Skocz do zawartości
mickymicky

Plyta i procesor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ni wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.

Może to właśnie sprzedawcom na allegro powinieneś zaufać?

 

Aby móc się rzeczowo odnieść, trzeba wiedzieć o jakiej konkretnie płycie mówimy i w jakiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach świetności SB Asus nie popisał się zbytnio jeśli chodzi o tanie płyty , jego płyty były albo biedne w stosunku do konkurencji albo wyposażone tak jak konkurencja ale drogie .

 

Przy Z77 jest podobnie , MSI Z77A-G43/G45 lepsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P8Z77-V kosztuje 650zł, dla statystycznego użytkownika nie oferuje więcej niż płyty za 350-400zł.

 

ASUS P8Z77-M PRO interesująca, dość dobrze wyposażone mATX. W cenie ok 400zł dobra propozycja jeśli ktoś chce płytę w tym formacie.

 

ASRock Z77 Ex4, fajna płyta, niestety tylko 2 lata gwarancji. Nie jest też najtańsza.

 

MSI G45/G55 ok, chociaż G55 już wyraźnie droższa.

 

Generalnie dla i5 nie opłaca się kupować płyty powyżej 400zł, jeśli te w okolicach 400zł oferują takie samo OC. Kiedyś płyta/pamięci miała duże znaczenie jeśli chodzi o wynik OC, teraz decyduje procesor, rozbieżności nie są kolosalne.

 

Jeśli ktoś wie, że potrzebuje i7 po OC, wtedy warto rozglądać się wśród płyt droższych. Do gier kupowanie i5 jest średnio opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wlasnie mi ktos sprzatnal gd55 za 409zl ...

 

Dobrze Panowie zeby nie spamować, chce plyte w okolicach 400zl i zebym byl jako zwykly user zadowolony

 

http://allegro.pl/plyta-glowna-asrock-z77-extreme4-s-1155-z77-i2903780120.html

http://allegro.pl/asrock-z77-extreme4-m-lga1155-pcie-3-0-crossfirex-i2891946539.html

 

Nazwa taka sama, Cena rozni sie o ponad 100zl ? to te same plyty glowne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że nazwa jest taka sama, nie widzisz, że jedna to ATX, druga mATX, po co ten temat ;) :?:

 

kurde wlasnie mi ktos sprzatnal gd55 za 409zl ...

 

No nie wiem czy to aż taka tragedia, nowa kosztuje niecałe 40zł więcej. http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-gd55-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-459863/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty masz 11 lat? Szukając płyty zachowujesz się jak blondynka w sklepie obuwniczym. Nie zastanawiasz się czego potrzebujesz, tylko patrzysz na to co ci się podoba. Na końcu pytasz się mnie czy twoja karta jest na pci czy na pci-e? Skąd u diabła ja mam to wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5970 bym sobie z kilku powodów :

 

- cena , za nie wiele więcej można już mieć HD7950 .

 

- to referent , karta będzie dość głośna , lepiej szukać HD7950 z dobrych chłodzeniem ( których jest sporo w przeciwieństwie do HD5970 ) .

 

- wydajność , bez CF ( karta ma 2 GPU ) karta jest sporo słabsza od HD7950 , z CF HD7950 ją goni .

 

- nie wiadomo co robiła ta karta , równie dobrze może pochodzić z kompa do wydobywania Bitcoin i pracowała 24h/d przez jakiś czas przy 100% obciążenia GPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo Reyden !

 

Panowie Temat plyty zamkniety kupilem

 

MSI Z77 MPOWER

 

mam nadzieje ze mi bedzie dobrze sluzyc

pozostala sprawa procesora :)

Sandy czy Ivy ? i5 czy dodac i ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i7 ?

Aha no i pozostal jeden problem ta plyta niema PCI a mam fajna karte dzwiekowa na PCI ... rozumiem ze poprostu sobie dac z nia spokoj ?

Pozdrawiam Happy New Year

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz po raz kolejny pytanie na które już miałeś odpowiedź .

 

SB vs. IB zostało już wyjaścione ( m.in. w moich postach ) , I7 do gier nie bardzo się nadają - stosunek cena/wydajność dużo gorszy niż I5 ( głownie przez ich cenę , bo wydajność mają na poziomie I5 ) .

 

Zastanawiam się po co brałeś MB bez PCI skoro masz w miarę ogarnięto kartę muzyczną ?

 

Pomijam zasadność kupna samego MSI Z77 Mpower .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...