Skocz do zawartości
matq

Wybór z 2 zestawów, amd vs intel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy na tym forum.

Borykam się z wyborem komputera, okolice cenowe ~1400zł.

Obecnie posiadam stary ale już nie wystarczający komputer mianowicie: e5200@3,1ghz, p31-ds3l, 9600gso, 2gb ram ddr2, chieftec 400w.

Zastosowanie: gry, programy biurowe, www.

 

Z proponowanych zestawów na styczeń złożyłem coś takiego:

g860, ASRock B75 Pro3-M, Pamięć Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz, Gigabyte HD 7770 OC, Fortron HEXA 500W, Brutus 410 + do tego dochodzi stary dysk i naped dvd ze starego kompa. Cena takiego zestawu wg cen z morele.net wyniesie około 1400zł.

 

Mam możliwość kupna używanego zestawu:

Procesor czterordzeniowy: AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz

Płyta główna:MSI 870-C45

Karta graficzna: Vertex radeon hd6950 1GB o taktowaniu 800/1250

Pamięć ram: DDR3 2x2gb GOODRAM 1333MHz.

Zasilacz: XFX Core 550w

Obudowa: brutus 410

Cena za zestaw amd myślę że będzie oscylować w granicach 1300zł może mniej, zależy na jakiej kwocie skończy się aukcja:)

 

I teraz pytania, który zestaw bardziej się opłaca (cenowo jak i wydajnościowo), nadmieniam że nie mam zamiaru dokupywać nic do niego przez 2lata i oczywiście im taniej dla mnie tym lepiej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier ten używany będzie lepszy. Procesory mniej więcej takie same wydajnościowo w grach mniej więcej to samo na korzyść x4, w programach też na korzyść 955 ponieważ masz cztery rdzenie, ale tylko w programach które tyle obsłużą, inaczej g860 może wypadać lepiej albo będzie tak samo. Płyta obie spoko różnice: w ashrocku jest usb 3.0 i sata 3 w MSI nie ma. Zestaw używany możesz podkręcać tego nowego nie. Grafika w używanym zestawie w grach DUŻO lepsza ( http://www.anandtech...duct/510?vs=536 ). Ram zawsze można kiedyś do używki dokupić jak będzie problem ale 4gb w większości wystarcza, zasilacz w używanym zestawie dużo lepszy na linii 12v czyli zasilającej grafe i procesor XFX 508W, fortron 408W, sprawność mniej więcej taka sama ( trzeba zauważyć że ten używany zestaw pobiera spor więcej energii), ale zasilacze spokojnie wystarczające z zapasem. Obudowa w obu przypadkach bardzo dobra. Na boxowym chłodzeniu ten 955 może okazać się wkurzający. Brak gwarancji w przypadku używanego. HMMM sam nie wiem jak podsumować, jeśli sporo grasz, nie przeszkadza Ci hałas (chyba że w cooler zainwestujesz 100zł) pobór energii może nawet do 100W więcej w przypadku używanego i brak gwarancji, brak możliwości rozbudowy sensownej bierz używkę. W innym przypadku brałbym nowy na g860 bo z czasem mógłbyś procka wymienić na i5 i wymienić grafikę, masz gwarancje 2-3 lata, pobór energii 100W mniejszy, na boxowym chłodzeniu jest cichy w spoczynku, wydajność w grach będzie sporo słabsza od używanego ale zależy jaki masz monitor? W rozdziałce 1360x768 wszystko będzie raczej działać na maksa, przy rozdziałce hd będziesz musiał zjechać trochę z ustawień graficznych na nowym kompie. Osobiście brałbym nowy bo nie jestem zapalonym graczem gre która trwa 15 godz potrafię przechodzić ponad miesiąc (zależy od gry Dołączona grafika ) i płytę na b75 wybierz sobie która po prostu odpowiada Ci pod względem złącz itd, wszystkie będą okej. ....się rozpisałem. Wybór należy do Ciebie

Edit: no własnie zależy jeszcze jak z gwarancją bo góry założyłem że ten używany jej nie posiada

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam 4 rdzeniowy procesor i o wiele mocniejszą grafikę (niestety głośną), do tego lepszy zasilacz.

 

Przy czym chłodzenie jest dość wydajne i ma "zapas" w postaci dość niskich temperatur. Jeśli da się ją wyciszyć programowo, powinna dać radę.

klik i klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dokładne wytłumaczenie.

Zestaw używany posiada gwarancję myślę że średnio koło 12miesięcy na podzespoły. Gram w rozdzielczości 1440x900 na więcej monitor nie pozwala, ale zawszę mogę podpiąć jeszcze tv 40" do kompa i pograć. Do używanego zestawu planowałem dokupić 4gb ramu i zmienić chłodzenie na procku jeśli pozwolą na to zakładane fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...