Skocz do zawartości
Pedrovsky

Maszyna do 4.000,- // dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie mam do przeznaczenia 4 tyś na samą budę i gubie się w podzespołach.

Mianowicie wstępny plan wygląda następująco:

 

GeForce 660Ti

Intel Core i7 3770

Asrock Z77 Pro3

Creative Sound Blaster X-Fi mX Surround (dla przypału dodam)

G.SKILL Ares DDR3 2x8Gb 1600MHz

be quiet! E9 Straight Power 500W

Seagate 1Tb SV35 64M

 

Umieszczając to wszystko w opakowaniu Z9 Plus. W czym problem? Zastanawiam się czy różnica wydajności między 660'tką a 660Ti jest warta tych 300 złotych + czy nie będzie potrzebny jakiś dodatkowy powiew wiatru.

 

BEZ PODKRĘCANIA

 

Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo sam borykam się z dylematem poradzono mi również zakup i5 a nie i7. A ja również wychodzę z założenia ze lepiej jest mieć zapas mocy. Tylko czy faktycznie jest duza roznica miedzy tymi procesorami?.

 

@Pedrovsky

A co do grafy to powiedz mi dlaczego gf a nie np radeon. Ja jestem zwolennikiem gf ale przekonują mnie w radonie 384 bity w gf sa tylko 192bity. Dlatego chyba zdecyduje sie na 7950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem dlaczego, ale nie są to potwierdzone faktami słowa. Są tu specialiści którzy sie na tym lepiej znają.

 

1. Zestaw Intel z GeForce'm podobno lepiej współgra i potrafi wycisnąć więcej pary [?]

2. Najnowsze gry śmigają na najbardziej wymagających detalach tylko pod opieką GeForce'ów, może jakieś patenty technologiczne [?]

 

Tylko dlatego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pedrovsky

 

1) Bzdura

2) Jeszcze większa bzdura.

 

Skąd wy bierzecie takie informacje?

 

Jak do gier to nie ma sensu brać i7 bo i tak HT nic nie da. W niektórych grach przy HT wydajność nawet spadała.

 

Ram można wziąć najtańszy, przy tych procesorach prędkość ramu nie ma większego znaczenia.

Edytowane przez OCM4n14k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jak nie kręcisz to bierz jakieś i5 bez K, najlepiej na Ivy np. i5-3450. Jak kręcisz to zostaje tylko 3570k. Jesli chodzi o kartę, dopłacić zawsze warto, kwestia tego jakimi pieniędzmi dysponujesz. Osobiście zastanowiłbym się także nad odpowiednikiem cenowym od konkurencji.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...