Skocz do zawartości
Pandzitsu

[post #9] Komputer do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym złożyć komputer pod Kartę Graficzną Radeon HD 6670 1GB RAM GDDR5. Zasilacz mam także- Xilence 550W. Interesuje mnie jaki Procesor byłby najbardziej optymalny dla tej karty, zastrzegam, że musi to być intel. Płyta główna pod DDR 3 , RAM 4Gb, dyst twardy SATA 3 1-2TB. Na zakup Procka, Płyty, Dysku i RAMU mogę przeznaczyć 1500zł. Nie zależy mi na zestawie pod rozbudowę w przyszłości, chodzi mi o coś możliwie najlepszego na chwilę obecną.

Jeśli jednak okaże się , że nie ma sensu wydawać kasy na składanie zestawu pod tą kartę graficzną, to proszę o propozycję zestawu bez zasilacza do 2000zł na bazie Intela.

Edytowane przez Pandzitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co chcesz robić na tym kompie? Grać? W grach max a tej karty wyciśnie Celeron G540.

Za 1500zł można jednak wykombinować i5 3470, mobo na b75, 8GB ddr3 i dysk 1GB.

Określ oczekiwania, przeznaczenie sprzętu.

 

Za 2000zł, to co wyżej + HD7770

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer ma być wyłącznie do grania. Z tego co Pan pisze o karcie HD6670- ,,W grach max a tej karty wyciśnie Celeron G540. " , wnioskuję, że odpada. W takim razie jaki zestaw dla gracza za 200 zł. Mam zasilacz, obudowę i monitor, potrzebuję Procka, Grafy, Płyty głównej, najtańszego dysku SATA3 500gb. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta (hd6670 1GB ddr5) jak najbardziej nadaje się do grania ALE nie w rozdzielczości fullhd i w wysokich/ultra detalach.

Wszystko zależy w co chcesz grać (najnowsze tytuły?) i jaki masz monitor i wymagania co do jakości grafik.

Na razie bierz jak Klaus radzi i5+b75 itd (razem 1500) i jak stwierdzisz, że karta słaba dokup HD7770

 

http://www.morele.ne...ry/info/u8lUTO/

Edytowane przez pierwszy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co chcesz robić na tym kompie? Grać? W grach max a tej karty wyciśnie Celeron G540.

Za 1500zł można jednak wykombinować i5 3470, mobo na b75, 8GB ddr3 i dysk 1GB.

Określ oczekiwania, przeznaczenie sprzętu.

 

Za 2000zł, to co wyżej + HD7770

 

A gdybym do tego zestawu chciał dorzucić jeszcze mocniejszą kartę np. HD7870, albo gtx570 to czy ten procesor(i5 3470)w zupełności by ją obsłużył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx570 to wydajna karta, jednak stara, mająca wady starszej technologi. Pewnie też nie opłacalna. I5 3470 można swobodnie łączyć z najwydajniejszymi kartami. Jeśli jednak budżet ma wynosić np. 3000tyś, warto pomyśleć o zestawie cpu+mobo pod podkręcanie.

Określ więc kwotę jaką chcesz przeznaczyć.

 

Zestaw i5 3470/3550 (w zależności od cen w danej chwili) + HD7850 wydaje mi się optymalny.

 

W ajkiej rozdzielczości masz zamiar grać, tj. jaką obsługuje monitor?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor też zamierzam teraz nabyć, myślałem na jakimś 23 calowym- może Panowie moglibyście coś polecić? Na monitor moge wydac do 500zł, może być używany. Na kompa mogę wydać miedzy 2000, a 2600, w zależności od tego co byloby najlepszym kompromisem między ceną, a wydajnością. Wolę dorzucić nawet 30% pierwotmej ceny , jeśli okaże się , że zyskam sporo na wydajności w grach. A co z procesorami klasy quad q9xxx extreme? Czy to już się zupełnie nie kalkuluje w czasach procków i?

Edytowane przez Pandzitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, interesuje mnie zakup procesora, płyty głównej, RAMU, Grafiki i dysku , całość do 2500zł. Zasilacz mam Xilence 550W-nówka. Monitor Samsung S22B300B. Rozdzielczośc maksymalna dla tego monitora.

Komputer tylko i wyłącznie do gier. Części mogą być używane, jeśli tylko będzie to miało sens. Nie mam nic przeciwko podkręceaniu. Chodzi mi o maksymalną optymalizację podzespołów względem siebie na chwilę obecną, a nie o kompa z możliwością rozbudowy w przyszłości. Ewentualnie jakaś najzwyklejsza obudowa do tego sprzętu-po kosztach, używana. Pzdr.

Edytowane przez Pandzitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta 1 lub 2

cpu i5 3470 lub 3550 w zależności od relacji cenowych, czasami różnica wynosi kilkanaście zł.

Ram ddr3 1333MHz 8GB Googram, Kingston czy co będzie najtańsze (130-140zł).

GTX660ti

 

Jaki potrzebujesz dysk? HDD czy SSD?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zakupu jednego kompa jest już wyjaśniona, dziękuję bardzo.

Chodzi o złożenie drugiego kompa. Chciałbym złożyć maszynę pod Radeona HD 6670 1GB GDDR5, którego już mam.

Chodzi oto, żeby karta ta w pełni została wykorzystana i nic poza tym tzn. nie chcę już go nigdy rozbudowywać.

Tamten komp "zje" znakomitą większość moich funduszy, dlatego ten musi być złożony po kosztach. Mam także dyskSATA2 Hitachi 400GB, nie byłby wystarczający?

 

P.S. Wracając do sprawy kompa z GTX 660TI to czy zasilacz Xilence 550W będzie wystarczający? Zasilacz jest nowy, ale posiada tylko jedno wyjście 6-pinowe, a karta potrzebuje dwóch. Wiem, że mogę załatwić przejściówkę, ale chodzi mi o maksymalne bezpieczeństwo sprzętu. Dodatkowo, jeśli chodzi o "spokojny sen" Dołączona grafika to czy obudowa i dodatkowe chłodzenie nie muszą być jakieś bardziej wyszukane przy procku I5 i karcie-potworze? Nie ukrywam, że chciałbym kupić je po kosztach.

 

P.S.2 Czy monitor Samsung S22B300 jest optymalnym zakupem w swojej kategorii - cena 430zł(nówka)?

Edytowane przez Pandzitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Aleś przeformatował ten post wyżej. Używam skórki DustBlue, nie da się na to patrzeć.

2. Na pewno potrzebujesz tego kompa na HD6670? Czy tylko składasz go po to, aby grafika nie leżała? Jak nie jest ci specjalnie potrzebny, sprzedaj grafikę i już. Będziesz mógł dołożyć obudowy. Jeśli mimo wszystko chcesz składać drugiego kompa to kup Celerona G540 + mobo na H61, B75 w zależności od wymogów wyposażenia (sata3, usb3.0)

3 Co do zasilacza Xilence 550W, powinien dać radę, nie ma jednak zbyt wielu opinii użytkowników o nim.

4. Co do używanych wiekowych (jeden z nich miał wtyczkę atx 20pin!) zasilaczy spod dobrej marki, ja bym nie brał. Wolałbym jakiegoś przyzwoitego Fortrona, Deltę, leżaka czy wyjętego z zestawu.

 

Na monitorach się nie znam...

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa chcę złożyć dla młodszego rodzeństwa, a grafa wydaje mi się najdroższą rzeczą od zestawu, skoro ją mam to warto wykorzystaćDołączona grafika Kupię tego celerona G540. Jeśli chodzi mi tylko o wydajność w grach to warto pakować się w sata3, ma to jakiś wpływ? - mówię o tym kompie pod hd6670, bo ten gtx 660ti obowiązkowo Sata3 będzie. Jeśli chodzi o RAM to 4 gb, 1333 ok? Jakieś konkretne, tanie przyzwoite modele MB pod G540 możesz linknąć?

Obudowę pod tego gtx 660ti +i5 nabyłem taką: http://allegro.pl/ob...2634370927.html

 

Wracając do GTX 660 ti, jakiej firmy najlepiej brać,MSI, Zotac?

Edytowane przez Pandzitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tu, może już są opinie użytkowników. Zdecydowanie kartę z gwarancją 36 miesięcy, więc Asus, Gigabyte, MSI. Co do konkretnych modeli to nie wypowiem się.

 

W kompie z Celeronem nie potrzebujesz w zasadzie sata3, usb3.0 może się jednak przydać. Kupisz kiedyś szybszego pendrive i będziesz się wściekał, że zamula. Płytę na B75 można już dostać w okolicach 200zł.

Pamięć weź w jednej kości, aby móc rozbudować ewentualnie w przyszłości (wiem, pisałeś, że nie będzie rozbudowywany, tu jednak nie zamykałbym sobie drogi).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko staje się jasne. Wielkie dzięki za pomoc. Szykuje się ,,ostre testowanie sprzętu" Pzdr.

PS. Czy chlodzenie dawane w standardzie do i5 jest wystarczająće na dłuższą metę?

Ps.2 Załóżmy, że zostałoby mi 200zł, warto dorzucać to w lepszy procek, np jakiś i7?

Edytowane przez Pandzitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zestaw do grania i z myślą o podkręcaniu to gpu i mobo najlepiej kupić takie:

 

http://www.morele.ne...ga-1155-360678/ mocna sekcja zasilająca to lepszy wybór pod procka z k

cpu rzecz jasna http://www.morele.ne...i52500k-358735/

 

 

natomiast karte proponuje HD7950 http://www.morele.ne...-10-40g-476376/ wersja z zegarami 950MHz , ma jeszcze spory zapas OC ( te 950MHz to nie jest boost , więc z OC żadnego problemu nie będzie ) , opis ze strony producenta http://www.sapphiret...sn=&lid=1&leg=0

 

"The SAPPHIRE HD 7950 OC 950 MHz Edition, which is factory overclocked to 950Mhz and features SAPPHIRE’s new dual-extractor technology - Dual-X - a highly efficient multi-heatpipe cooler with dual fans providing quiet and very cool operation during normal operating conditions, and superb cooling performance even under extreme load. The new design is HD 7970 class that enables more head room for overclocking. "

 

stockowy HD7970 ma 925MHz , oczywiście 7970 ma więcej jednostek teksturujących czy cieniujących [ 2048 ] względem 7950 [ 1792 ] , natomiast ilość pamięci [3GB] , szyne [384bit] i ropów [32] , mają tyle samo

Edytowane przez gando
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp złożony. Ostatecznie poszedłem za radą Klausa i wybrałem:

-i5 3550

-gtx 660 ti MSI

-WD Blue 1tb S3

- ASRock B75 Pro3-M

- 2x4gb DDR3 Corsair Vengeance 1600

- Obudowa Cooler Master CENTURION 5

 

 

Komp gorszy:

-HD6770

-G540

-MSI B75 MA-P45

-4gb DDR3 Kingston

 

Dziękuję bardzo za wszystkie porady

Edytowane przez Pandzitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...