Skocz do zawartości
Yeske

i5 3570K i do tego jaka płyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup

Intel Core i5 3570K

Sapphire Radeon HD 7850

SilentiumPC Fera Pro HE1224

+ 8gb ramu 1600mh

 

Mam parę pytań:

1) w przyszłości planuję podkręcanie procesora, jaką płytę wybrać? Czy musi to być płyta z chipsetem Z77? (dobrze jakby miała sloty na 4 kości ramu)

2) mam zasilacz BeQuiet Darkpower pro 550W, raczej powinien to uciągnąć?

3) jakiej firmy pamięci i czy takie taktowania będą w porządku?

4) karta graficzna - jakieś alternatywy?

Cena oczywiście chciałbym aby była jak najmniejsza Dołączona grafika

Komp ogólnie do grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z tańszych płyt może być MSI Z77A-G43, ma wszystko, co potrzeba i jest wystarczająca do OC i5-3570K do poziomu 4,4 - 4,5GHz.

2. Jak najbardziej będzie wystarczający.

3. Obecnie najlepsze = najtańsze. W miarę możliwości bierz coś z niskimi radiatorami (lub bez nich) i z napięciem 1,5 V.

4. Niczego ciekawszego w agito.pl w tej cenie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP - z wszystkim się zgadzam.

 

Teraz trochę się zagęściło w kartach graficznych poniżej 1000 PLN. HD 7850 dobra karta (zwłaszcza w tej cenie), ale jeśli znajdziesz ekstra fundusze to lepiej kupić HD7870/GTX660 (bez Ti). W przyszłości po podkręceniu i5 będzie Ci brakować mocy w grach ze względu na kartę.

 

Ja bym polecał GTX 660 od ASUSa:

http://www.pcprojekt...192_bit_PCI_E_/

Edytowane przez Alucard69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 . Może też być sprawdzony Asrock P67 Pro3 , tańszy i trochę lepszy niż MSI ( lepsza sekcja zasilania ) , tylko trzeba dopilnować aby miał wgrany najnowszy bios zanim włożysz do niego 3470K .

 

3. Goodram 2x4GB lub 8GB w jednej kości 1 333 mhz będzie wystarczające , nic innego nie ma potrzeby brać , taktowanie ramu nie ma znaczenia na obecnej platformie Intela .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7850 kręci się jak szalone, to fakt, przez co w swojej cenie jest bardzo atrakcyjną propozycją. Do następnego w kolejce nieco lepszego GTX660 musisz dopłacić nieco ponad 150zł - czy warto? Sam niedawno stałem przed takim wyborem i mimo wszystko kupiłem Radka, a odłożoną kasę wolę odłożyć na porządne chłodzenie na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...