Jump to content
Leon166

LGA 1155 bez dwóch pinów

Recommended Posts

Witam.

Kupiłem okazyjnie płytę (MSI Z77A-G43) z myślą o wymianie socketu (pogięte piny), ale nie byłbym sobą jakbym nie spróbował ich wyprostować. Większość wyprostowała się w miarę gładko ale dwa były nie do odratowania (ułamały się). Mimo wszystko spróbowałem odpalić celerona G1610 i tu zdziwienie - działa. Zacząłem sprawdzać: procesor, integrę, pci-e z GF gt240, pamięci we wszystkich slotach w dualu, porty sata 2.0 i 3.0, usb 2.0, dźwiękówka, siecówka - wszystko działa.

I teraz pytanie czy na dłuższą metę można tak zostawić? Chciałem docelowo zamontować i5 3570K i nie wiem czy ryzykować?
Ułamane piny zaznaczone są na schemacie.

Gdyby ktoś odkopał temat:

Płyta z w/w celeronem i jego integrą działa już ponad pół roku w komputerze mojej mamy (net, skype itp.) i żadnych problemów.

Edited by Leon166

nik Ci w 100% nie powie czy wszystko będzie dobrze działało. Bo gdyby te piny nie były potrzebne to producent by ich nie dawał. Wiem z włąsnego doświadczenia że kiedyś w AM2 brakowało mi jednej nóżki(też odpowiadała za masę) i niby wszystko działało ale komp potrafił się przymulić dziwnie się zachowywał czasem...przed ułamaniem wszystko chodziło idealnie.

• Upvote 1

bo nie wszystkie masy są ze sobą bezpośrednio połączone w procku - tak samo jak w innych układach scalonych - wszystkie VCC i GND powinny być ze sobą połączone (chyba że w instrukcji pisze inaczej), jak nie są to może powstać pętla masy.

Tak czy inaczej najszybciej się dowiesz wkładając procesor - cały socket został tak zaprojektowany że brak połączenia pomiędzy jakimkolwiek pinem nie powinien spowodować uszkodzenia procesora/MoBo