Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na razie tylko planuję kolejne LC żadna decyzja jeszcze nie zapadła ale zapytać zawsze można Dołączona grafika

 

Najpierw napiszę co mi się obecnie wala po domu:

 

- Watercool HK CPU LGA1366 Rev. 3

- Thermochill PA140.3 Triple Radiator (15mm)

- Black Water O-Tank 250

- Złączka choinkowa NK10, G1/4 - prosta

- Eheim 1250 1200l/h

- I kilka innych mało istotnych pierdół.

 

A co planuję zmienić, a w zasadzie dodać:

 

- Watercool zapinka 1156/1155 do HK 3.0 czarna chromowana

- EK Water Blocks złączka prosta SK 10/13 G1/4 black

- Masterkleer 10/13 biały UV

- Alphacool DC-LT Ceramic - 12V DC Pro AGB

- EK Water Blocks EK-Ekoolant CLEAR premix 1000ml

- Phobya grill 3x140 HEXX stainless steel black

 

Blok raczej przyzwoity dlatego zmienił bym tylko zapinkę z LGA1366 na LGA1155, chłodnica też niczego sobie więc raczej nie trzeba zmieniać mam na niej już wentylatory. Jedynie pompka mnie wkurza bo głośna i troszkę za mocna do konfiguracji z jednym blokiem - no i duża oraz na 230V. Wolałbym uniknąć potrzeby instalowania rezerwuaru dlatego myślałem o pompce od razu z nim, i wszystko wepchać w zatokę 5,25" - chyba się zmieści nie mierzyłem jeszcze nic. Pytanie czy wyżej wymienioną pompkę można podpiąć pod kontroler obrotów czyt lepiej poprowadzić do niej kolejny przewód zasilający? Nie ukrywam że zależy mi na jak najmniejszej liczbie przewodów. Ogólnie chciałbym aby kolorystyka zestawu byłą utrzymana w B&W stąd taki wybór części, jestem otwarty na ewentualne propozycje zmian w powyższym zestawie jak coś się da zrobić lepiej albo taniej Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Zapomniałem dodać wszystko chcę wepchać do Define XL :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z grubością chłodnicy w tym fractalu, przy instalacji na topie. Pamiętam bodaj Malik użył magicoola slim właśnie z racji na grubość:

 

http://h7.abload.de/img/_dsc07979umb.jpg

 

Nie wiem czy nie wejdzie, tzn. może problemem była tylko estetyka, chciał mieć luz nad płytą. W każdym razie jeżeli zmieści się tam thermochill to będzie bardzo ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z grubością chłodnicy w tym fractalu, przy instalacji na topie. Pamiętam bodaj Malik użył magicoola slim właśnie z racji na grubość:

 

http://h7.abload.de/...dsc07979umb.jpg

 

Nie wiem czy nie wejdzie, tzn. może problemem była tylko estetyka, chciał mieć luz nad płytą. W każdym razie jeżeli zmieści się tam thermochill to będzie bardzo ciasno.

 

Hym dobra uwaga ... Ok biegnę po linijkę i zaraz pomierzę.

 

EDIT:

 

No i już po pomiarach, masz rację z wentylatorami nie ma szans aby weszło. Wysokość nad mobo to 7cm a chłodnica z wentylatorami ma 8,6cm, jedyne wyjście to dać wentylatory na górę gdyż sama chłodnica ma 6cm grubości, tylko aby nagle "wiocha" się z tego nie zrobiła ... Trzeba by było kupić jakieś ładne wentylatory albo jakaś konkretną obudowę dla nich ...

 

W tym rozmiarze (140mm) nie bardzo jest w czym wybierać, ale ten Corsair 140mm Air Series AF140 Quiet Edition High Airflow ma wymienne obwódki (czerwona/niebieska/biała) i wygląda całkiem znośnie.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził sprzedać chłodnicę, I kupić cieńszą. Nie powinieneś mieć problemów ze sprzedaniem thermochilla w dobrej cenie.

 

To jedyne sensowne miejsce na chłodnicę w tej obudowie, "w pwnicy", już wymaga większych przeróbek.

 

Ewentualnie, wybebeszasz budę tak jak na zdjęciu od Malika, i stawiasz thermochilla na froncie (tracisz zatoki 5,25'') (tam gdzie u niego jest chłodnica 2x140). Tam zmieści się na luzie na grubość. Tylko to już kwestia indywidualna czy używasz napędu optycznego, czy innych wynalazków które normalnie wchodzą w zatoki z przodu.

 

Opcję z wentylatorami na zewnątrz stanowczo odradzam, oszpecisz fractala XL w ten sposób, nie ważne jakich wentylatorów byś nie użył w tym celu. Ta obudowa ma bardzo minimalistyczną formę, nic poza dyskretnym grillem, nie powinno kłuć po oczach.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził sprzedać chłodnicę, I kupić cieńszą. Nie powinieneś mieć problemów ze sprzedaniem thermochilla w dobrej cenie.

 

To jedyne sensowne miejsce na chłodnicę w tej obudowie, "w pwnicy", już wymaga większych przeróbek.

 

Ewentualnie, wybebeszasz budę tak jak na zdjęciu od Malika, i stawiasz thermochilla na froncie (tracisz zatoki 5,25'') (tam gdzie u niego jest chłodnica 2x140). Tam zmieści się na luzie na grubość. Tylko to już kwestia indywidualna czy używasz napędu optycznego, czy innych wynalazków które normalnie wchodzą w zatoki z przodu.

 

Opcję z wentylatorami na zewnątrz stanowczo odradzam, oszpecisz fractala XL w ten sposób, nie ważne jakich wentylatorów byś nie użył w tym celu. Ta obudowa ma bardzo minimalistyczną formę, nic poza dyskretnym grillem, nie powinno kłuć po oczach.

 

Niestety opcja ze zdjęcia od Malika odpada - u mnie praca na jednym czy dwóch dyskach niema racji bytu a wszystkich nie upcham jak się pozbędę piwnicy i zatoki ... Jedyne co mógłbym zrobić to szukać cieńszej chłodnicy i to bardzo cieniej abym wepchać ją na górę albo H80 i po sprawie ... Kurcze muszę się przespać z problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dał cieńszą chłodnicę na top, to nie musisz pozbywać się piwnicy.

H80 sobie odpuść, lepiej już kupić porządny standardowy cooler.

 

Jeszcze co do chłodnicy, nie jest konieczne usuwanie zatok 5,25''. Chłodnica, nawet 140mm jest w stanie "wejść" w zatokę. Będzie wprawdzie zajmowała tam z wentylatorami np 2 sloty, ale cała zatoka zostanie, i pozostałe (te pod chłodnicą) miejsca będą ciągle dostępne, do zamontowania napędów, czy np rezerwuaru. 2 zatoki powinny zostać na luzie.

 

Przykład:

 

Dołączona grafika

 

Z tym że, ta rez/pompka ze zdjęcia to tak bym nie zrobił (prowizorka), ale dał np. rezerwuar w zatoki 5,25'', tak jak planowałeś na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dał cieńszą chłodnicę na top, to nie musisz pozbywać się piwnicy.

H80 sobie odpuść, lepiej już kupić porządny standardowy cooler.

 

Jeszcze co do chłodnicy, nie jest konieczne usuwanie zatok 5,25''. Chłodnica, nawet 140mm jest w stanie "wejść" w zatokę. Będzie wprawdzie zajmowała tam z wentylatorami np 2 sloty, ale cała zatoka zostanie, i pozostałe (te pod chłodnicą) miejsca będą ciągle dostępne, do zamontowania napędów, czy np rezerwuaru. 2 zatoki powinny zostać na luzie.

 

Przykład:

 

łobrazek

 

Z tym że, ta rez/pompka ze zdjęcia to tak bym nie zrobił (prowizorka), ale dał np. rezerwuar w zatoki 5,25'', tak jak planowałeś na początku.

 

Porządny cooler to ja już mam, nie czytałem jeszcze żadnych testów H80 ale jak ma być podobnie do Noctua NH-D14 to żeczywiście bezsensu. Planowałem właśnie coś jak na foto tylko że chwiałbym jeszcze do tej zatoki upchać pompkę i rezerwuar aby jedynymi rzeczami z LC widocznymi był blok na CPU i węże do niego (nie licząc spodu samej chłodnicy). Napędu nie mam w obudowie mieć nie będę a jak przyciśnie to kupie sobie takie coś Asus DRW-08D2S-U. Hym a może kompromis i jakaś dobra chłodnica 1x140 i zamontować tak jak to jest w H80 w końcu planuje tylko CPU chłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum, żeby się opłacało przesiadać z noctuy, to LC z chłodnicą 2x140 moim zdaniem. Wydasz sporo, będzie ciut wydajniej. Mniejszego się nie opłaca, pojedyncza chłodnica 1x140 zdecydowanie się nie opłaca.

Najlepiej generalnie zwodować od razu gpu, wtedy w pełni wykorzystuje się potencjał LC (bo jedna pompa, jedna większa chłodnica, chłodzi całość, dokładamy "tylko" blok na gpu).

Budowanie chłodzenia za np 1500zł na samo cpu, żeby mieć kilka stopni mniej niż na coolerze za 250zł jest średnim pomysłem, chyba że robisz to ze względów estetycznych. Pod względem czystej wydajności, jest to nieopłacalne.

 

Do tak dużej obudowy dałbym na top 3x120 albo 3x140, zwodował cpu i gpu (nie koniecznie za jednym zamachem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum, żeby się opłacało przesiadać z noctuy, to LC z chłodnicą 2x140 moim zdaniem. Wydasz sporo, będzie ciut wydajniej. Mniejszego się nie opłaca, pojedyncza chłodnica 1x140 zdecydowanie się nie opłaca.

Najlepiej generalnie zwodować od razu gpu, wtedy w pełni wykorzystuje się potencjał LC (bo jedna pompa, jedna większa chłodnica, chłodzi całość, dokładamy "tylko" blok na gpu).

Budowanie chłodzenia za np 1500zł na samo cpu, żeby mieć kilka stopni mniej niż na coolerze za 250zł jest średnim pomysłem, chyba że robisz to ze względów estetycznych. Pod względem czystej wydajności, jest to nieopłacalne.

 

Do tak dużej obudowy dałbym na top 3x120 albo 3x140, zwodował cpu i gpu (nie koniecznie za jednym zamachem).

 

Hym planowałem w zasadzie kupić pompkę i złączki wyszło na to że będzie trzeba kupować całe LC od nowa ... GPU nie planuję chłodzić, u mnie karta graficzna służy jedynie do wyświetlania obrazu 2D więc nie opłaca się pakować na nią cokolwiek za kila stów. Jak mówisz że 1x140 to za mało to powoli zastanawiam się czy aby nie zrezygnować z LC i nie zostawić jak jest. Ok jak to się mówi prześpię się z problemem i dzięki za wkład w temat! Dołączona grafika

 

BTW: obecnie wszystko wygląda tak: Kilk!

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal co drugiej osobie która przychodzi do działu odradzać LC, ale w wielu przypadkach nie ma to sensu. Zwróć uwagę na rozmiar twojego coolera. Układ z jedną małą chłodnicą nie ma prawa być wydajniejszy, z racji na rozmiary w stosunku do high endowego AC. Ta noctua jest wręcz większa od wielu zestawów na pojedynczej chłodnicy 120/140mm. Woda w układzie nie ma żadnej sekretnej mocy, która lepiej chłodzi, wszystko rozbija się o to, że chłodzenie wodne pozwala zainstalować chłodnicę które jest znacznie większa niż największy dostępny an rynku cooler, i dlatego wygrywa wydajnościowo. Łączenie wodą bloku z chłodnicą o rozmiarach zbliżonych do coolera, nie może robić dużych różnic wydajnościowych z przyczyn praw fizyki. Niestety, aby dzisiaj mieć układ który jest wyraźnie lepszy, od topowych rozwiązań AC, chłodnica musi być dość duża, inaczej to sztuka dla sztuki, płacisz 5x więcej za chłodzenie tak samo, lub minimalnie wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal co drugiej osobie która przychodzi do działu odradzać LC, ale w wielu przypadkach nie ma to sensu. Zwróć uwagę na rozmiar twojego coolera. Układ z jedną małą chłodnicą nie ma prawa być wydajniejszy, z racji na rozmiary w stosunku do high endowego AC. Ta noctua jest wręcz większa od wielu zestawów na pojedynczej chłodnicy 120/140mm. Woda w układzie nie ma żadnej sekretnej mocy, która lepiej chłodzi, wszystko rozbija się o to, że chłodzenie wodne pozwala zainstalować chłodnicę które jest znacznie większa niż największy dostępny an rynku cooler, i dlatego wygrywa wydajnościowo. Łączenie wodą bloku z chłodnicą o rozmiarach zbliżonych do coolera, nie może robić dużych różnic wydajnościowych z przyczyn praw fizyki. Niestety, aby dzisiaj mieć układ który jest wyraźnie lepszy, od topowych rozwiązań AC, chłodnica musi być dość duża, inaczej to sztuka dla sztuki, płacisz 5x więcej za chłodzenie tak samo, lub minimalnie wydajniejsze.

 

No cóż w tej sytuacji sprawa jest bardzo prosta albo chłodnica 3x120/3x140 (choć wolałbym 140) albo zostawić AC - wszystko w temacie chłodnic :) Natomiast co do pompek z wbudowanym rezem, małymi wymiarami oraz 12v możesz coś poradzić? Bo poza tą co wyżej wymieniłem nic innego w naszym pięknym kraju nie znalazłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pompki EK DCP z dedykowanymi rezami, wszystko w jednym kawałku, mniej rur i złączek Dołączona grafika

 

Ale w tej obudowie mocno bym się zastanawiał nad WC.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pompki EK DCP z dedykowanymi rezami, wszystko w jednym kawałku, mniej rur i złączek Dołączona grafika

 

Ale w tej obudowie mocno bym się zastanawiał nad WC.

 

Eh EK + Rrez wyjdzie o 1/3 drożej niż Alphacool DC-LT Ceramic - 12V DC Pro AGB i będzie większe a to akurat niedobrze :) Natomiast co do rozmiaru obudowy to jak widać na zdjęciach wyżej da się zmieścić, choć tak jak pisałem wyżej muszę się jeszcze dobrze zastanowić czy opłaca się w to inwestować ... Póki co sobie wszystko ładnie spisuje i podliczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest dobra pod LC. Nie jest to zestaw idealny typu, bez przeróbek gotowe mocowanie na dowolną chłodnicę, ale da się w niej bardzo fajny układ zrobić, wykazując trochę inicjatywy. Polecenie jej komuś kto planuje lc fakt, byłoby średnim pomysłem, ale jeżeli już masz, nie ma powodu rezygnować z układu.

 

Co do reza/pompki, dość tanim i dobrym rozwiązaniem był zestaw xspc x20 750

 

http://www.frozencpu.com/products/10038/ex-res-161/XSPC_X2O_750_Dual_525_Bay_Reservoir_Pump.html

 

tylko nie wiem czy to dostaniesz w PL jeszcze.

Inne zestawy oparte na laingu czy d5, są drastycznie droższe z racji na ceny pomp.

Jakościowo najlepszy jest koolance albo dangerden, ale cenowo odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego DCP 4.0 z rezerwuarem trafiłem na alledrogo za niewiele ponad 2 stówki ;) Są też rezy do zatoki 5,25 z miejscem na pompkę, ale też tanio nie wyjdzie.

 

Teraz sobie jeszcze o takim cudaku przypomniałem:

http://angela.pl/p8795,alphacool-dc-lt-ceramic-12v-dc-pro-agb.html

Może kiedyś to Sugo go zamontuję zamiast Silent Pump.

 

Zmieścić się da, ale jak na moje oko sporo kombinacji i ograniczeń, no i wodowanie samego proca... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest dobra pod LC. Nie jest to zestaw idealny typu, bez przeróbek gotowe mocowanie na dowolną chłodnicę, ale da się w niej bardzo fajny układ zrobić, wykazując trochę inicjatywy. Polecenie jej komuś kto planuje lc fakt, byłoby średnim pomysłem, ale jeżeli już masz, nie ma powodu rezygnować z układu.

 

Co do reza/pompki, dość tanim i dobrym rozwiązaniem był zestaw xspc x20 750

 

http://www.frozencpu...rvoir_Pump.html

 

tylko nie wiem czy to dostaniesz w PL jeszcze.

Inne zestawy oparte na laingu czy d5, są drastycznie droższe z racji na ceny pomp.

Jakościowo najlepszy jest koolance albo dangerden, ale cenowo odpadają.

 

Prawda jest taka że ja nie chcę w ogóle oglądać reza i pompki a tego widać z przodu, chodzi mi o coś jak to Klik! czyli małą pompka od razu z rezem które idzie upchać w 5,25" aby nic poza węzami nie wystawało. Mimo wszystko dziękuję za kolejną propozycje.

 

Mojego DCP 4.0 z rezerwuarem trafiłem na alledrogo za niewiele ponad 2 stówki Dołączona grafika Są też rezy do zatoki 5,25 z miejscem na pompkę, ale też tanio nie wyjdzie.

 

Teraz sobie jeszcze o takim cudaku przypomniałem:

http://angela.pl/p87...dc-pro-agb.html

Może kiedyś to Sugo go zamontuję zamiast Silent Pump.

 

Zmieścić się da, ale jak na moje oko sporo kombinacji i ograniczeń, no i wodowanie samego proca... :]

 

Przecież to jest dokładnie ta sama pompka którą wymieniłam w pierwszym poście jako mój obecny faworyt. I tak planuje wodować samego CPU zresztą jak każde moje LC dotyczyło tylko i wyłącznie CPU (z małymi wyjątkami na mobo), Ivy Bridge powyżej 4,5GHz to już niezła grzałka ... Dodatkowo grafika i tak idzie do wymiany prawdopodobnie na mojego pierwszego GF'a od czasów MX400.

 

EDIT:

 

A jak bym dał chłodnice poza obudową ? Np z tyłu gdzie kable ? Wiem że już kombinuję jak przysłowiowy koń pod górkę ale cholera nie wiem już jak to upchać co mam w domu :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz chłodzić tylko procesor, to moim zdaniem nie ma sensu pakować się w chłodzenie wodne - po prostu wyjdzie za drogo.

 

Mozesz zamontowac chlodnice z tylu, ale pamietaj, ze musisz miec tam ze 6cm wolnego wgłąb aby był przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz chłodzić tylko procesor, to moim zdaniem nie ma sensu pakować się w chłodzenie wodne - po prostu wyjdzie za drogo.

 

Mozesz zamontowac chlodnice z tylu, ale pamietaj, ze musisz miec tam ze 6cm wolnego wgłąb aby był przepływ powietrza.

 

Drogo? Jak użyję obecnej chłodnicy koszty = koszt pompki. Komputer u mnie leży nie biurku to mam z tyłu tyle miejsca ile potrzebuję (oczywiście w granicach rozsądku). Tak czy inaczej póki co cały projekt został odłożony z powodu problemów z pewnym sklepem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem agent ... Wiedziałem że mam chłodnicę 3x140 ale że mam 3x120 to już mi się zapomniało Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To cudu (po lewej) właśnie na strychu znalazłem, nie wiem tylko jakiej firmy bo nic nie pisze na niej, cała z miedzi więc powinno być ok Dołączona grafika Tak czy inaczej ze standardowym wentylatorem ma niecałe 7cm więc powinno wejść nad mobo Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Na szybko przygotowany wstępny projekt nowego LC oraz wentylacji:

 

Dołączona grafika

 

Jak któryś z Panów uważa że coś wypadało by poprawić, dodać lub zmienić proszę bardzo o komentarz Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przewie, mam mały dylemat który blok wybrać :)

 

Koolance 370SI

Dołączona grafika

 

MIPS IceForce HF

Dołączona grafika

 

Bardziej podoba mi się MIPS ale za to Koolance chyba bardziej będzie mi pasował kolorystycznie ... Kurcze już sam nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia to nie jedyne rozwiązanie na black mod ICEFORCE.

Można polakierować czarnym matowym (satynowy) sprayem Motip...proste i skuteczne rozwiązanie a zawsze można zmyć to acetonem.

Cienka warstwa lakieru nie będzie przeszkadzać w zmontowaniu bloku...przy lakierowaniu proszkowym był by już problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia to nie jedyne rozwiązanie na black mod ICEFORCE.

Można polakierować czarnym matowym (satynowy) sprayem Motip...proste i skuteczne rozwiązanie a zawsze można zmyć to acetonem.

Cienka warstwa lakieru nie będzie przeszkadzać w zmontowaniu bloku...przy lakierowaniu proszkowym był by już problem.

 

Zapewne masz rację tylko kwestia jest taka poco malować skoro można od razu kupić czarny blok :) Poza tym blok mi się właśnie podoba ze względu na srebrne elementy - które nijak nie pasują mi do obudowy :P Tak czy inaczej czas mam do 10tego (czytaj: wypłaty) więc przemyślę sprawę ale dzięki za wkład w temat :) Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh to zaś ja Dołączona grafika Co do bloku decyzja zapadła będzie to (zabijcie mnie Dołączona grafika) Koolance ale ja dzisiaj w innej sprawia, w ten weekend powinienem podjąć ostateczną decyzję co do złączek i je w końcu zamówić, opcje są jak wczesnej wspominałem 3:

 

1. Wersja szalejemy:

Dołączona grafika

 

2. Wersja jak nie widać poco przepłacać:

Dołączona grafika

 

3. Wersja ekonomiczna:

Dołączona grafika

 

Rozum podpowiada bierz 2 bo i tak nie będzie widać ... ale obawiam się że po czasie stwierdzę że trzeba było brać 1 ... Kurde sam już nie wiem, może mi coś doradzicie? Dołączona grafika

 

BTW: oto moja w końcu umiejscowiona pompka jak ktoś to stwierdził "w domku":

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tka umiejscowiona pompka będzie stwarzac problemy z napełnieniem - mam dokładnie ten sam model.

Musiałem zostawić ją albo w środku na dole budy, albo na zewnątrz aby miec łatwy dostęp do zbornika.

 

W innym przypadku trzeba strasznie machać obudową aby to odpowietrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tka umiejscowiona pompka będzie stwarzac problemy z napełnieniem - mam dokładnie ten sam model.

Musiałem zostawić ją albo w środku na dole budy, albo na zewnątrz aby miec łatwy dostęp do zbornika.

 

W innym przypadku trzeba strasznie machać obudową aby to odpowietrzyć.

 

W innym miejscu być nie może by nie było jej widać, co do napełniania pewnie nie będzie łatwo - zdaję sobie z tego sprawę - ale cóż zobaczymy, lejek + wężyk i do zbiornika jakoś się dostanę - taką mam nadzieję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób chyba w ogóle nie pomieścisz pompki, dojdzie ci jeszcze złączka kątowa przy rezie. U mnie pompa wisi uczepiona górnej chłodnicy ;)

 

Dołączona grafika

 

Miałem ją czymś tam podeprzeć, ale zdaje się że nie skończę już tego, narazie chodzi bez problemu.

 

Co do złączek, zastanów się czy zmieścisz je na bloczkach itp. Ja miałem skręcane 13/19 i był problem ze zmieszczeniem ich na chłodnicy z wentylatorami (robiłem wycięcia w wentylach) a na blok CPU w ogóle się nie mieściły. Co prawda ty wybrałeś mniejsze, ale wydaje mi się że możesz mieć w najlepszym razie ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...