Skocz do zawartości
emteusz

Zestaw do Starcrafta 2 i Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mógłby mi ktoś pomóc w złożeniu komputera do SC 2 jak i Diablo 3? tak żeby grac na ultra 1920x1080 z AA z jakaś normalna liczbą FPSów w extremalnych akcjach. Na samego kompa chciałbym wydać 2500zł. Czy z takim budżetem da się coś takiego osiągnąć? Czy dokładając np 500zł do tych 3 tysięcy będzie o wiele wieksza, widoczna różnica w tych grach. Czy opłaca się dokladać do tych 3000 zł Pozdrawiam Serdecznie. Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podkręcać? Masz jakieś podzespoły? Potrzebny napęd optyczny?

 

Core i5 3470

Gigabyte GA-B75M-D3V

GoodRam 4gb DDR3 można 8GB

XFX Core 550W

Gigabyte HD7950(jako że full hd + aa myślę, że lepszy wybór od 660ti)

WD 500GB

SilentiumPC Brutus 410

 

~2900 ceny z agito.pl

 

Procesora na coś słabszego bym nie zmieniał, bo później ewentualnie łatwiej kupić inne gpu, poza tym SC2 lubi dobre procki, szczególnie w multi. Jak już chcesz zmieścić się w swojej cenie to trzeba by kupić słabszą kartę graficzną. Jakiś HD7850 powinien w miarę dać rady. Albo GTX660 v HD7870 spokojnie dadzą rady, a są tańsze o te 300zł. Do 3 tysięcy myślę, że to jest rozsądny zestaw. Sytuacja wyglądałaby troszkę inaczej jakbyś chciał podkręcać. Wyrzuciłoby się hd7950 i wstawiło jakiegoś procka z wersji K i lepszą płytę główną + chłodzenie na CPU.

 

i5 2500K kosztuje w agito 839zł, asrock p67 pro 3 330zł Silentium PC Fera HE1224 koło 110zł.

 

Tak więc biorąc HD7870vGTX660 można sobie taki zestaw z prockiem w wersji K wziąć.

 

Jest trochę kombinacji:).

 

 

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do tych gier tak:). Tak więc chyba lepiej wziąć procesor z serii K. Podałem po prostu zestaw z bardzo mocnym gpu do wszystkich gier.

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-fx-pentium-apu-benchmark,3120-6.html

 

Dobry procek przede wszystkim. i5 2500k podkręcony do 4 GHz zapewni idealny komfort gry nawet przy sieczce na ekranie. W Guild Wars 2 przy sieczce na ekranie ja mam koło 30, a kolega z Phenomem II X4 połowe tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to w takim razie wezme i5 2500k i podkręce do 4 Ghz Dołączona grafika a jak myślisz czy opłaca się dorzucic do hd7950 zamiast 7870 albo 660ti ? W tym 660ti zauważylem ze szyna pamięci ma tylko 192 bit czyli najslabszą z w/w kart, czy to będzie rzutować na fpsy ?

Edytowane przez emteusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz grać tylko w wyżej wymienione gry to chyba nie, ponieważ 7870v 660 non ti zapewnią w tych grach super komfort. Chyba, że lubisz pograć dodatkowo w jakieś nowości. Wtedy dopłata do 7950 wydaje się sensowna, zważywszy, że praktycznie każda sztuka robi na fabrycznym napięciu 1GHz na rdzeniu. GTX 660Ti także jest bardzo dobrą kartą, troszkę tańszą od 7950, ale wąska szyna w grach z wypaśnymi teksturami z 8xmsaa 16 anizo i full hd daje się już we znaki. Ja stałem przed wyborem 660ti v 7950 i wybrałem radka.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-660-ti-memory-bandwidth-anti-aliasing,3283-10.html tutaj na podstawie Batmana pokazany problem z wąską szyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak akurat w tym teście wyszło. Ale ogólnie trochę szybszą kartą jest GTX660Ti. Zależy to często od doboru gier itp. W BF3 to radek 7870 dostał by po pupie. Ogólnie gtx 660/660ti niezbyt lubią aa powyżej 4xmsaa i rozdziałki powyżej full hd. Ale do grania w full hd i 4xmsaa to dalej świetne karty. Co nie weźmiesz 660 non ti/ 7870 to będziesz zadowolony. Myślę, że do 7950 w przypadku tych gier nie ma sensu dokładać, a i mocy do innych gier nie zabraknie :). 7870 może lepiej się podkręca, ale to też od sztuki zależy.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle jakiś i5, 4gb ddr3 i gpu pokroju 7850.

 

W tym temacie też ciekawe propozycje za około 2500 podają :).

 

http://forum.purepc.pl/topic/347892-skladanie-komputera-do-gier-bf3-potrzebna-pomoc/

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karaś1990 , jak możesz to poczekaj jeszcze kilka dni , bo chyba zapowiadane obniżki na HD7XXX zaczynają wchodzić w życie , no chyba że to tylko jakaś promocja , MSI HD7850 za 630pln http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-hd7850-1gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc,33764.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wybrałem jednak 7850 i będę go kręcić

procesor i5 3570k też będzie kręcony

mobo Asus h61

4gb ram 1600mhz corsair vengeance

zasilacz 620 ATX modecom - hehe

obudowa Hedy 1009- hehe

i bez chlodzenia CPU - więc póki co bez kręcenia procka, po 10-tym dokupie chlodzenie ;)

i taki oto zestawik wyniesie mnie 2450 zł - bez Windowsa 7 :/ i mam takie pytanko jeszcze odnośnie właśnie Win 7, czy jak mam Win 7 na lapku w wersji OEM to ten cd-key pójdzie mi na stacjonarnym ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor i5 3570k też będzie kręcony

mobo Asus h61

 

Srubowkrętem hęhę?

4gb ram 1600mhz corsair vengeance

po 10-tym dokupie chlodzenie Dołączona grafika

 

A przed 10-tym będziesz się zastanawiał, które chłodzenie nie będzie kolidować z radiatorami pamięci?

bez Windowsa 7 :/ i mam takie pytanko jeszcze odnośnie właśnie Win 7, czy jak mam Win 7 na lapku w wersji OEM to ten cd-key pójdzie mi na stacjonarnym ?Dołączona grafika

 

Nie zadaj takich pytań bo dostaniesz po uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo na H61 to o OC zapomnij jakimś normalnym, jak bierzesz mobo na h61 to nie bierz procka K, tylko bierz procka non K, a te zaoszczędzone pieniążki dołóż do obudowy i zasilacza. Jaki dokładnie ten H61? Koledze przyszedł ostatnio taki asusik, same problemy miał wysłał na gwarancję. Jakiś B75 ~230 ASRock B75 Pro3-M. Na obudowie też bym nie sępił dodatkowego 60zł do Brutusa. Budy się nie zmienia co chwilę, warto coś normalnego, a nie sam plastyk. No i zasilacz 620W za 150zł sam nie wiem, nie znam tego modelu, ja bym na pewno wolał xfx core 450W, niby mniej W ale na pewno pewniejszy. OEM jest przypisany do konkretnego kompa, pójść pójdzie chyba ale to jest złamanie licencji , ale nie jestem pewien.

 

Chcesz mieć możliwość oc to bierz minimum mobo AsRock P67 Pro 3. Albo rybki albo akwarium :D. Chcesz zaoszczędzić zapomnij o procku K i oc. Zresztą stockowy i5 Ci spokojnie do wszystkiego wystarczy.

 

Ramy najtańsze 1333, np GoodRam. Nie ma sensu do SB/IB pakować coś lepszego. Zaoszczędzone 20 zł dołóż do zasilacza, ja bym kompa na tym modecom nie postawił. Sorki za łopatologiczny post, ale tak dopisywałem co chwilkę coś.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wybrałem jednak 7850 i będę go kręcić

procesor i5 3570k też będzie kręcony

mobo Asus h61

...

zasilacz 620 ATX modecom - hehe

Jak koledzy napisali nic nie pokręcisz na tym. Płyta musi być na P67/Z68/Z77

A zasilacz to wybierz któryś z zestawów proponowanych na stronie głównej portalu http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2012_poradnik_zakupowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...