Skocz do zawartości
Serekzolty

Zestaw za 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem zakupić to co w tytule.

 

1.Płyta główna

Koniecznie na intelu,na jakiejś najnowszej podstawce z możliwością obsługi najnowszych procków.Chce żeby była przyszłościowa.

Musi mieć USB3 i SATA3.Dobrze jakby speedfan obsługiwał kontrolę prędkośći wentylatorków na tej płycie.Z bajerów wiecej mi nic nie trzeba,byleby była stabilna i w miare tania.Chce też by obsługiwała OC, zmianę napięć itd. z gniazd potrzebuje 2 PCI i 1 PCI-EX.

Brak jednego pci moge przeżyć o ile będzie wbudowana karta dźwiękowa.Zresztą integry dziś są chyba o wiele lepsze niż stary soundblaster.Mile widziana zintegrowana grafika.

 

2.Proc

Jakiś dwurdzeniowiec intela,fajnie jeśli by miał możliwość OC ale niestety nie znam się na intelu w ogóle wiec licze na pomoc forumowiczów.Tutaj również nie chce, żeby był aż tak drogi bo na razie nie potrzebuje bóg wie jakiej wydajności ale te 2 rdzenie do swobodnej obsługi systemu,gg,internetu,muzyki i filmu a okazyjnie jakiejś średnio wymagającej gierki by się przydały.Do tego musi być koniecznie ciche chłodzenie ale jednocześnie na tyle wydajne,by proc się nie grzał jak grzałka.

 

3.Ram

Chcę 4GB i myśle, że nie ma się co rozpisywać

 

4.SSD

32GB na system,jak najwydajniejszy.Tutaj również mam małą wiedzę więc zdaję się na Was :D

 

5.Buda i zasiłka

 

Obudowa zwykła,żeby miała tylko troche więcej przestrzeni niż moja obecna kupiona na allegro za 30zł.Chce, żeby było miejsce na pare wentylatorków i USB na froncie oraz żeby w miare dobrze tłumiła drgania, to wszystko.Wszelkie budy z diodami odpadają.Zasilacz do tego musi mocą pozwalać na rozbudowę w przyszłości i być jednocześnie cichy,fajnie jakby sam kontrolował obroty.

 

Jeżeli jest to możliwe to chciałbym się zmieścić w 700zł ale prosze pisać propozycje.

W jakim sklepie najlepiej zamawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag:nowe CPU intela niższych segmentów nie mają możliwości oc (w każdym razie nie w półce cenowej w które celujesz)

Tak samo płyty- tanie nie mają możliwości , drogie - i tak tylko z droższymi procesorami.

Niespecjalnie widzę żebyś się zmieścił w cenie na intelu:

płyta na np B75- ok230zł

proc np g550 - 150

ram 4gb-----------60

dvd-----------------70 (bo wątpię czy masz czytnik na SATA a taki jest wymagany, na IDE nie podłączysz)

SSD ~~ 200zł (jak trafisz to 64GB ssd sv200 lub svp200 można mieć więc kupowanie 32gb za tyle samo to zbrodnia)

dysk/magazyn- masz dysk na SATA? bo jak nie to masz... problem

obudowa: ok ---150zł cooler master elite np 370, 371, 430 lub Brutus np 310, 410

Zasilacz ---ok 150 takie w miarę dobre za tą cenę mają niestety trochę krótkie kable jak do obudów z zasilaczem na dole - kwestia rozważenia - droższy zasilacz na dole czy słabsza obudowa z zasilaczem na górze.

Razem ok 800zł a i to z najtańszym procesorem...z jakimś lepszym I3(2 rdzenie 4 wątki) to już 1100zł będzie, a gdzie karta graficzna?(masz integrę ale to wszystko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te najtańsze mają 2 sloty ram... jak komuś nie zależy można oszczędzić

 

edit: oczywiście na zasilaczu/obudowie można dość sporo oszczędzić kupując używki/leżaki na allegro, co może uciąć ze 100zł z ceny....

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowe i zasiłkę mam (Amacrox Warrior 400W),dysk mam na SATA Samsunga 640GB tak samo DVD też SATA,

2 sloty w zupełności wystarczą.Obudowę jednak bym chciał zmienić gdyż obecna jest po prostu biedna i od dysku cała wibruje.Grafikę mam Radeona 2600XT, który do moich zastosowań wystarcza.Czyli w sumie na intelu jak zawsze za mały budżet.A co z AMD ? Czytałem o podstawce bodajże FM1.Jest ona przyszłościowa ? tzn można tam wsadzić coś lepszego potem ? i jak z oc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel jest tańszy od AMD.

 

Celeron G550 - 159 zł

MSI B75MA-E33 - 206 zł

GoodRAM 4 GB 1333 MHz - 65 zł

Kingston V200 64 GB - 189 zł

 

Zasilacz możesz zostawić, ale na budę zostaje tylko kilkadziesiąt zł, a Brutus 410 kosztuje 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 700zł masz ogromne wymagania. Skąd w tej kwocie miałbyś dostać procesor pozwalający na OC przy platformie intela? Wszystko naj w jak najniższej cenie?

 

Te 700zł wystarczy najwyżej na celerona, płyte na B75 (intel nie ma obecnie przyszłościowej podstawki bo za rok wychodzi nowa), jakieś 4GB najtańsze i właściwie tyle. Dobrego SSD też w tej kwocie nie kupisz, trzeba szykować coś około 300zł na M4 albo 830 z 64GB (wersje topowych 32GB SSD już nie są raczej produkowane, zresztą to zbyt mało na W7). Kupując zasiłke i obudowę też dochodzi pare stówek, na Twoim miejscu zostawił bym stary zasilacz, ale na obudowę i tak kasy nie starczy.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...