Skocz do zawartości
gieeres

Wymiana procesora AMD Athlon II X3 445

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zastanawiam się nad zmianą procesora na coś mocniejszego i chciałbym poradzić się Was co warto wsadzić w taki zestaw:

 

Płyta : Gigabyte GA-880GM-UD2H

Procesor: AMD Athlon II X3 445

Zasilacz: Fortron FSP400-60APN 85

RAM: GoodRam DDR3 2x2048MB PC1333 CL9

Grafika: ATI Radeon 6770 2048MB

 

Przede wszystkim moje pytanie czy jest sens pakować w taki zestaw jakiś mocniejszy procesor i czy ewentualnie jest sens dołożyć 2x2048 ramu?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez gieeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy chyba będzie AMD Phenom II X4 965 Black Edition - cena około 350 zł, ewentualnie jakiś 6-rdzeniowy, ale nie wiem czy się opłaca. Ramu, jeśli potrzebujesz możesz dołożyć.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek google się orientuje, zna wiele testów procesorów.

Wszystko zależy od zastosowania. Dlatego testy te są przeprowadzane w wielu programach i grach.

Nie wiem czy jest sens wymiany tego procesora na cokolwiek innego od AMD.

Podkręć tego Athlona, spróbuj odblokować rdzeń i/lub L3.

 

Do obróbki video x6 może mieć sens, można go już dorwać poniżej 400zł. Problemem może być jednak niepowalająca sekcja zasilania cpu na twojej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem jakiś czas temu, zostało na tym że zmieniłem grafikę (z HD 4850 na 7770). Z Tobą podobna sytuacja jest, jedynie co możesz to dokupić Ramu w jednej kostce 4GB, jak masz windows 7 64 bit przyda się, a to są groszowe sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...