Skocz do zawartości
Nosebleed

Router dla łącza 300 Mb/s do 300-350 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie, aby uprzedzić śmieciowe komentarze a'propos łącza - http://wtvk.pl/wtvk/internet

 

Chciałem się poradzić szerszej rzeszy użytkowników w powyższym temacie.

 

Przeglądałem wiele rankingów i recenzji rout-ów, jednak takie urządzenia jak Buffalo WZR-HP-AG300H-EU czy AirLive N450R lub Netgear WNDR4500 choć świetnie wyposażone - są jak dla mnie zbyt kosztowne na potrzeby sieci domowej.

 

Zacznę od szkicu swoich potrzeb:

- Złącza 10/ 100 / 1000 Mbps

- Router w standardzie N ( ac ze względu na koszty na ten czas odpada) z możliwe jak najszybszym i stabilnym transferem via WiFi.

- Tryb Router WiFi, AP, WDS, Switch, Bridge

- Pobieranie FTP/ HTTP/ BT

- interfejs USB (min. 2) do obsługi zewnętrznych nośników + ewentualna możliwość podłączenia kamerki/drukarki.

- Częstotliwość 2,4 GHz /5 Ghz, dual band.

- możliwie jak największa pamięć RAM/ flash

- możliwość postawienia softu linuksowego i produktów pchodnych Dołączona grafika

- Obsługa IPv6 mile widziana.

- możliwość dzielenia łącza na portach.

 

Router będzie wykorzystywany w mieszkaniu ok 50m2 z jednym repeaterem choć nie zależy mi, żeby sygnał był megamocny na balkonie Dołączona grafika

Do sieci w porywach będzie podłączonych ok. 2-3 urządzenia WiFi, 2x LAN.

Łącze będzie wykorzystywane do przeglądania, pobierania, giercowania (głównie XBL) i to prawdopodobnie w jednym czasie.

Do tego funkcjonowała będzie sieć domowa do streemingu viedo/audio.

 

Generalnie zależy mi na tym, żeby router wyłuskał z łącza jak najwięcej a dodatkowo tworzył szybkie i sprawne środowisko wewnątrz sieci.

 

Wiadomo - cudów za 300-350 zł nie ma, nie proszę o ocenę ewentualnej niedorzeczności moich zapędów w stosunku do planowanego budżetu:)

Chciałbym się poradzić odnośnie Waszych propozycji dla choćby satysfakcjonującego poziomu zaspokojenia tych potrzeb - może polecicie coś, czego sami używacie.

 

Uwagi mile widziane !

 

Pozdro.

Edytowane przez Nosebleed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-LINK TL-WDR3600 lub TP-LINK TL-WDR4300

 

 

Hej ! Przyjrzałem się trochę temu TP-LINK TL-WDR4300 i jak się czyta to pasuje jak ulał.

Dzięki za podpowiedź ! Poszukam jeszcze jakichś testów i benchmarków.

Miałeś okazję pracować na tych routach?

 

Dla tej kablówki poleciłem kumplowi WDR3600 i jest bardzo zadowolony.

Ja mam WDR4300, ale na razie łącze 50mbit Dołączona grafika

 

 

I cóż ciekawego rzecze speedtest.net przy wykorzystaniu WiFi - down/up/ ping ?

Zastanawia mnie jak routerki zachowują się przy kilku urządzeniach, czy

da się grać, pobierać i przeglądać w jednym czasie bez znaczących spadków transferu ?

 

jak bym nie zobaczyl to bym nie uwierzyl ze takie ceny za takie uslugi sa mozliwe

 

co by nie bylo smieciowo, router mozesz sobie zrobic sam, potrzebujesz wiedzy/umiejetnosci

 

i podejrzewam ze wiekszy budzet tez Dołączona grafika

 

ano niby są, choć według oficjalnej proagandy ISP, żeby to wycisnąć to rzekomo trzeba by kupić router za min 600-700 zł albo jakieś przemysłowe Cisco - nie wydaje mi się. To co nt. WDR4300 pisze TP-Link +odpowiednia konfiguracja powinny chyba przedostać mnie na pułap 200+Mb/s co nie ? Ciekawe jak wiele z tego to przechwałki.

 

Pewnie jest jak rzeczesz, samemu można by zrobić router... samochód z plastiku i toaletę z desek też :)

Nie mniej jednak, nie posiadam odpowiednich umiejętności do żadnego z powyższych.

Przy pomocy dd-wrt czy tomato też można wojnę wygrać :)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...