Skocz do zawartości
zubek29

Pytania odnośnie zakupu systemu WINDOWS 8 ze strony Microsoftu.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Mam kilka pytań odnośnie zakupu systemu Win8 ze strony Microsoftu.

1. Czy jeśli kupię obecną wersję w promocji za 129zł, to będę miał do wyboru wersję 32 lub 64 bitową?

2. Czy nowy Windows będzie od razu w języku polskim czy będę go musiał spalszczać?

3. Czy gdyby ewentualnie w pierwszym pytaniu odpowiedzią byłaby wersja 32 bitowa to obsłużyła by ona 4GB RAmu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od punktu drugiego: spolszczyć to by się przydało to zdanie. :P I nie, na rynku są od razu wersje polskie. A teraz co do reszty:

1) co to znaczy w promocji? Powinno być dokładnie podane, jaki to system, poza tym w pudełku powinny być obie wersje (tak przynajmniej było z win7).

3) 4gb ramu możesz mieć, ale system będzie widział ok 3,25-3,5GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię bazując na własnym doświadczeniu i informacjach z infolinii M$

Ad.1 Asystent uaktualnienia ściągnie wersję systemu taką samą, na jakiej został uruchomiony. Jeżeli uruchamiasz go na systemie 32bit - ściągnie Ci Windozę8 32 bit. Jeżeli wybierzesz opcję dosłania płytek instalacyjnych, to w opakowaniu są obie wersje. W sytuacji gdy chcesz przejść z 32bit na 64bit lub odwrotnie, to rozwiązaniem jest uruchomienie Asystenta uaktualnienia na systemie z docelową ilością bitów, zakup uaktualnienia, pobranie i wypalenie płytki instalacyjnej (z tego co widzę taka opcja jest tylko przy pracy na Viście/Windows7) a następnie przeprowadzenie uaktualnienia na docelowej maszynie.

Ad. 2. Ja pobierałem pliki instalacyjne na polskim Windows7 64bit i zainstalowany Windows8 64bit był już od razu spolszczony. W razie czego można doinstalować inne języki z poziomu systemu.

Ad3. Już odpowiedziane powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi. A czy system na którym będę robił uaktualnienie musi być legalny? Bo z legalnych systemów posiadam tylko Windowsa Viste 32bity a bardzo zależy mi na 64 bitach z uwagi na 4GB RAMu. Aha a jeszcze spytam czy już podczas instalacji pokazuje że instalowany system to 32 lub 64 bity czy dopiero po zainstalowaniu można sprawdzić tą rzecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System, który finalnie będziesz uaktualniał musi być legalny, inaczej nawet po uaktualnieniu, mimo aktywacji systemu, formalnie nadal będziesz piratował. Na chłopski rozum nie ma znaczenia na jakim systemie uruchomisz asystenta uaktualnienia, zakupisz je i ściągniesz, ważne aby system docelowy spełniał wymogi legalności, bo to na podstawie jego legalności masz prawo do zakupu (takie rozwiązanie, w celu ściągnięcia wersji 64bit do uaktualnienia Visty 32bit ja właśnie stosowałem, za poradą infolinii M$, ale u mnie oba systemy akurat były legalne). Ważny jest system, który uaktualniasz a nie system, za którego pomocą dokonujesz zakupu.

Ja tu widzę dwie opcje, jeżeli chcesz mieć 100% pewności że nikt się nie przyczepi:

1. Kupujesz uaktualnienie na legalnej Viście, dopłacasz do nośnika instalacyjnego, po kilku dniach dostajesz przesyłkę, instalujesz system 64bit

2. U kogoś z legalnym systemem 64bitowym (Vista lub 7) odpalasz asystenta uaktualnienia, kupujesz, ściągasz i wypalasz płytkę instalacyjną, uaktualniasz swoją legalną Vistę.

Nie pamiętam teraz dokładnie, ale wydaje mi się na 90% że podczas instalacji nie da się rozróżnić jaki system instalujesz, to można sprawdzić dopiero po instalacji w informacjach o systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...