Skocz do zawartości
Tr1SH

Do 2100 zl,z naciskiem na gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,tak jak w temacie planuje kupic komputer glownie do rozrrywki (czyt.gry). Nie obchodzi mnie podkrecanie itp.To co ma byc w komputerze,ma byc na 2 lata max do konca gwarancji a potem kolejna platforma.Dlatego nie widze sensu wwalania 300zl w plyte glowna,skoro za rok dwa wyjdzie nowa platforma i nowa zmiana.Zlozylem sobie taki komputer z esc.pl koszt 2100 z groszem czyli i tak juz ponad limit.Zastanawiam sie czy to wszystko bedzie jakos funkcjonowac i czy karta graficzna,ramy,zmieszcza sie na plycie microATX.Dodam,ze bajery typu dodatkowe pci,sata3 itp mnie nie interesuja.Jedna karta jeden dysk i tyle.Niektorzy pisza,ze ta ten procesor ma tylko 3 rdzenie,to prawda? Wiem,ze nie ma grafiki,lecz to nie problem.I czy ta plyta glowna zadziala z procem,grafika,bez zadnej aktualizacji biosu? Jestem zielony w tych sprawach.Ewentualnie sa jeszcze jakies tanie i wiarygodne sklepy komputerowe w Trojmiescie? Mysalem nad net-s`em,morelami,ale tam za duzy burdel i problem z gwarancjami.A gwarancja wiele dla mnie znaczy.Ponadto dodam,ze na jakies 2 lata moja rozdzielczoscia bedzie jedynie 1024x768 -taki mam telewizor plazmowy.

 

 

 

 

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

659 zł

 

 

Gigabyte GA-H61M-S1 /intel H61/

165 zł

 

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

169 zł

 

 

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600

215 zł

 

 

 

Gigabyte Radeon HD7850 OC 1GB DDR5 256bit (900/4800)

659 zł

 

 

 

LG GH24NS95 SATA (black)

69 zł

 

ModeCom Harry2 (bez zasilacza)

99 zł

 

Aerocool VP-450 450W

135 zł

=

2170 zł

 

 

Teraz widać ? Wybacz ale nie bardzo wiedziałem jak przekopiować koszyk :)

Edytowane przez Tr1SH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że ma 4rdzenie Dołączona grafika

 

h61 za 165zł nie warto - za 200zł masz płyty na nowszym B75 z USB3 i sata3

http://www.morele.ne...5ma-p45-471802/ i inne http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/0,0,,,,,,p,0,/1/?q=b75

 

Obudowe zmień.. Dołączona grafika Harry to "cienias" Dołączona grafika

 

a ramy bierz najtańsze jakie trafisz.

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tyle pieniedzy Dołączona grafika I nie widze tez sensu doplacac wiecej do plyty jak komputer za 2-3 lata bedzie zmieniany na calkowicie nowa platforme.A z tego co wiem sata2 i tak nie jest w pelni eksploatowane,sata3 do ssd ktorego nie przewiduje.Wybralem gigabyte dlatego,ze ma kondensatory polimerowe,lepsze niz te Asrocki za 200zl z okrojona sieciowka i karta dzwiekowa.Plyta ma tylko laczyc glowne podzespoly.Nic wiecej nie oczekuje.A obudowa do 100zl jaka polecasz? Czy do plyty glownej microATX zmiesci sie wszystko? tzn grafika,ramy nie beda sie blokowac?I co z biosem do proca?

Edytowane przez Tr1SH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle ten Gigabyte ma fabrycznie zaktualizowany BIOS do wersji obsługującej Ivy Bridge? Ja brałbym MSI E33 za 200 zł. 3 lata gwarancji, dobre podzespoły, lepszy chipset - moze tobie bez różnicy, ale czy będzie bez różnicy temu, komu komputer sprzedasz za te 2-3 lata? RAM brałbym najtańszy w jednej kości, z duala pożytek znikomy, a jedną kość łatwiej będzie również sprzedać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle ten Gigabyte ma fabrycznie zaktualizowany BIOS do wersji obsługującej Ivy Bridge? Ja brałbym MSI E33 za 200 zł. 3 lata gwarancji, dobre podzespoły, lepszy chipset - moze tobie bez różnicy, ale czy będzie bez różnicy temu, komu komputer sprzedasz za te 2-3 lata? RAM brałbym najtańszy w jednej kości, z duala pożytek znikomy, a jedną kość łatwiej będzie również sprzedać.

 

Jest napisane,ze niby Ivy Sany 3g...wiec chyba tak.Komputer nie ebdzie sprzedawany,pojdzie dla dzieciaka do zabawy.Ok wiec zamiast ram w dual channel wezme w jednej kosci a reszte dorzuce do plyty.Tylko czym ona sie tak naprawde rozni? Czytalem,ze msi maja kiepska jakosc kondensatorow,ktore puchna.Czy ta roznica pomiedzy dual channel nie bedzie odczuwalna? I czy karta graficzna na 2 sloty jak 7850 zmiesci sie na micro atx ? :) To podstawowa kwestia.

Edytowane przez Tr1SH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym,ze to dalej jest ta plyta na chipie h61,ze slabymi kondesatorami,ktora i ja podawalem,a kolega sugerowal zmienic na inny chip,nawet kosztem ramu.Nie wiem czy karta graficzna zmiesci sie na plycie micro? A kolega podal jeszcze obudowe z moreli mini,to tez sie upchnie? Nie przegrzeje?Na dodatek to sa morele...czyli kup a pozniej placz jak sie zepsuje.

Edytowane przez Tr1SH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie dam rep jak mi sie zregeneruje :) A co do moreli to wiesz,kasa sie nie przelewa a jest taniej.Jednakze ludzie pisza,ze straszny burdel tam maja,upychaja uzywane,zepsute podzespoly,nie sprawdzaja a o gwarancji mozna zapomniec.Dlatego mysalem aby kupic w esc.pl .

 

A jak sprawa wyglada z plyta micro i obudowa micro? Karta pokroju 7850 sie nie grzeje? Miesci sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche zglupialem.Znow naczytalem sie o plytach glownych z chipem b75.Wychodzi na to,ze tak naprawde nie ma plyty,ktora fabrycznie obslugiwalaby 3350p,do wszystkich wymagany jest update biosu.Wniosek-nie uruchomie pc.Jest jakas tania plyta glowna ktora obslugiwalaby fabrycznie takowy procesor? Bo wszystkie powyzsze wymagaja update`a-albo sa juz nowsze rewizje,ale zamawiajac z takich moreli moga mi wcisnac najstarsza i kasa w bloto bo sam nic nie zrobie.

Edytowane przez Tr1SH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co kaman? Z tym fabrycznym update to przy H61, a czy dana sztuka taką ma/jest odpowiednią rewizją - dopytać w sklepie. Generalnie jak sklep jest duży, typu morele, czy inne esc, to nawet specjalnie nie ma co pytać, bo z powodu skali działania ciągle im wszystko schodzi i biorą nowe rzeczy od hurtowników, ale po to jest tam do nich kontakt, żeby z tego korzystać.

Pisałem też, chcesz mieć spokój i tanio, bierz MSI B75MA-E33, jak widzisz na liście kompatybilnych procesorów jest i5-3350P, zresztą do IB polecana od dawna. Nie ma też notek o rewizjach, czy dodaniu obsługi w BIOS, zresztą byc też nie powinno. Chcesz płytę za <199 zł (185 zł w Proline) na H61, dopytaj w wybranym sklepie, czy opis przedmiotu jest prawidłowy (wszędzie są z tym problemy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie,moze byc ta msi za 199.Tylko wlasnie obawaim sie,ze wcisna mi w morelach jakas stara wersje ten plyty i poplyne z kosztami,bo komputera i tak nie uruchomie.Generalnie chodzi o to,czy jest jakas plyta na 100% pewna,ktora fabrycznie,bez aktualizacji,obsluguje tego proca i jest tania.Jak rozumiem MSI B75MA-E33 jest,wiec zamawiam i ide sie modlic Dołączona grafika

Ostatecznie wiec bedzie-

 

1 407545 Dołączona grafikaDysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002) 199,00 199,00 Usuń 2 527494 Dołączona grafikaLite-On iHAS120 SATA CZARNY BULK (iHAS120-04) Wewnętrzny PC 60,00 60,00 Usuń 3 520318 Dołączona grafikaKarta graficzna Gigabyte Radeon HD7850 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (900/4800) (wer.OC - OverClock) (GV-R785OC-1GD) 655,00 655,00 Usuń 4 529112 Dołączona grafikaObudowa Zalman T1 - mATX - CZARNA 79,13 79,13 Usuń 5 500024 Dołączona grafikaPamięć Elixir Generic, 8GB 1333 MHz DDR3 CL9 DIMM Nanya Elixir (M2F8G64CB8HB5N-CG) 139,00 139,00 Usuń 6 514969 Dołączona grafikaProcesor Intel Core i5-3350P 3,10 GHz (BX80637153350P) 645,00 645,00 Usuń 7 492767 Dołączona grafikaPłyta główna MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) mATX (B75MA-E33) 199,00 199,00 Usuń 8 359408 Dołączona grafikaZasilacz Aerocool AEROPGSVP-450 129,00 129,00 Usuń 9 141666 Dołączona grafikaXilence COO-XPF92.R 11,00 11,00 Usuń Suma 2116,13

Edytowane przez Tr1SH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...