Skocz do zawartości
esem

M3A770DE - potrzebny restart PC

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku mam problemy z tą płytą. Jak włączę PC to wcześniej czy później (czasami nawet w trakcie ładowania systemu (dowolnego)) wystąpi BSOD - ze wskazaniem na problem z pamięcią (1A).

Jeżeli jednak wykonam procedurę z natychmiastowym restartem po pierwszym zalogowaniu to system będzie stabilny "dniami nocami".

Podnoszenie napięcia RAM nie przynosi skutku, żonglowanie napięciem procka też.

Macie jakieś sugestie od czego zacząć - mam teraz trochę wolnego czasu aby się pobawić, po 2 latach stosowania wyżej opisanej procedury rozruchowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to mobo i Goodramy(jak widać w podpisie). Full Stable.

Więc raczej na brak kompatybilności Goodramów z tym Asrockiem bym nie liczył (prędzej kostka jest uwalona, ew. ma badziewnie dobrane parametry w BIOSie).

 

Nie traktuje płyta natychmiastowego restartu jako problemów z OC i w następnym uruchomieniu nie używa "bezpiecznych" ustawień?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dead tomahawk: mógłbyś ujawnić (nawet na priva) Twoje ustawienia w BIOS? Może faktycznie mam coś "przedobrzone".

Moje są takie:jak w załączeniu.

Edytowane przez esem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clear cmos

 

Po co ? Aby wszystko wklepywać od początku ?

 

@lu1999: uzupełniłem sygnaturę o pamięci. Jak będę rozbierał budę to luknę na kości.

Timingi są ze strony Goodram.com. Po szybkim restarcie PC jest full stable a 1600MHz dla tych pamięci to norma.

Edytowane przez esem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dead tomahawk: mógłbyś ujawnić (nawet na priva) Twoje ustawienia w BIOS? Może faktycznie mam coś "przedobrzone".

Moje są takie:jak w załączeniu.

 

Pewnie, że mogę. Wszystko na Auto :P

To jest komp do "pracy", żadnego OC i tak dalej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tWCL nie jest ustawialne (w BIOS).

Najbradziej pomogło podniesienie RCD, RP i RAS do zalecanych na stronie goodram.

Temat rozwiązało podniesienie NB Voltage do 1,3V. Poza RCD, RP I RAS wszystkie parametry pamięci na auto.

Piszę to dla potomnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo to trwało ale wczoraj ostatecznie wysypała się kość RAM > po 3 godzinach torturowania i ponad 16.000 błędów zatrzymałem memtesta, foto i dzisiaj pojechała do Łazisk Górnych bo ESC jeszcze myśli.

To drugi w moim życiu przypadek aby coś tak długo decydowało się czy jest chore czy nie. Pierwszy przypadek to tranzystor w p.cz. Elizabeth HiFi > 10 lat trwało aż się jednak wysypał i udało się w ten sposób ustalić który to.

A memtesty przechodziły do tej pory bez problemu. Czyli zimny komputer i od razu start memtesta to ujawnił.

Druga kość jest O.K. ale win7 na 2GB to jest jazda. 2 tygodnie trzeba wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 4 litery zimne!

Przyszła pamięć z Łazisk Górnych i wrócił problem. Memtest pokazuje, że w żadnym ustawieniu kości test nie przechodzi!

Pojedyńcze kości są O.K. Czyli mój zestaw nie toleruje 2 kości! jedna może być i jest super.

Czyli co jest grane: mobo czy procesor ? Podpowiedzcie mądrzejsi ode mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja. Ja u siebie na m3a770DE też miałem goodramy i nie było z nimi problemów. Najlepiej by było jakbyś pożyczył od kogoś dwa inne moduły i sprawdził. Moduły masz jednostronne czy dwustronne? Ustaw wszystko na AUTO do testów. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodramy dwustronne, wczoraj przyszły z gwarancji. Błędy dokładnie takie same (adresy).

Na auto też nie przechodzi testów jak układ nie jest rozgrzany.

Edytowane przez esem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli robię tak: wyciągam płytę i testujemy. Jak wszystko jest O.K. to znaczy, że MoBo do wymiany.

Jak dalej sypie błędami to do serwisu (jakiegoś ?) bo nie mam co podstawiać i dalej nie wiemy co: MoBo czy procek. Nie wiem ile serwis weźmie za diagnozę: jak stówę (a myślę zę więcej) to gra nie warta świeczki ?

Patrzyłem po cenach: najtaniej to będzie kupić kość 4GB a moje 2x2GB sprzedać albo znaleźć kogoś na zamianę? W dual od lat nie wierzyłem a w domu nikt nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś niesamowitego!

Zacząłem torturować memtestem kość którą otrzymałem w ramach reklamacji z Łazisk Górnych. Sypie błędami identycznymi jak ta reklamowana - te same adresy. Czyli przysłali mi "chorą" kość na wymianę. Już ją odesłałem.

Czy MoBo może uszkadzać kości - no chyba nie bo ta czteroletnia w każdym slocie ma się dobrze (?)

Arest za diagnozę chce 95zł i potrzebuje do 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam "nową" kość od Goodram'a. Wszystko jest O.K., testy przechodzą bez problemu.

Morał: memtest należało ćwiczyć na zimnym komputerze. Chociaż sewis producenta kości napisał mi, że maja reklamowana kość po naprawie przechodziła u nich testy na kilku MoBo i dlatego wysłali ją do mnie za pierwszym razem. (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...