Skocz do zawartości
SIMAO

Problem z SSD Samsung 830 64GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Od lutego tego roku jestem posiadaczem Samsunga 830 64GB. Niestety 2 dni temu dysk strasznie zwolnił. Uruchamianie systemu na tym dysku zajmowało 2 minuty... wcześniej ok 20 sekund. Przeniosłem więc system na inny dysk, sformatowałem samsung 830, zrobiłem secure erase i pojawiły się takie efekty

 

post-160826-0-42330700-1348337658_thumb.jpg

post-160826-0-10858800-1348337659_thumb.jpg

post-160826-0-62033000-1348337659_thumb.jpg

post-160826-0-06063000-1348337660_thumb.jpg

 

W związku z tym mam pytanie. Da się coś z tym dyskiem więcej zrobić czy tylko wysłać na gwarancję ?

Oczywiście testy wykonane na puściutkim dysku, wszystkie sterowniki aktualne.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem, kable, porty, przejściówki, testowany na drugim kompie z Sata 3 - to samo.Wszędzie tak jak przedstawiłem na screenach. Płyta MSI P35 neo 2FR. Wszystko wcześniej było w porządku... ech złośliwość rzeczy martwych Dołączona grafika

Edytowane przez SIMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe niezły zaszczyt tylko, że negatywny Dołączona grafika

Smart z Samsung Magican ( musiałem eksportować plik csv do excela, inaczej nie chciał otworzyć )

post-160826-0-83199400-1348341069_thumb.jpg

 

A tu z CrystalDiskInfo

post-160826-0-06463100-1348341122_thumb.jpg

 

Na konkurencyjnym forum widziałem podobny problem do mojego, choć ,,inny pechowiec" miał gorsze wyniki od mojego no i w ogóle jazdy z laptopem HP ( dla zainteresowanych pechowców http://forum.pclab.p...-z-wydajnością/ )

Edytowane przez SIMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego samsunga też nie benczowałem dopóki chodził dobrze Dołączona grafika No ale jak zwolnił to mus to mus. W poniedziałek lub we wtorek leci na gwarancję, zobaczymy co ustalą. Uważałem Samsunga za dobrą, stabilną firmę, ( mam mikrofalę, 2 telewizory, monitor i nic się nie dzieje, ,, odpukać" Dołączona grafika ) a tu taki klops. Mam nadzieję, że to tylko pojedyncza wpadka samsunga i wszystko się wyjaśni.

W przeciwnym wypadku wezmę cruciala m4 Dołączona grafika bo SSD to jednak SSD widać niebagatelną różnicę w użytkowaniu w porównaniu do zwykłego talerzowca Dołączona grafika

 

A tak btw: talerzowca na którym stoi system mam Samsunga F1 320 GB 4-letni i nic przykrego z nim się nie dzieje a przepracowane ponad 21 tyś godzin Dołączona grafika

Edytowane przez SIMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od paru tygodni mam nowy komputer. Zaopatrzyłem się w dysk ssd samsunga 830 64gb, komputer otrzymałem już z zainstalowanym systemem windows 7 32bit. Problem był w tym, że dysk w biosie przełączony był na IDE, gdy próbowałem przełączyć na AHCI wywalało mi niebieski ekran przy starcie systemu. Dysk testowałem programem as ssd, wyniki były słabe a przedewszystkim wyświetlał się komunikat że dysk nie był przełączony na AHCI i po tym jeszcze jeden komunikat np. 31k BAD. Problem po części rozwiązał się gdy zainstalowałęm ponownie system i podczas instalacji zmieniłem na AHCI. Problem jest z tym drugim komiunikatem, u innych jest np. 1024k a u mnie nadal 31k BAD, nie wiem co ten błąd oznacza. Dysk mam podpięty pod sata III. Firmware mam prawdopodobnie najnowszy. Screen z as ssd dodam w załączniku. Pozdrawiam

 

post-197565-0-94956500-1358593182_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...