Skocz do zawartości
lIlIlI

pomoc w dobraniu podzespołów do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosiłbym o doradzenie jakie podzespoły kupić konkretnie obudowa (myśle ze do 200zł wystarczy, z miejscem na dodatkowe wentylatory, wysokość na 3cdromy, o ile można tak powiedzieć), zasilacz, płyta głowna, procesor, cd-rom, pamięć ram 2gb . Do tej chwili korzystałem z zestawu takiego:

 

grafika - gigabyte radeon hd 4850 (zalman) 512mb

procesor - amd athlon 2 x3 445

płyta głowna - asrock M3A770DE

pamiec ram - DDR 3 2gb CL9 goodram

zasilacz seasonic 400w

 

z tego zestawu byłem bardzo zadowolony, gdyż jedynym obciązeniem dla komputera jest Starcraft 2 i na takim zestawie chodził dobrze. Z zestawu zostaje mi karta graficzna, której nie mam potrzeby wymieniać na lepszą, lecz reszte podzespołów chciałbym kupić raczej tej samej klasy.

 

Prosiłbym o pomoc co teraz warto kupić :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem resztę sprzętu i chcę kupić w zasadzie coś bardzo podobnego bo nie jest mi nic lepszego potrzebne. Tylko ten zestaw kupowałem dobry rok temu (również korzystałem z pomocy forumowiczów) więc podejrzewam że w tej klasie sprzętu co innego opłaca się kupić na dzień dzisiejszy . Budżet nie chciałbym żeby przekroczył 1000zł (o ile to wystarczy na sprzęt takiej klasy) .

Edytowane przez lIlIlI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oparciu o zestawy wrześniowe, wybrałem takie podzespoły:

 

pamięć ram - GoodRam 4GB 1333MHz CL9 (2gb tego samego ramu mam już)

zasilacz - Fortron HEXA 400W

cdrom - LiteON iHAS124

obudowa - Zalman Z9 U3

cena około 500zł

 

karta graficzna zostaje stara - gigabyte radeon hd 4850 (zalman) 512mb

 

 

Więc zostaje około 500zł na procesor+płyta głowna . Czy dałoby radę wybrać coś o parametrach zbliżonych do AMD Athlon II x3 445, asrock M3A770DE ? Ponieważ byłem z tego zestawu zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz albo czterojajowego athlona na podstawce FM1 albo dwurdzeniowego Pentiuma/celerona na s1155.

Obydwie opcje będą wydajniejsze od tego co miałeś, athlon x4 będzie jednak nieco odstawał od intela w aplikacjach wykorzystujących 1-2 rdzenie (czyli większość gier)

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, więc :

 

procek

1. AMD Athlon II X4 631 2.6GHz, 100W, BOX, FM1

2. AMD Athlon II X4 641 3.0GHz, 100W, BOX, FM1

 

różnica między nimi średnio 20zł , podejżewam że opłaca się dopłacić do zegara 3.0

 

płyta główna:

Gigabyte GA-A75M-S2V AMD A75, socket FM1

 

Czy procek i płyta będą ze sobą kompatybilne?

Czy zasilacz to pociągnie bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co będzie za jakiś czas nie ma co patrzeć - i tak się wymienia wszystko :)

 

ogólnie jest tak - ten Athlon lepiej sprawi się w BF3/GTA4 i co bardziej rozbudowanych RTSach. W całej reszcie + ogólna responsywność w systemie lepsza będzie na Intelu. Do tego Całość pobieże znacznie mniej prądu, będzie chłodniejsza i cichsza od AMD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może http://www.kurtmedia.pl/product-pol-30824-PHENOM-II-X4-965-3-4GHz-8MB-AM3-HDZ965FBGMBOX.html ktory ostatnio dosc mocno staniał? (jest sporo tanszy od 955 przykladowo)

Do tego jakis tani mobas do 150 zł napewno cos znajdziesz.

 

Edit: http://www.kurtmedia...3-GLAN-ATX.html ew. jakis mATX.

 

Razem 520 zł.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może http://www.kurtmedia...965FBGMBOX.html ktory ostatnio dosc mocno staniał? (jest sporo tanszy od 955 przykladowo)

Do tego jakis tani mobas do 150 zł napewno cos znajdziesz.

 

Edit: http://www.kurtmedia...3-GLAN-ATX.html ew. jakis mATX.

 

Razem 520 zł.

 

Plus 150zł za Fortisa aby można przy tym wysiedzieć i było w miarę chłodno. Pentium G860 będzie akceptowalny na boxie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...