Skocz do zawartości
delfin

Facebook i identyfikacja urządzeń (telefon, system itp.)

Rekomendowane odpowiedzi

Intryguje mnie w jaki sposób (i po co, choć to już raczej retoryka) rzeczony serwis społecznościowy identyfikuje rodzaj urządzenia, z którego użytkownicy zamieszczają treści i dodatkowo zamieszcza takową informację. Czy da się to jakoś obejść, zmienić, zablokować? Leży to po stronie aplikacji/przeglądarki, czy po stronie serwisu? A może po obu ;)

Bardziej obrazowo - gdy zamieszczamy coś na tablicy FB z telefonu, zwykle dostajemy doklejone "przez: telefon komórkowy", czasem bardziej dobitnie - "przez: iOS", "przez: Android", "przez: Windows Phone".

Można jakoś przekonać FB, aby nie rozróżniał (a przynajmniej nie informował) o tym, czy publikujemy coś przez przeglądakrę z PC, czy poprzez telefon z takim, czy innym systemem? Wiem, że to drobiazg, choć nie ukrywam, że bardzo mnie irytuje...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - tak wcześniej robiłem przez jave. Android też. Sęk w tym, że Windows Phone obecnie Opery nie ugości. Zastanawiam się też, czemu stary iPhone 3g raz się meldował jako "telefon komórkowy", a innym razem było już "przez: iOS".

Pewnym półśrodkiem byłoby po prostu korzystanie z opcji "telefon...", ale po co od razu info o systemie operacyjnym. Po co to komu? Domyślam się, że to aplikacje do FB odpowiadają za takie zgłaszanie się w serwisie. Szkoda, bo miałem nadzieję, że można zachować odrobinę więcej prywatności i nie informować, że tym razem nie korzystało się z PC, tylko takiego telefonu, a potem innego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem chyba najlepszy numer Dołączona grafika

 

Bylem na szkoleniu w pracy... I oczywiscie jest lista i nagle ktos mnie wywoluje z Facebookowego FAKE nazwiska ktos wpisalem walac cokolwiek w klawe... - myslac ze to prawdziwe Dołączona grafika

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orientuje się koże ktoś w przypadku ,gdy

miałam włączoną funkcję zatwierdzanie logowania po czym z własnej głupoty usunęłam wszelkie Rozpoznawane urządzenia i nie jestem w stanie się zalogować. Wpisuję e-mail wraz z hasłem i otrzymuję powiadomienie:

„Nie otrzymałeś(aś) jeszcze kodu? Zdarza się, że wiadomość SMS jest dostarczona nawet z 12-godzinnym opóźnieniem.

Możesz także zalogować się z rozpoznawanego urządzenia, aby zatwierdzić to logowanie.

Obecnie w Twoim koncie nie ma informacji o numerze telefonu. Zaloguj się z rozpoznawanego urządzenia, aby ponownie uzyskać dostęp do konta.

Po ponownym uzyskaniu dostępu do konta zalecamy dodanie nowego numeru telefonu lub wyłączenie funkcji zatwierdzania logowania.” Sęk w tym,że w pole zamiast adresu wpisuję numer telefonu następnie hasło- znów wyświetla mi się powyższe powiadomienie. Ktoś jest w stanie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, mógłbyś być mniej arogancki i nie dupcyć fleków.

Prawie osiem i pół tysia lajków wzięło się z próżni?

 

Ktoś miał uzasadnione prawo oczekiwać tu pomocy patrząc na stronę PPC na FB.

 

Następnym razem postaraj się udowodnić, że nie jesteś gimbolem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz o to się rozchodzi że większość ludzi tu nie ma konta na fejsiku i się tym nie zajmuje. WIęc może znajdź sobie jakieś gimbusowate forum i tam z pewnością Ci lepiej doradzą

 

Bez przesady. Ja np. założyłem po pijackim tripie.

 

Ale...

@2212

Nie wpadłaś na to aby skontaktować się z polskim helpdeskiem fejsbuka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...