Skocz do zawartości
rytmic

tani zestaw do gier max 2200zł

Rekomendowane odpowiedzi

witam, proszę o ocenę zestawu znalezionego na innym forum. interesuje mnie właśnie coś za około 2000zl +-200zł

 

http://www.morele.net/inventory/info/9FDQi6/

 

zestaw ma posłużyć jak najdłużej, gry nie muszą być na ful detalach, chodzi głównie o to żeby poszczególne części byly optymalnie dobrane względem siebie, bez konieczności wymiany w najbliższej przyszłości. w podanym zestawie martwi mnie zasilacz chociaż jest na niego 60miesiecy gwarancji.

 

czy sensowna byłaby zmiana procesora z podanego zestawu na gorszy i3-3220 czy lepiej zostawic i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zestaw zasilacz też bardzo mocny nie ma się czym martwić. Oczywiście, że zostaw tego i5 jest dużo lepszy od i3. Grafika też porządna pewnie na full detalach pograsz w rozdzielczości HD. Będziesz zadowolony nic tylko brać

Edit: Będzie okej pograsz na wysokich detalach

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1680 1050 max

 

Tak jak już wyżej napisałem jest okej. Możesz jedynie rozważyć większy dysk dopłacając 45zł masz 2x większą pojemność ( http://www.morele.ne...003-oem-432403/ ) płytę główną jeśli odpowiada Ci jeśli chodzi o złącza mógłbyś brać ( http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-e33-492767/ ) a obudowę zmienić na wersje brtus 430 ma USB 3.0 na froncie ( http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-430-pure-black-usb3-0-atx-ssd-ready-120-120mm-bez-zasilacza-bt-430-445568/ ) i to tyle jeśli chciałbyś coś zmieniać Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tańsza płyta da sobie rade bez problemu? wszyscy polecaja MSI B75A-G43. można prośić o uzasadnienie?

 

usb3 nie potrzebuję tak jak i pojemoność dysku 500gb to i tak za duzo:) i w sumie dzieki obcieciu kosztom w tych 2 miejsach moge sobie pozwolic na i5.

 

ale jeśli ta tańsza płyta jest ok to może były sens również kupic i3 i po prostu mniej wydac. tak jak pisalem nie zalezy mi na super detalach we wszystkich grach. chce zeby ten zestaw po prostu pociagnal jak najdłużej nie wydajać zbyt dużo kasy. obecny komputer ma juz ponad 10lat a mimo to sporo nowych rzeczy ciągle na nim dziala:)

 

i jeszcze pytanie odnośnie obudowy. czy to wszystko się w niej pomiesci bez problemu( przy zalozeniu oryginalnego zestawu z 1 posta)

Edytowane przez rytmic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta sobie poradzi spokojnie tak jak mówię jeśli wystarczy Ci ilość złącz która sie na niej znajduje. Procesor tak jak wcześniej bierz i5 ;). Płyta jest jakieś 70zł tańsza, a też spokojnie wystarczająca dlatego mógłbyś dołożyć do obudowy czy dysku ewentualnie po prostu zaoszczędzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuj z i5, to są zawsze fizyczne cztery rdzenie, zresztą wystarczy popatrzeć na testy.

Co do płyt, to tak jak ci napisano - płyte główna dobierasz pod względem liczby złączy, których potrzebujesz. Wszystkie MSI mają 3 lata gwarancji, a różnią sie np. E33 obsługuje do 16GB RAM, G43 do 32, E33 1xSATA III 3xSATAII, G43 1xSATA III 5xSATAII (jak chesz więcej SATAIII (a nie chcesz), to sprawdź AsRocka), no i w sumie detal przemawiający za G43 - lepsza zintegrowana karta dźwiękowa (co nie znaczy, ze w E33 jest zła).

 

Otwórz sobie opisy płyt które rozważasz i wybierz taką, która spełni twoje wymogi.

Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jeszcze dla pewności zapytam, bo nie widziałem nigdzie żeby ktos polecal podany przeze mnie zasilacz, czy nie lepiej dołożyć i kupić np http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/? czy to nie ma znaczenia w tym zestawie?

 

tak samo z karta graficzna jest kilka różnych 7850. czy ta wybrana przeze mnie cechuje się czymś szczególnym? jest w polecanych zestawach na luty za 2000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link nie działa. Ostatni raz powiem ten XFX to mocny sprawdzony zasilacz natomiast zobacz sobie okablowanie bo ma trochę słabe w stosunku do np silentiumpc deus 500W którego chyba dałeś w linku, jesli okazblowanie Ci pasuje to nic tylko brać. Ten XFX jest bardziej sprawdzony od deusa a deus chyba już ponad 200zł kosztuje więc moim zdaniem jeśli kable Ci pasują to zostań przy XFX. Karta charakteryzuję się porządnym chłodzeniem, zostaw.

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...