Skocz do zawartości
tomasir

Uzycie Visty z laptopa na stacjonarnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mój hp6735s dogorywa (prawdopodobnie sławetny problem z mostkami na płycie) - więc poważnie rozważam zakup nowego komputera. Już się wstępnie wywiedziałem odnośnie samego komputera ( http://forum.purepc.pl/topic/348640-komputer-do-13001400-z-monitorem/ ). Ale naszła mnie myśl - że po co kupować nowy dysk i windowsa skoro mógłbym wykorzystać dysk z lapka. Ma on na dodatkowej partycji Windowsa Vistę (laptop był sprzedawany bez żadnej płyty instalacyjnej).

 

czy w takiej sytuacji to jest wykonalne? No i oczywiście z racji, że jetsem uczciwą osobą, chciałem się upewnić czy to będzie legalne, bo jesli nie - to poszukam innego rozwiązania.

 

dzięki z góry

 

pozdrawiam

tomasir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nie jest przypisany do dysku ale do płyty głównej (pozycja oem'owa systemu). Tylko BOX możesz legalnie przenosić między różnymi konfigami..

WikipediaOprogramowanie OEM jest nierozerwalnie połączone z komputerem (lub jego częścią), na którym jest ono zainstalowane. Nie wolno go przenosić na inne komputery oraz odsprzedawać w odróżnieniu od "W odróżnieniu od wersji OEM, oprogramowanie BOX może być zainstalowane na dowolnym komputerze posiadanym przez użytkownika tego oprogramowania"

Zawsze możesz ściemniać, że płyta padła, że tylko jedna kopia na raz pracuje, co nie znaczy, że łamiesz licencję M$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nie jest przypisany do dysku ale do płyty głównej (pozycja oem'owa systemu). Tylko BOX możesz legalnie przenosić między różnymi konfigami..

Zawsze możesz ściemniać, że płyta padła, że tylko jedna kopia na raz pracuje, co nie znaczy, że łamiesz licencję M$

 

Akurat nic nie ściemniam - te HP miały wadę fabryczną i w zasadzie większość płyt wyprodukowanych przed 2009 rokiem pada, a koszt naprawy przekracza połowę wartości całego laptopa.

 

ps. A zawsze wersja dołączona do laptopa jest oemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nic nie ściemniam - te HP miały wadę fabryczną i w zasadzie większość płyt wyprodukowanych przed 2009 rokiem pada, a koszt naprawy przekracza połowę wartości całego laptopa.

 

I to ma być argument który zezwala przenieść Ci system na inny komputer?

Jeśli wymieniłbyś płytę w tym lapku to MS może by się nie czepiał przy aktywacji ale musiałbyś działać dalej na tym notebooku, zwróć uwagę że pod notebookiem masz nalepkę z nr seryjnym windowsa, ona również potwierdza legalność Twojego systemu na danym urządzeniu..

 

ps. A zawsze wersja dołączona do laptopa jest oemem?

 

na 99% tak Edytowane przez xbora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby legalnie "przenieść" windę oem i tak Musiałbyś skontaktować się z microsoftem i uzyskać od nich na to zgodę (padnięta płyta pod to podchodzi, nie wiem jak lapek). Możesz spróbować, najwyżej odmówią, a Ty będziesz wiedział na czym stoisz.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś

"No i oczywiście z racji, że jetsem uczciwą osobą, chciałem się upewnić czy to będzie legalne, bo jesli nie - to poszukam innego rozwiązania."

... a kombinujesz jak koń pod góre. Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można sprawdzić w którym miejscu Oprogramowanie OEM jest przypisane do danej płyty? Gdzie jest ta baza? Czy to jest podczas aktywacji?

 

Tak bezpośrednio chyba się nieda sprawdzić, dawniej przy XP zwykle przy próbie rejestracji systemu wywalało komunikat że rejestracja się nie powiodła czy jakoś tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda jasno: kupując system w wersji OEM masz możliwość użycia go tylko na jednym sprzęcie (dopuszczalne są wymiany takich elementów jak ram, dyski twarde itp.). Gdyby było inaczej, to każdy kupowałby go zamiast wersji BOX, ponieważ jest 2x tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...