Skocz do zawartości
WreckeR7

OC [NO NAME] GeForce 230GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeprowadziłem OC swojej karty GeForce 230GT. 500/500/1250 na 600/575/1500 ( GPU-Z ). Zauważyłem znaczący wzrost wydajności ( Stabilne działanie w BF3, FPS na poziomie ~45 do 65 przy minimalnych ustawieniach ), lecz zaprzestałem dalszego kręcenia, ze względu na temperatury.Wymienię box'owe chłodzenie na coś lepszego aby jeszcze trochę pokręcić. i tu nasuwa się moje pytanko, po ilu Mhz można zauważyć wzrost wydajności np 25 mhz 1FPS, czy coś w tym stylu. Można to jakoś określić ile FPS przypada na daną ilość Mhz Taktowania pamięci, procesora graficznego i shaderów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaijitsu pobralem jakis program BF3 settings editor czy jakos tak, i wyłączylem efekty DX11. Dzięki temu zyskalem kilka fpsow i gram na 1280x768. oczywiscie te 45 fps to na podboju na otwartym terenie, natomiast np. na podboju, przeprawa przez sekwane 64/64 jak jest duzo akcji to potrafi spasc do 35/40 fpsow.

 

@offtopic prawdopodobnie bede mial okolo 400 zl do wydania na karte, myslalem o gtx 650 ( morele.net ), jezeli ktos ma inną propozycję to prosze napisac Dołączona grafika. podobno radeony są bardziej wydajne w tym przedziale cenowym, dlatego proszę o rade. dodam moja specyfikacje:

CPU: Intel Core i5 @750 2.67Ghz

Zasilacz: Fortron 350W FSP350-60HLN(80) ( w szafie lezy szajs TakeMe 500W )

HDD: Samsung J502 500Gb

Plyta ro rasowy marketowy chinczyk, (HP Microtower PC z Mediamarkt )

Edytowane przez WreckeR7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to konkretnie fortron (model)? 300W może być mało dla i5 pierwszej generacji oraz HD7770/gtx650 (w stresie). Taki zestaw weźmie 200-250W przy pełnym obciązeniu co w przypadku 300W fortrona (niska sprawnosc, slaba moc) może być za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaszpir Czy możesz to jakoś uzasadnić ? Bo nie za bardzo rozumiem dlaczego... Zasilacz zapamiętuje podawane napięcie czy co ? Tego Fortrona kupiłem niedawno, może 2, 3 miesiące temu.

 

Chodzi o to, że zasilacz ma 300W, a to jest ok na słaby procesor i grafikę, raczej na zestaw do pracy biurowej.

W specyfikacjach kart graficznych jest informacja o zalecanej minimalnej mocy zasilacza, aby bezpiecznie pociągnąć cały komputer.

 

kaijitsu wszystko wyjaśnił.

 

Jeśli zasilacz będzie za słaby to może pójść łatwo z dymem, a tego raczej nie chcemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza na tabliczce jest wartość obciążenia jakie zasilacz może mieć na lini 12V.

 

A ze strony nvidii:

http://www.geforce.co.uk/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-650/specifications

Minimum System Power Requirement : 400W

moze byc mniej jesli sie np procesr za bardzo nie poci.

 

W tej kwestii zapraszamy do innego działu - http://forum.purepc.pl/topic/93885-zanim-zapytasz-o-zasilacz-przeczytaj/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo się na tym znam. Tutaj jest link od zdjęcia tabliczki, z mojego zasilacza: http://obrazki.elektroda.pl/8690420000_1341310396.jpg

 

Rozumiem że z tym potem, to chodzi o temperature CPU Dołączona grafika 28/30 C w idle, a w stresie 34/38 C. W każdym razie, Nigdy nie przekroczyłem granicy 40 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż wkradł się mały błąd. Sprawdziłem paragon, oraz informacje na tabliczce znamionowej zasilacza, test to model 350w FSP350-60HLN (80).

 

Ten fortron powinien to pociągnąć. Ma około 250w - 280W mocy na 12v. A zestaw z gtxem lub radkiem pobierze około 200w. Natomiast przy gtxie 660 już wypadało by zmienić Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...