Skocz do zawartości
prown

Zestaw za ~3000zł - kilka dziur do załatania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję waszej rady przy doborze kilku podzespołów do mojego zestawu.

 

Póki co pewne elementy to:

1. Xeon 1230v2

2. MSI B75A-G43
3. MSI GTX 660
4. Kingston V300

Komputer będzie służył do wszystkiego po trochu, nie mam zamiaru bawić się w podkręcanie.
Do zestawu szukam jeszcze:

- 2x4GB DDR3 (z tego co się zorientowałem, pod tym socketem nie mają znaczenia mhz, to prawda?)
- Cichy dysk 1TB (na wydajności zależy mi mniej, czy różnica głośności między 5400rpm a 7200rpm będzie zauważalna?)
- Cichy modularny zasilacz (500-600W?)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj wszystko po trochu .

 

Komp będzie służył do gier , praca biurowa net/filmy czy soft wymagający wydajnego procka ( CAD/CAM , tworzenie grafiki 2D/3D czy rendering etc. ) .

 

Do kompa biurowego/HTPC wystarczy Celeron G1610 czy Pentium G2020 , inne będą się nudzić .

 

Do gier to I5 3350P lub I5 3470 .

 

Podany Xeon dobry jest do CAD/cAM czy tworzenia grafiki 2D/3D .

 

Co do reszty - ram Crucial Ballistic 2x4GB DDR3 1 333 mhz CL9 za 188 zł ( taktowanie i CL nie mają znaczenia na obecnej platformie ) .

 

Zasilacz - Thermaltake Smart SE 530W lub Smart 550W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałeś. Trochę grania, filmów, ale też sporo programów specjalistycznych, których nie chcę mi się tutaj wymieniać ale wiem, że zrobią użytek z 8 wątków.
Dzięki za ramy i zasilacz. Tego thermaltake'a pierwszy raz na oczy widzę a już jest moim faworytem. Jakieś propozycje co do hdd?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E3-1230v2 nie ma wbudowanej grafiki, może warto rozważyć E3-1245v2 z wbudowanym P4000 ? Jest bardziej wydajny niż 1230v2. W sytuacjach kiedy GTX 660 nie będzie potrzebny wbudowany układ wystarczy spokojnie (w tym czasie GTX660 zjedzie z obrotami wentyla i będzie cicho). Xeona i tak nie kręcisz więc TDP77W wyższe niż 69W nie ma znaczenia. Wszystkie Xeony dobrze chodzą na udervoltingu co dodatkowo pomaga chłodzić je pasywnie/półpasywnie. Piszesz o cichym dysku 1TB; to co polecił XarduneK to bardzo dobry kompromis cisza/wydajność/cena ewentualnie jest jeszcze 

http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-oem-432403/

trochę tańszy, cichy, wydajność b dobra

. Jeśli chodzi o RAM to ilość mile widziana czyli pomyśl czy nie warto mieć 16GB. Do 8 wątkowych aplikacji RAM jest bardzo przydatny. Ballistix bardzo dobre a przy 16GB możesz już pomyśleć o RAM-Disk na który upchniesz np swap photoshopa itp to kolosalnie zwiększa wydajność operacji dyskowych (zapewniam, że sprawdziłem nie tylko w syntetykach ale obrabiając video). Zasiłka to popatrz po czasie gwarancji bo to element co bardzo długo się używa i jakość ma znaczenie (be quiety świetne ale drogie raczej; w HTPC mam już 5 lat i nadal tak samo cichy i stabilny a Tagan choć kupiony w tym samym czasie zrobił się głośny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o 1245, ale nie uśmiecha mi się płacić prawie 200zł za grafikę w procesorze, już bardziej skłonny jestem dopłacić różnicę do asusa gtx660 bo zdaje się, jest najcichszy z tej serii. RAMu 8GB już mam, także finalnie będzie 16.
Odnośnie dysku, co myślicie o WD RED? (NAS co prawda do niczego mi się nie przyda, ale znowu z tego co wyczytałem jest najcichszy, tylko czy nie jest tak samo awaryjny jak green).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, cena przemawia za 1230v2. Co do WD Red to bardzo dobre dyski i przyzwoita gwarancja. Cena dość wysoka ale WD jest jedyną firmą, której żaden dysk nigdy mi nie nawalił (mam sporo i np samsung i seagate mają bad sectory a jeden samsung nawet kiedyś się wykazał padem po 15min działania - MECHANIKA!). Co do dysków jest jednak pewien problem: padają nawet te nieawaryjne... taki los i przypadek może się trafić. Co do green`ów to sobie podaruj bo te parkowania głowic potrafią wkurzyć jak czekasz na zapis a dysk zwleka (mam dwa greeny w różnych konfigach i w obu przypadkach to sam dysk się "namyśla" a nie jest to wina systemów, kontrolerów płyty czy typu operacji do wykonania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...