Skocz do zawartości
DANA

k. graficzna pod q6600 [max 800zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zakładać nowego tematu, a problem mam identyczny, więc się podłączę.

 

Mój zabytek w sygnaturce i co myślicie o wymianie karty na radka 7850 lub gtx560?

Budżet max 800zł, karta nowa, w niedalekiej przyszłości wymiana reszty na jakiegoś i.

 

edit: Widzę że pytanie zostało przeniesione jako nowy temat, podziękował Moderatorowi i pokreślił co by sens miało większy Dołączona grafika

Edytowane przez DANA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego taktowania radek 7850 to raczej maksymalna karta. Fermi i ogólnie NV nie bierz bo strasznie obciążają procka i te 4GHz musiałbyś wyciągnąć z C2Q do jako takiego działania. Testowałem GTX670 na Q9550 przy 4GHz i działało to sprawnie w przypadku BF3 i Crysisa 2, ale na stockowym taktowaniu nie jest już zbyt ciekawie. Podobnie jest przy i5 760. Czekają mnie jeszcze w środe testy na IB i zobaczymy czy będzie duży skok wydajnościowy, ale bałbym się brać NV do stareńkiego q6600 i to jeszcze przy 3.4GHz, a raczej z tego procka dużo więcej nie wyciągniesz.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://overclock.pl/...ularnych-modeli

 

Powiem tak, Q9550 daje sobie jeszcze radę przy 4.0GHz, ale jest wydajniejszy zegar w zegar od Q6600, ma więcej cache no i wyżej się kręci. W teście masz C2Q słabszego od Q9550 i jego wyniki są przeciętne. Jeśli chodzi o wydajność to i5 760 też nie pokazuje pazurów przy tej karcie (min FPS troche wyższy niż na wykręconym Q9550), jest wydajniej, ale może być lepiej. Podobno SB i IB dają kopa kartom od NV, jutro będę miał możliwość przekonać się o tym na własnej skórze, jednak sprawdzam wydajność głównie w Crysis 2 i BF3 więc procek nie musi dawać aż tak wielkich rezultatów. Natomiast w GTA IV nie da rady grać na q9550@4GHz przy GTX670 bo jest około 25 klatek. Wszystko zależy od tego jakie gry są dla Ciebie najistotniejsze.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że ceny będą jeszcze spadały:

AMD obniża ceny kart graficznych z serii Radeon HD 7000

 

I to nie tylko AMD, nVidia również zapowiada obniżki na jeszcze gorącego 660:

NVIDIA planuje obniżkę ceny GeForce GTX 660 Ti

 

Pozostało tylko zacierać łapki i podsycać cierpliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...