Skocz do zawartości
cabis

AsRock Z77 Pro3 Vs. MSI Z77A-G43

  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą płytę główną wybrać?

    • AsRock Z77 Pro3
    • MSI Z77A-G43


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam trochę ulepszyć swojego PCta i potrzebuję 4 części: CPU, GPU, RAM i płyty głównej.

Obecnie mój komputer wygląda tak:

AMD Phenom II X2 560 Black Edition @ 4,1 GHz

ASUS Crosshair II Formula AM2+

Patriot Viper PVS24G6400LLK 2 x 2GB DDR2 800MHz CL4

Gainward Bliss 8800GTS 512MB

WD WD3200AAKS 16MB SATAII 320GB

Pioneer DVR-212 SATA

Seasonic II S12-430 430W

Lian-Li PC-A05NB

 

HDD, DVD, zasilacz i obudowę planuję zostawić, resztę sprzedać (część z tego 1000zł planuję uzyskać ze sprzedaży starych części). Zależy mi na złożeniu stosunkowo wydajnego i w miarę energooszczędnego kompa dla "niedzielnego gracza" Dołączona grafika Teraz kilka pytań:

1. Wytypowałem 2 procesory: Pentium G860 (250zł) i Pentium G2120 (359zł), czy dopłata ponad 100zł do tego drugiego ma sens ?

2. AsRock B75M 239zł dobry wybór ?

3. Grafikę planuję Radeona HD7750, są jakieś większe różnice między producentami czy brać po prostu najtańszą ?

4. Ogólnie napiszcie mi czy idę w dobrym kierunku z tym Socket 1155 czy po prostu wymienić tylko CPU na PII X4 ?

Na ram to zobaczę ile mi zostanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2 rdzeniowca na dwurdzeniowca? Możesz niespecjalnie poczuć różnicę w wydajności proca (tym bardziej, że ten podkręcony ładnie...).

W grafę też nie celujesz jakąś "wysokopółkową", więc proc jej nie ogranicza. Może poprzestać tymczasowo na wymianie k.graficznej na 7770 i zaczekać z większymi zmianami jak uzbierasz więcej $$$?

 

Oczywiście wszystko zależy od potrzeb i to jest tylko moja sugestia.

 

Jeżeli zdecydowałbyś się na całościową wymianę to:

- IMHO nie warto dopłacać tych 100zł do G2120

- s1155 to aktualnie jedyne sensowne rozwiązanie dla komputerów/domowych w każdym segmencie - wybór jak najbardziej słuszny

- wymiana proca na PII X4 tylko jeżeli naprawdę, ale to naprawdę okazyjnie uda Ci się go wyrwać.

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje z tym procesorem, lepiej od razu coś wydajniejszego brać. Z zakupem grafiki mógłbym się wstrzymać z 2 miesiące a do tego czasu działać na zintegrowanej w procesor grafice.

Intel Core i3-3220

AsRock B75M

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9

Jeśli chodzi o kartę graficzną to tego 8800GTS 512 chciałbym zmienić raczej ze względu na to że jest już stary, głośny i prądożerny bo jeśli chodzi o wydajność to jeszcze w miarę daje radę Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B75 chipset nie będzie dobry do OC i cięższy do odsprzedaży. Ja bym zostawił to co masz i zmienił kartę graficzną na jakiegoś HD7850 (lub może coś ze starszych modeli używanych - np. HD 6950). Potem tylko zostaje zbierać kasę : albo na platformę na AM3/AM3+ (konkretniej Phenoma 965 bym tu widział) lub na bogato, i5 2500k / 3570k :) Wszystko zależy od tego jak dużo możesz wydać.

Jak planujesz jeszcze w przyszłości znów coś wymienić, to można wziąć s.1155 taniej na i3 - ale wtedy procesor znów będziesz musiał zmienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procki które podałeś to podobna wydajność do twojej obecnej.

 

IMHO zmień grafikę i poczekaj aż będziesz mógł zmienić na coś co najmniej 100% szybszego

Edytowane przez solmyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopa zapomniałem że u Intela za OC i używanie integry trzeba ekstra płacić, więc słuszna uwaga z tym chipsetem - B75 odpada. Płytę główną w przeciwieństwie do CPU zmieniam rzadko więc musi to być coś porządnego, mój obecny ASUS przeżył 4 zmiany procesora i chyba już czas żeby odszedł na emeryturę Dołączona grafika Wygląda na to że jedynie Z77 by mnie interesował. Więc tak by to wyglądało teraz (nadal około 1000zł):

  • Intel Core i3-3220
  • MSI Z77A-G43
  • Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9
Wiem że procesor się nie podkręca ale pewnie za rok go i tak zmienię a płyta wtedy będzie mogła zostać. Za 2 miesiące dodam grafikę typu HD7750-7770 i będzie całkiem fajny zestaw. Czy znów coś przeoczyłem Dołączona grafika

Co do HD7850 to nie widzę sensu żeby do niej dopłacać, nie gram dużo a jak patrzę po testach to te wyżej wymienione grafiki powinny mi wystarczyć żeby pograć na medium lub high w 1680x1050. Gram w BioShock, Civilization V, Warhammer 40,000: Dawn of War i Red Alert 3. W każdą z tych gier grałem na 8800GTS 512 i nawet było ok, jedynie Cywilizacja zamulała ale to chyba bardziej z powodu procesora, przynajmniej tak mi się wydaje.

Edytowane przez cabis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam kompa i wszystko mam już wybrane tylko nie mogę zdecydować się którą z tych płyt kupić.

Płyty bardzo podobne, cena prawie taka sama (różnica 20zł na korzyść MSI) nawet z wyglądu obie mi się podobają Dołączona grafika

Na razie będzie tam siedział Pentium G850 docelowo ma to być i5-2500K lub i5-3570K.

Jakieś argumenty za lub przeciw którejś z nich? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś argumenty za lub przeciw którejś z nich? Dołączona grafika

 

Za MSI:

- dłuższa, 3-letnia gwarancja

- solidniejsze radiatory na sekcji zasilania i chipsecie, przykręcone gwintami

- więcej wyjść na tylnym panelu

- cena (wprawdzie tylko 20 zł, ale zawsze coś)

 

Za AsRockiem:

- prawdopodobnie większy zakres regulacji napięcia przy podkręcaniu procesora

 

Ja brałbym MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...