Skocz do zawartości
tecra

Jak odzyskać dane z dysku d?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odzyskć dane z dysku d.

Wcześniej przypadkowo odpaliłem na laptopie toshiba product recovery, lecz po ok 4 sekundach proces został przerwany. W wyniku tych działań nie mozna było uruchomić systemu -brak pliku Ntfs.

Potem wgrałem windowsa na dysk c, bez formatu partycji. Po procesie instalacji nie widzę dysku d. W systemie istnieją takie same dwa windowsy xp. Po uruchomieniu każdego z nich wyswietla sie tylko ten ostanio zainstalowany.

Z góry dziękuje za pomoc

 

Przepraszam, pomyłka problem dotyczy braku pliku NTLDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie było pliku NTLDR, więc system się nie odpalał. Zainstalowałem bez formatu na dysku c: windows-a xp professional z płyty nie dedykowanej do laptopa i przy uruchamianiu mam do wyboru dwa tak samo nazywajace sie systemy.

Po odpaleniu kazdego z nich wszystko wyglada tak samo, świeży system, bez partycji d: wcześniej istniejącej.

Chcę powrócić do wcześniej istniejacego systemu aby zgrać dane z dysku d:. Potem przeprowadzę recovery.

Dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócić do pierwotnego systemu będzie ciężko ,prędzej odzyskasz pliki które były na tym dysku .

 

Na początek jak możesz to przepnij dysk do innego kompa , ew. jak masz drugi dysk to dane odzyskujesz na ten dysk .

 

W ostateczności może to być inna partycja .

 

Teraz odzyskiwanie - może być podany GetDataBack , możesz spróbować Easy Recovery firmy Ontrack .

 

Sprawdź też malutki programik Photorec , znajdziesz go na stronie producenta programu Testdisk , zresztą od jakiegoś programu oba programy występują razem .

 

Photorec to darmowy , malutki programik ( wraz z TD i potrzebnymi plikami do działania zajmuje ~6 mb ) działający w trybie tekstowym ( obsługa programów z czasów DOS się kłania ) .

 

Wbrew nazwie odzyskuje nie tylko zdjęcia choć w moim przypadku tylko zdjęcia odzyskuje prawidłowo ( a może to kwestia ustawień programu ) .

 

Małe info - program odzyska wszystkie pliki danego typu np. jpeg/jpg , normalne zdjęcia , zdjęcia z gier czy screeny itp . - w zależności od tego ile tego miałeś program może pracować kilka - kilkanaście h i stworzyć katalogi zajmujące kilkanaście GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...