Skocz do zawartości
koszmar2828

Cichy sprzęt biurowy 1200-1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy w złożeniu komputera stacjonarnego, który służyłby wyłącznie do obsługi pakietu Office oraz sprawnego korzystania z internetu. Sprzęt musi być bardzo cichy, energooszczędny i dobrze radzić sobie z dużymi dokumentami z tabelami, wykresami itp. w Wordzie oraz w arkuszu kalkulacyjnym. Grafika chyba najlepiej zintegrowana, wystarczy, że obsłuży rozdzielczość do 1600x900, dysk myślę, że max 500 GB, nagrywarka (wystarczy prosta stacja), no i obudowa możliwie niewielkich rozmiarów.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium G860 - 260zł

Płyta główna MSI H61M-P31 - 155

4GB DDR3 G.Skill - 75zł

Nagrywarka Sony AD-7280S-0B - 65zł

Fractal Design Core 1000 - 165zł

Zasilacz Enermax 350W ENP350AGT - 150zł

Dysk Kingston V200 128GB - 300zł

 

W sumie 1170zł, ceny są zaokrąglone w górę.

 

Można dołożyć do płyty Micro ATX na chipsecie B75 i jeszcze szybszego dysku (Samsung 830), albo jeszcze większego (Kingston V200 256GB)

 

Nie polecam dysków talerzowych.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma budżet to poco zmieniać taką ważną część jak CPU na gorszą? Przy lepszym procku będzie mniej czuć np. skanowanie w tle antywirusem. Ewentualnie można zmienić obudowę na Tacens IXION ITX 300W (już ma zasilacz), gdyż pisałeś że zależy Ci na małych gabarytach. Jeśli nie potrzebujesz ogromnego dysku to weź SSD jak pisał humanoidal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy G860 a G540 w zastosowaniach biurowych będzie nie do zauważenia, a różnica w cenie to 100zł, co przy całej wartości zestawu daje 8-10% ceny. Oczywiście można przyjąć, że opłaca się zastosować możliwie najszybsze komponenty, jeśli fundusze na to pozwalają, ale wg mnie dodatkowa moc obliczeniowa po prostu zostanie nie wykorzystana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wyobrażasz sobie jaki office potrafi być zasobożerny, jak się mu zapoda makra, tabele wielkości 100 stron A4 wypełnione formułami, do tego wykresy i obrazy w wysokiej rozdzielczości. Nie każdy używa tego żeby napisać wypracowanie do szkoły Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wyobrażasz sobie jaki office potrafi być zasobożerny, jak się mu zapoda makra, tabele wielkości 100 stron A4 wypełnione formułami, do tego wykresy i obrazy w wysokiej rozdzielczości. Nie każdy używa tego żeby napisać wypracowanie do szkoły Dołączona grafika

 

To powiedz mi, czemu Office 2007 z wieloma stronami i kilkoma tabelami na komputerze z Duronem 1,5Ghz, 384 MB RAM i słabą kartą graficzną działa bardzo dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Office to tez dokumenty po 500-1k stron - mialem kiedys projekt w pracy >1.5k stron i nawet i3 mialo problem. Jest budzet?... wsadz i3 i 8gb ramu (powinienes sie zmiescic w kwocie), pobor mocy ten sam, a moc obliczeniowa w zapasie sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określ czy chcesz malutką obudowę ITX, czy trochę większą do której można włożyć dowolny zasilacz.

 

Za taką kwotę można złożyć sprzęt z i3, 8GB RAM, HDD + SSD. Pytanie tylko czy to jest potrzebne.

 

@wildpig - TDP jest może to samo, ale pobór mocy się różni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3-3220T 2.80GHz 3MB BOX (TDP 35W)

B75MA-E33 (B75 PCI-E DDR3)

8192MB 1333MHz CL9 (2x4096)

500GB 7200obr. 16MB

128GB 2,5 SATA SSD SV200S37A

+ jakieś 350-400W psu (OCZ/BeQuiet/Fortron/Corsair/Enermax) + obudowa mATX i mamy ~1600zł

 

Zakładając, że faktycznie są tego 'kalibru' pliki office'owe które pozwolą się wykazać pc'towi;

Wskazany SSD Kingstona demonem wydajności nie jest, ale prywatnie używam odmiany 64GB i jest całkiem całkiem ok, zwłaszcza po apdejcie firmware'u (fakt, trochę mieszał chłopak świeżo po aktualizacji, na chwilę obecną wszystko ok);

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź g540 i np Gigabyte b75-D3V ( USB 3.0, sata 3) nie kombinuj z i3 bo nawet jednego rdzenia nie obciążysz i tylko głupio pieniądze wydasz, za zaoszczędzoną kasę 8GB ramu ( tego nigdy za wiele) i vertexa 4 (pewnie przyda się też porządna klawiatura i mysz, bo przeważnie w zestawach biurowych są klawiatury za 15zł i myszki za 9zł) do tego be-quiet zasiłke i masz do biura cichy, tani i wydajny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spokojne do tego celu na da się komputer zbudowany na bazie Intel D525MW (Płyta ze zintegrowaną grafiką i dwurdzeniowym procesorem Intel Atom), dysk w zalezności od potrzeb, napęd DVD (o ile potrzebny) zasilacz, obudowa i jeszcze Ci zostanie na system i przyzwoity monitor biurowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się nowicjusz ;]

Celeron G540 - ok. 170zł

Asrock H61M-HVS - ok. 170zł

8GB RAM GoodRam 1333Mhz (2x4GB) - ok. 140zł

BeQuiet 350W - ok. 170zł

Western Digital Caviar Blue 500GB 7200RPM - ok. 250zł lub SSD Kingston V200 128GB - ok. 300zł

Lite-On iHAS124 - ok. 75 zł

Fractal Design Core 1000 - ok. 180zł

 

Łącznie ok. 1100zł/1200zł w morele.net

Edytowane przez kacperciaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również uważam że nie bardzo jest sens pchania w coraz mocniejsze procki - Ogromne dokumety zajadą na śmierć i3, i5 i i7 - różnica w pracy wcale nie będzie kolosalna - a już na pewno nie warta dopłaty.

 

Do tego nie polecam też za bardzo SSD - ewentualna awaria - tym bardziej w proponowanych budżetowych konstrukcjach - spowoduje bezpowrotną utrate danych - z talerzowca zawsze istnieje opcja odzyskania. Wiadomo że zawsze powinno się robić kopie - jednak w praktyce i tak większość ląduje na systemowym :>

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z talerzowca zawsze istnieje opcja odzyskania.

 

niby tak, tylko nie wiem jaką firmę stać na odzyskiwanie danych, chyba tylko te wielkie. Byłem pytałem. Sama diagnoza ok 500zł.Ewentualne odzyskiwanie od 100zł za MB. Kupiłem nowy dysk i od tamtego czasu robię archiwizację na penaDołączona grafika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, za tak liczne propozycje Dołączona grafika . Wiem, że część z Was nie widzi sensu w i3 ale komputer z takim procesorem mogę wykorzystać także do innych zadań, w razie potrzeby. Spodobała mi się propozycja serwal'a4

i3-3220T 2.80GHz 3MB BOX (TDP 35W)

B75MA-E33 (B75 PCI-E DDR3)

8192MB 1333MHz CL9 (2x4096)

500GB 7200obr. 16MB

128GB 2,5 SATA SSD SV200S37A

+ jakieś 350-400W psu (OCZ/BeQuiet/Fortron/Corsair/Enermax) + obudowa mATX i mamy ~1600zł

tylko raczej nie wezmę dysku SSD. Ostatnie pytanie jaki Wy byście wybrali zasilacz, możliwie najcichszy? Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje to proszę walić śmiało Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten i3 w wersji T nie będzie wiele wydajniejszy od Pentiuma G860.

 

Rezygnując z dysku SSD tracisz mnóstwo "wydajności", takiej, która by się przydała przy pracy w windowsie i w officie. Przykładowo średniej wielkości plik excela będzie się otwierał jakieś 5x dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w sieci i wyszła mi taka maszyna:

 

Procesor: CORE I3-3220T 2.80 GHZ http://kdo.pl/procesor-dual-core-i3-3220t-2-80-ghz-box-s-1155-211665

 

Płyta: MSI B75MA-E33 http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-492767/

 

RAM: GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 x 4096 CL9 http://kdo.pl/goodram-ddr3-8192mb-pc1333-dual-2-x-4096-cl9-83151

 

Dyski: Samsung 2.5" SSD 830 Series 128GB

WDCaviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-oem-353686/

 

Stacja: DVD RW LiteOn IHAS124-04 http://kdo.pl/dvd-rw-liteon-ihas124-04-black-bulk-sata-216638

 

Obudowa: FRACTAL DESIGN CORE 1000 - mATX http://kdo.pl/obudowa-fractal-design-core-1000-matx-czarna-110261

 

Z zasilaczem mam problem, nie wiem czy lepiej 350W: be quiet! Pure Power BQT L7-350W 80PLUS http://kdo.pl/zasilacz-be-quiet-pure-power-350w-atx-2-3-85-90855 czy mocniejszy 400W: OCZ StealthXStream 2 400W PSU 80Plus http://www.morele.net/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-400w-psu-80plus-ocz400sxs2-eu-354525/

 

Całość ~1800 zł

 

Mam prośbę o Wasze zdanie na temat zasilacza i całego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję pomocy w złożeniu komputera stacjonarnego, który służyłby wyłącznie do obsługi pakietu Office oraz sprawnego korzystania z internetu.

Po co ci dysk 500GB?

 

Po co ci taki drogi procesor, w którym płacisz podwójnie za funkcje hyper threading i turbo?

 

Po co ci 8GB ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk 500 GB, bo obecnie dane zajmują mi 100 GB, więc ładując wszystko na SSD będzie prawie pełny, z zalecanym wolnym miejscem, a 250 od WD kosztuje niewiele mniej, więc część danych na których nie pracuję obecnie byłyby na talerzowcu, a reszta z programami i systemem na SSD. 4GB RAM'u od Goodram'u kosztuje gdzieś 50 zł mniej, szału nie ma, a połowa pojemności. Z procesorem, ta i3 jest w technologii 22 nm w porównaniu do 32 Pentiuma, teoretycznie mniej ciepła, chyba, że różnicy nie widać, no i ma mniejsze max TDP o 30 W, ale fakt 200 zł więcej. Co prawda widziałem, że Pentium zbiera same pozytywy od użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki Office'a zajmują ci 100GB? To faktycznie przyda się talerzowiec, a nawet przydałyby się 2 takie, jeden zawsze może paść i całe archiwum szlag trafi.

 

G860 w zastosowaniach biurowych rzadko kiedy przekroczy 50% obciążenia, tak więc raczej nie dobije do max TDP. A nawet jeśli to jego TDP i tak jest niskie, nie masz się co obawiać, że komputer będzie się grzał.

 

Tych 8GB nie zapełnisz choćbyś otwierał ogromne dokumenty w ogromnych ilościach, ale możesz sobie kupić, jeśli poprawi ci to nastrój. Po prostu licz się z tym, że tych dodatkowych 4GB i tak nie wykorzystasz.

 

Mam nadzieję, że wiesz, że musisz sobie kupić windows 7 professional za 500zł, bo licencja home premium nie zezwala na używanie go przy działalności gospodarczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Humanoidal

System Windows 7 w odmianie Home Premium można legalnie używać w sprzęcie używanym w działalności gospodarczej/ w firmie;

Licencja systemu Windows 7 nie ogranicza w żaden sposób użytkowania danej wersji systemu pod kątem użytku komercyjnego;

 

Tak samo jak, np. preinstalowany pakiet Office Starter z systemem producenta sprzętu;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...