

 

Mardok, dawaj śmiało zdjęcia robocze, bo wtedy łatwiej o sugestię, zarówno nam jak i Tobie w modyfikowaniu, a że jest coś krzywo i Ty wiesz, że będzie inaczej to się w ogóle nie przejmuj. Dołączona grafika

 

Mobo nie będę malował, prędzej bym ją wymienił ale prawdę powiedziawszy nie bardzo jest na co gdyż żadna czarna mi nie odpowiada - no i moje preferencje ograniczają mnie raczej tylko do Asusów :)

 

Powiem że strasznie tam pusto między mobo a klatką napędów, może jakiś rezik ? Dołączona grafika

 

Jak pisałem wyżej planuję tam dać SSD i zobaczymy jak to będzie wyglądać, natomiast co do rezerwuaru to nie planuję żadnego (jeden już mam na pompce).

 

niezłe to wygląda - tak jakby płyta była małym dodatkiem do obudowy

 

Obudowa jest zdecydowanie większa od XL'ki no i lepiej wykonana ale fakt płyta w mniej wygląda jak jakiś miniATX :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i moje preferencje ograniczają mnie raczej tylko do Asusów Dołączona grafika

 

Szalony pomysł, aleee :

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika Może byś spróbował takiego układu ? Wszak to nie Twój ostatni, a udało się ładnie wszystko zamaskować, więc czemu i nie zamaskować ... mobo ? Dołączona grafika

 

 

EDIT : Opcja ze zdjętym armorem

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi: swego czasu brałem ta płytę pod uwagę ale po zobaczeniu jej na żywo zmieniłem zdanie, taki "plastik fantastik" to jednak nie dla mnie.

 

 

Podsumowując płyta główna pozostaje ta co jest i musicie się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując płyta główna pozostaje ta co jest i musicie się z tym pogodzić.

 

Przecież wiadomo, że to Tobie ma się podobać, a nie nam. ;)

 

Swoją drogą, zanim napisałes post naskrobałem

 

Coś takiego , ale widać, że zbytecznie, skoro to plastik-fantastik. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że to Tobie ma się podobać, a nie nam. Dołączona grafika

 

Swoją drogą, zanim napisałes post naskrobałem

 

Coś takiego , ale widać, że zbytecznie, skoro to plastik-fantastik. Dołączona grafika

 

Prawda jest taka że już miałem zmienić na LGA2011 ale się wstrzymałem i czekam na LGA1150, z racji czego wymiana mobo w tym momencie wydaje mi się bezsensowna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety LGA2011 to troche po szmacie zostala potraktowana, chyba gorzej niz LGA1366

 

Miałem LGA1366 i po tym co zrobił Intel naprawdę długo zastanawiałem się nad LGA2011 i skończyło się na LGA1155 i tym razem jednak sobie podaruję HiEnd i skocze od razu na LGA1150.

 

Dzisiejsza walka z nowym układem węża CPU <> ZATOKA zakończona sukcesem ;)

 

Tył obudowy:

Dołączona grafika

 

Zatoka przód:

Dołączona grafika

 

Zatoka tył:

Dołączona grafika

 

I cześć "dla oka" ;)

Dołączona grafika

 

No powoli ale skutecznie do przodu :) Może dziś jeszcze z SSD powalczę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem LGA1366 i po tym co zrobił Intel naprawdę długo zastanawiałem się nad LGA2011 i skończyło się na LGA1155 i tym razem jednak sobie podaruję HiEnd i skocze od razu na LGA1150.

 

Właśnie ja teraz siedzę na 1366 i również zamierzam się przesiadać tylko na LGA1150. Intel faktycznie jeszcze gorzej postąpił z 2011 niż 1366, takie praktyki dla "ekskluzywnej" podstawki ? Bez jaj, a Haswell to Haswell, na 1150 śmiga wystarczająco dobrze.

 

Co do fotek, widać porządek coraz lepiej. :) Zaczynam zazdrościć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi: dzięki ;)

 

Z SSD dziś jednak nie walczyłem ale za to po wielu różnych koncepcjach udało mi się znaleźć optymalne mocowanie ostatniego dysku 3,5" które wygląda w wersji roboczej tak:

 

Dołączona grafika

 

Dzięki takim ułożeniu wszystkie kable dysków 3,5" spotykają się w jednym miejscu co pozwoli mi je zasilić tylko jednym kablem :) Mocowania jak się trochę poprawi to pomaluję na czarno i powinno być dobrze ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Haswell'a, poczekam do stycznia. Omine wszystkie Sandy i Ivy Dołączona grafika

 

No mamy taką samą sytuację. KLIK. A Haswell będzie właśnie na 1150. Dołączona grafika

 

P.S. Wczoraj mu zrobiłem 4300 na 1.28V , widać, że ma potencjał iść jeszcze wyżej, ale już teraz po 15 minutach w Prime95 osiąga 85*C, a po godzinie 92*C, więc mu odpuszczam, 4.3 na naszej mobo to i tak dobry wynik. Co ciekawe, Ubuntu takich wartości nie przyjmuje. Dołączona grafika

 

 

Dzięki takim ułożeniu wszystkie kable dysków 3,5" spotykają się w jednym miejscu co pozwoli mi je zasilić tylko jednym kablem Dołączona grafika Mocowania jak się trochę poprawi to pomaluję na czarno i powinno być dobrze Dołączona grafika

 

No kurczę, muszę przyznać, że nieźle to wygląda, nawet przez chwilę przeszedł mi szatański plan, że i u siebie postawię na takie rozwiązanie, ale... kurcze nie, musiałbym wymienić wszystkie dyski na jakiś 3TB, hell no. Dołączona grafika

 

Nie widać tego z fotki, ale czy buda się zamknie z tym wężem ?

 

 

EDIT : @DOWN : Mam 930 , ale z 950 różnią się tylko mnożnikiem, i to teraz w dodatku o x1, bo przestawiłem. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieści się idealnie, testowy dysk wystaje tyle samo co zatoka 5.25" więc nie będzie problemów :)

 

A jednak stwierdziłem że te moje mocowania są do bani... I teraz jest tak ;)

 

Dołączona grafika

 

BTW węża i miejsca na niego:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie apropos dysku - nie będzie przenosił wibracji na cały koszyk, jak jest tak na sztywno spięty?

 

Ogólnie zestaw już teraz pięknie wygląda, widać ogrom pracy, czasu i jak to bywa funduszy wsadzony w cały projekt. Gratuluję podejścia i życzę samych udanych pomysłów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepiej wyglada ten uklad po zmianie weza idacego do CPU.

 

Trochę trzeba było się nawiercić ale nie wyszło źle ;)

 

ja mam pytanie apropos dysku - nie będzie przenosił wibracji na cały koszyk, jak jest tak na sztywno spięty?

 

Ogólnie zestaw już teraz pięknie wygląda, widać ogrom pracy, czasu i jak to bywa funduszy wsadzony w cały projekt. Gratuluję podejścia i życzę samych udanych pomysłów ;)

 

Nie pokazałem samego mocowania ale jak popatrzysz na zdjęcie ze zbliżeniem na wąż to widać plastikowe zaczepy od szyn HotSwap, są one i pod dyskiem więc musiałem dać kawałki gumy aby wyrównać powierzchnię do której przykręcony jest dysk - powinno to wytłumić ewentualne drgania. Dodatkowo sam koszyk można powiedzieć że pływa gdyż nie jest on przyczepiony do obudowy - od góry i dół jest wciśnięty za pomocą kawałków gumy (taki patent Corsair). I dzięki za miłe słowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i walczymy z dyskami dalej ;) Dziś na ogień poszła cześć kabli SATA oraz SSD:

 

Dołączona grafika

 

Mocowanie SSD wymaga jeszcze lekkiej poprawy:

 

Dołączona grafika

 

Eh pora jeszcze upchać ostatnie dwa kable SATA, ciężko będzie ale cóż trzeba walczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powieś SSD w pionie, tak wygląda jakoś tak nierówno. I jeśli sie da, to sdejmij czerwony znaczek z dysku, albo zaklej czymś białym ;)

 

Chciałem w pionie ale ni cholery się nie da sensownie kabli puścić więc musi być tak, a krzywo jest bo trzyma się tylko na kablu i 1 śrubie ale to się poprawki. Póki co zamówiłem nowe kable zasilające i nowy jeden kabel SATA do dysku co "wisi z boku" bo mam wszystkie kątowe a tu taka wtyczka nie wejdzie ;) Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu draznia mnie takie bledy.

 

Tak czy inaczej masz poprawione.

 

 

Jak to zwykle podczas budowy dopiero wychodzą niektóre braki - Zabrałem się za elektrykę i już wiem że aby to sensownie wyglądało muszę dokupić kilka elementów specjalnie na wymiar:

 

- Adapter PSU -> 2xpower SATA (dla HotSwap i "wiszącego" dysku)

- Adapter PSU -> power SATA (dla SSD)

- Przedłużka PSU -> Molex (dla Panel/Pompka)

- 3 x Przedłużacz PWR Set Custom 2pin (dla Power/Resed/HDD Led)

- Przedłużacz PWR Set Custom 3pin (dla Power Led)

 

Niestety brakować mi będzie też jednego kabla SATA w opalcie 20cm z wtyczkami "na wprost" innych wtyczek nie mogę zastosować dla "wiszącego" dysku. Czyli standardowo trzeba czekać na paczki, miałem nadzieję skończyć do weekendu ale cóż wyszło jak zawsze :)

 

EDIT:

 

Ciąg dalszy walki z elektryką (to u mnie zazwyczaj najdłużej trwa), mam już wszystko mniej więcej ogarnięte poza wyżej wspomnianymi brakami w okablowaniu.

 

Tył obudowy:

Dołączona grafika

 

Wnętrze zatoki 5,25":

Dołączona grafika

 

I cześć główna dalej bez coverów, planuję malowanie na weekend:

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I can feel your pain. Miałem 2cm w rezie po wlaniu wszystkiego, czułem się, jakbym jechał na oparach.

Aż dziwne, że nie zasysał powietrza.

 

BTW, czym zalewasz?

 

Tym samym co ostatnio czyli Mayhems Pastel Ice White, wlałem litr i brakło - dopełniłem 100-150ml demineralizowanej ze Statoil ;) Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak do takich wynalazków ma się zwykły płyn chłodniczy ? Mianowicie Borygo ? W swoim starym układzie mam taki płyn od 5 lat bez wymieniania, a miedź na bloczku (plexa na topie) błyszczy jak nówka, syfy niewidoczne, temperatury niezmienne.

 

Klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak do takich wynalazków ma się zwykły płyn chłodniczy ? Mianowicie Borygo ? W swoim starym układzie mam taki płyn od 5 lat bez wymieniania, a miedź na bloczku (plexa na topie) błyszczy jak nówka, syfy niewidoczne, temperatury niezmienne.

Klik.

 

Będzie gorszy...

 

Sam sobie na to pytanie odpowiedziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...