Skocz do zawartości
Baksju

Komputer glownie do grania i filmow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!,

Skladam obecnie komputer, ktory glownie bedzie sluzyl do grania. Czesc podzespolow juz kupilem, a mianowicie:

 

Intel i5 3570K

MSI GTX 660 TI PE/OC

OCZ Vertex 4 128GB

G. Skill Sniper 2x4GB 1866

Cooler Master Hyper 212 Plus

 

Chcialbym dokupic do tego:

ASRock Extreme6 Z77

Asus VE248H

Cooler Master HAF 932

WD1002FAEX lub WD10EURX (ktory lepszy?)

 

 

I teraz najwazniejsze pytanie: jaki zasilacz? Mysle o:

Corsair CMPSU-650TXV2EU - 404zl

Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W - 290zl

OCZ ZT Series 550W - 285zl

XFX Core 550W - 250zl

 

Chce do tego robic jakies OC procesora, moze uda sie uzyskac stabilne 4 z kawalkiem Dołączona grafika

 

Z gory dzieki!

Edytowane przez Baksju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tych zasilaczy będzie dobry, pokieruj się tu ceną i własnym odczuciem. Co do reszty podzespołów, to mógłbyś zaoszczędzić na płycie głównej i wziąć np. Extreme4 lub 3. Jak nie planujesz robienia WC, ani posiadania masy dysków twardych, to tak wielka buda jak 932 też jest zbędna, lepiej brać 912. Zaoszczędzoną kasę mógłbyś wydać na lepszy monitor (coś na VA/IPS) oraz chłodzenie procka, polecam Tr HR-02 Macho - bezkonkurencyjny w swojej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówicie, że każdy zasilacz będzie ok nawet przy overclocku to strzelę sobie w OCZ ZT lub Be Quiet ;) Co do budżetu to jakoś tak specjalnie nie liczyłem, po prostu celowałem w konkretne podzespoły i takie też kupuję. Tato ma HAF 912, dziś do niego wkładałem wiatrak 200mm a jutro wkładam drugi, w rękach miałem i przyglądałem się 922 i szczerze to myślę, że 932 będzie ok - 4 wiatraki, dużo wolnej przestrzeni żeby niepotrzebnego ciepełka od siebie podzespoły nie łapały ;) Sugerujesz, że to chłodzenie procka jest złe? Z tego co widziałem to najczęściej polecany cooler na amerykanśkich forach hardwaru :o Co do monitora, to biorę ten bo jak już mówiłem głównie gry, a tutaj mamy 76hz w 1080p ;)

 

Jeżeli ktoś chciałby coś zasugerować/wskazać może gdzieś moją błędną logikę - śmiało, dobrze by było gdyby te ponad 5 klocków poszło w dobre podzespoły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu wystarczy znacznie tańsza płyta jaką jest ASRock Z77 PRO 3 jak OC ma być tylko lekko ponad 4.0 ghz. I tyle zresztą do gier wystarcza .W zasadzie standard bez OC by wystarczał do gier gdzie 90% to porty z konsol z niskimi wymaganiami. BF 3 będzie w pelni grywalny na 3.4(3.8 ghz) bez jakiegokolwiek OC.

 

BQ może być bo sam posiadam ponad rok i działa cały czas tak samo cicho. Napięcia trzyma ładnie. Do OC wystarczy. Co do monitora to nie wiem gdzie Ty wyczytałeś o 76 hz w fHD, ale jeśli nawet to nie jest to żaden wyznacznik, gdyż i tak tego nie odczujesz. Przy 120 hz to już co innego. Po za tym to zwykła matryca TN podśiwietlona Led. Za 5K ja bym złożył coś znacznie lepszego. Wział tańsze pamięci lepszą karte graficzną i dosć dobry monitor. Ale że sam się zdecydowałes na te podzespoły to sie nie wypowiadam.

 

p.s A mówią że w tym kraju kryzys Dołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baksju - a co za różnica w wielkości budy, skoro 90% rzeczy grzejących się jest zamontowana na mobo i zawsze będzie blisko siebie? Mniejsza obudowa jest lepsza, ponieważ łatwiejsza w ewentualnym przenoszeniu i wszędzie ją wciśniesz.

 

Nie sugeruję, że CM Hyper212 jest zły, ale są produkty od niego lepsze. Ale tu mój błąd, nie zauważyłem, że już go kupiłeś, tak więc sprawa zamknięta. :)

 

I tak jak powiedział Devil - nawet, gdyby ten monitor "wycisnął" z siebie 76Hz przy rozdziałce fullHD, to tego zupełnie nie odczujesz, ale na pewno odczujesz różnicę w jakości kolorów, jak kupisz coś na matrycy VA/IPS, i to sporą.

 

PS: Tak na koniec - wiatraki to są w Holandii na polderach, w kompie masz wentylatory. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...