Skocz do zawartości
99tomcat

tj07 zestaw 4 chłodnic ;P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczynam planować układzik do temjina.

 

Potrzebuję 4 chłodnic.

Na teraz mam fesera 2x120 i cooleka 2x120.

 

Cooltek lub coś estetyczniejszego trafi na dach , feser na front budy.

Pozostają 2 chłodnice do piwnicy.

 

1 opcja to 4x120 30mm (takżeby 1/3 chłodnicy nei zakrywał całkowicie psu) + 2x120

 

2 opcja to 3x140 slim + 2x140 obok psu.

 

Który wariant będzie wydajniejszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał do piwnicy 4x120, idealnie pasuje, a drugą albo 2x120 po drugiej stronie (wzdłuż zasilacza), albo w zatoki 5,25''.

Do większości układów, można zostać przy 4x120, najlepsza estetyka. Chłodnica nie musi być 30mm w tym ustawieniu, zasilacz ciągnie od boku przez siatkę w panelu boczny, i wywala powietrze tyłem, możesz tam nawet wepchać 60mm, tylko będzie mało miejsca na wentylatory.

 

Widziałem układy w tej budzie, gdzie jeszcze podwieszali 240 albo nawet 360 pod sufit, ale to przegięcie. Tj07 to jedna z ładniejszych bud pod lc, jak się chce uzyskać estetyczny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasilacza to będzie plecami do chłodnicy i nie chodzi o to.

Przy grubasie 4x120 1/3 chłodnicy opiera się praktycznie o plecy zasilacza i nie bezie pracować.

 

Poza tym mam kaprys iść w 140mm wentyle, a obok psu wpakuję pompę z rezem.

 

Może esjtem dziwny ale nei poświęce dla wyglądu piwnicy funkcjonalności.

 

 

Co do chłodnicy na suficie budy nie ukrywam sam to planowałem ale chyba odpuszczę- za dużo kombinowania, a 4 chłodnica i tak nic już nie da.

 

na 99% będzie to zestaw na froncie 2x120mm feser za zaslepkami lian-li.

 

W piwnicy nexxxos ut60 3x140, obok niego pompa z rezem a od strony psu magicool slim 2x140mm.

Wentyle 5x phaboya 140mm czerwone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x120 tam wchodzi, zmierz to dokładnie, jest dość prześwitu. Większość używa "średnie" chłodnice, czyli np 45mm, nie musi być zaraz najgrubsza. Idea takiego lc w takiej ładnej budzie, i tak polega na tym, że te wentyle ledwo się kręcą, więc minimalny prześwit obok zasilacza spokojnie wystarcza.

 

dobra galeria, jest kilka ujęć, chłodnica EK XT, grubość 47mm, spokojnie się mieści

 

http://www.murderbox.com/mkii/gallery/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie jednak 3x140 ;)

 

Pasuje jak ulał, nie potrzeba też standów.

 

Nie wiem tylko czy nie pasuje aż za bardzo- wcisnąć obok ut60 pompkę z rezem może być problem. W najgorszym wypadku pompa poleci na midplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo w tj07 NIC lepiej nie wypełnia piwnicy niż 4x120. 140mm będzie ciasno siedzieć na wysokość, i zostaną przerwy na długość bo jest krótsza niż 480tka.

Weź też pod uwagę, że wentylatory pod 120mm są ciekawsze, możesz dać coś o dobrym "przedmuchu" (static pressure), typu gentle typhoon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...