Skocz do zawartości
solmyr

BENQ GW2750HM vs. LG M2752D-PZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcę kupić coś w rozmiarze 27 cali do 1200-1400 zł.

 

Wiem, że są to budżetowe monitory. Ewentualnie mogę (jeśli naprawdę warto) wsiąść 24 cale w podobnej cenie (stąd dell).

 

 

Matryce to IPS vs. VA.

 

Który z tych monitorów będzie przyjemniejszy" do netu i tekstu - bo przed tym spędzam najwięcej czasu (mniej męczący wzrok) i którego wady będą mniej denerwujące?

 

Tuner DVB-T nie ma znaczenia. 16:10 lepsze, ale 16:9 też ujdzie.

 

Komp używany do internetu, testów, arkuszy, amatorskiego ps, gry b. rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiyama ma MVA, philips A-MVA.

Dodatkowo Philips ma sensor wygaszający monitor (co mi się podoba), jest jednak droższy.

 

Czy w kwestii podświetlenia LED :( jest różnica pomiędzy tymi dwoma monitorami?

 

W tanich e-ips dostajemy srebrzenie, w VA gorsze kąty i kolory?

Czy te monitory są gdzieś np. wrocław do obejrzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nikt nie ma ww monitorów, stąd brak jakichkolwiek odpowiedzi.

Oba są na MVA, więcej ich charakterystyka jest bardzo podobna. Mogą się różnić równością podświetlenia, częstotliwością pracy modułu pwm itd. Bez obejrzenia nic się nie da stwierdzić na sucho.

 

Pracujesz z tekstem, więc powłoka redukująca odblaski im mniej agresywna tym lepiej. W tym temacie prym wiedzie wszystko co na PVA ( producent samsung ) i MVA ( producent AUO ). IPS wychodzą pod tym względem słabo, mają ziarnistą, jakby iskrzącą powierzchnię. Widoczne na białym tle i im bliżej ekranu tym gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest też tani benq gw2750hm na va

 

Zapewne jak to benq fabryczny profil jest do bani ale można podłubać samemulub dać na sRGB i powinno być ok.

 

Cena atrakcyjna bo raptem 900zł.

 

 

Sam mam podobny dylemat i zastanawiam się jeszcze nad jakimś tanim tv 32".

Tylko czy to ma sens...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to eizo nie jest niczym specjalnym - tani ips jak wiele innych Dołączona grafika

 

Benq przestawiasz na srgb i od razu profil kolorów jest przyzwoity.

 

Va ma coś czego nie da ips- normlaną czerń a nie jakieś fiolety i inne paskudy Dołączona grafika

 

Jeśli ips to nowe aoc 2757fm wypadają bardzo dobrze, zwłaszcza w tej cenie.

Monitor ma świetne recenzje, kosztuje 1k, 3 lata gwarancji i bardzo ciekawy design.

 

Nie powiesisz go niestety na ścianie i ma chyba zewnętrzny zasilacz, czego wiele osób nie lubi.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq przestawiasz na srgb i od razu profil kolorów jest przyzwoity.

 

Jak monitor przestawisz na sRGB to profil kolorów się nie zmieni ... jeśli mamy nazywać rzeczy po imieniu. Jeśli chodzi o wyświetlanie samego monitora, to i tak wątpię by przestrzeń barw ładnie równała się z sRGB ... w jakimkolwiek trybie wybranym w menu tego monitora. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...