Skocz do zawartości
Jose Morales

3570K i MSI Z77A-G45 problem z EIST?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w końcu mam nowy sprzęt i od razu zagwozdka (dla mnie), pewnie czegoś nie włączyłem, a ponieważ jestem zielony w tych sprawach, to nie wiem czego. Płyta i procesor jak w sygnaturce. Po zmontowaniu zestawu od razu aktualizacja sterowników i ustawienie procesora na 4400 MHz. Wszystko działa ale Aida i Cpu-z pokazują mi ciągłe taktowanie na tym samym poziomie, a chciałbym, żeby w spoczynku taktowanie spadało tak jak miałem to ze starym, poczciwym Q6600. EIST i C1E oczywiście mam włączone. Aida niekiedy pokarze na sekundę 1600MHz, ale uruchomiony obok Cpu-z ani się ruszy.

 

Przy okazji chciałbym zapytać, do jakiej wartości mogę bezpiecznie podnieś napięcie w tym procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zarzadzanie energii w panelu sterowania. Moze masz ustawiony na 100% 24/7

 

Dziękuję za odpowiedź, ale to nie to. Sprawdziłem oczywiście, chociaż od zawsze mam ustawione na maksymalną wydajność i staremu komputerowi to nie przeszkadzało. Zmieniłem również na plan zrównoważony i potem na oszczędzanie energii - bez zmian. Dodatkowo, nie wiem czemu chwilowe zmiany taktowania pokazuje tylko Aida, a Cpu-z na nie nie reaguje? Bios płyty zaktualizowałem do najnowszej wersji 2,7 ale to też nic nie dało.

 

post-139433-0-38764100-1355935618_thumb.jpg

Edytowane przez Jose Morales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore masz ustawione poprzez offset?

powłączaj jeszcze c3/c6.

 

Jedyną opcją mającą coś wspólnego z offsetem na tej płycie jest Vdroop Offset Control i są tam dostępne wartości od 12,5% do 100%. Czy to o to chodzi, a jeżeli tak, to jak to ustawić? A wyłączyć c3 ani c6 nie mogę, bo po prostu nie mam takiej funkcji w tym uefi.

Dodatkowo w poradniku odnośnie podkręcania jaki znalazłem na PurePc wyczytałem, żeby ustawić long oraz short duration power limit a także primary plane curent limit na 200-300. Te dwie pierwsze tak ustawiłem, ale tej trzeciej na razie nie ruszałem, bo ma ona u mnie wartość 1024. Czy tak ma być, czy ja czegoś z tego poradnika nie zrozumiałem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-Z ma problem z odczytem częstotliwości podkręconych procków na MSI. Pokazuje tylko max możliwą. Pewnie nowsza wersja to już ogarnie. Tymczasem Real Temp powinien pokazywać bieżącą prędkość.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji polecam zapuścić memtesta 86+ 5.0

 

Pierwszy memtest testujący na wielu rdzeniach i można się zdziwić ;)

 

U mnie rock stable konfig musiał zostać ostro stuningowany i dovoltowany żeby przeszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa - dzięki wielkie, to działało cały czas, tylko nie widać było w Cpu-z. Przy okazji - czy te temperatury są w porządku?

 

A vcore też ci spada w spoczynku? Sama częstotliwość to nic nie daje.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić za co odpowiada opcja Vdroop Offset Control na w/wym płycie, czy ma to wpływ na podkręcanie i jak to ustawić? Mam tam możliwość ustawienia procentowego od 12,5 do 100%.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez Jose Morales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...