Skocz do zawartości
g71a

Moje projekty

Rekomendowane odpowiedzi

nowy projekt tym razem wiercony  

Dołączona grafika

 

wg mnie powinien byc wydajny ale jak w rzeczywisosci jest tego nie wiem

gdybym mial dostep do frezarki cnc albo zwyklej to bym szalal :lol:  8)

hmmm wymyslilem wczoraj cos podobnego ale znacznie lepszego

pierw malymi wiertlami w miejscu wlotu nad jadrem wiercimy duzo malych dziurek tak zeby powstal radiator a pozniej duzym wiertlem do pewnej glebokosci robimy wlot wlasciwy:PPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a mnie zainteresował ten bloczek z piramidą . przecież z bloku miedzianego nie będzie problemu z wycięciem nawet zwykłą piłkką co prawda powoli i dokładnie. nacięcia na piramidzie także dadzą sie wyciąć . dobrze mysle ?? jesli z bloku miedziago zetnę i spiłuje boczne scianki po 45st to zostanie na srodku kwadracik i ten kwadracik(piramida) mozna by naciąc brzeszczotem mają szerkosc od 02-05 mm wiec da się zrobić . ciekawe jak to sie bedzie tylko wyziącie miedziane obudowy to byłby chyba problem ..ale wystarczyło by zlutować obudówke z 2-3 mm blachy miedzianej bo swój bloczek robiłem wiercąc i frezując a na domowej roboty stojakiem i wiertace to walka z wiatrakami koszmar robota . co mysliscie aby wyciąc taki bloczek obrobić i nastepnie obudowa z cienkiej blachy miedzianej (choć 3mm to już płaskownik) ?? wiecie szukam rozwiązania które mnie usatysfakcjonuje a uda mi się zrobić w domciu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizjonerek: Pewnie, że się da. Z dokładnością też wyszło ok - oto zdjęcia :)

blok1

blok2

blok3

blok4

Jeszcze troszkę wyrównam i będzie ok, top już prawie wykończony - brakuje mi tylko końcówek - jak ktoś widział jakieś fajne w Kraku to pisać do mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa z cienkiej blachy miedzianej (choć 3mm to już płaskownik)

A dlaczego tak się upierasz, że obudowa ma być miedziana??

IMO nawet lepiej, jakby była izolatorem. Może być plexa, a może i żywica wzmacniana matą szklaną byłaby jeszcze lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizjonerek: Pewnie, że się da. Z dokładnością też wyszło ok - oto zdjęcia :)

 

Jeszcze troszkę wyrównam i będzie ok, top już prawie wykończony - brakuje mi tylko końcówek - jak ktoś widział jakieś fajne w Kraku to pisać do mnie...

Wg mnie popełniłeś pewien błąd. Ta piramidka po prostu jest bardzo duża, skutkiem czego będą ogromne opory. Myślałem iż ona będie miała góra 2x2 cm, i będzie przykrywać całe jądro z pewnym zapasem.

 

Choć oczywiście mogę się mylić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc tak:

Projektować to sobie można do woli, można wymyśleć różne dziwactwa tylko problem polega na tym żeby taki projekt miał też jakieś odzwierciedlenie w rzeczywisyości - zrobienie projektu to nie sztuka - sam kombinowałem podobnie z tymi kanałami i ograniczeniem ilości wylotów, ale nie mam wystarczającej ilości czasu żeby sprawdzać każdy mój projekt.

Zrób taki bloczek wtedy pogadamy bo jeśli chodzi o projekt to mi sie podoba chociaż ja zroiłbym tą częśc pinową bardziej wydłużoną bo na szerokość dobra.

Mówie zrób chociaż prototyp to sam stwierdzisz czy opłaca się tak kombinować czy nie.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projektujac cokolwiek a w tym przypadku blok trzeba myslec z jakiego materialu bedzie wykonany, czym bedzie wykonywac sie ten blok oraz czy bedzie mozliwosc dostepu dopotrzebnych narzedzi

jesli jeden z tych warunkow nie bedzie spelniony to projekt zostanie tylko projektem

przykladme moze byc moj projekt bloku wierconego zamieszczonego nizej

gdyby byla mozliwosc jego wykonania bylby bardzo wydajny

ale miedz jest zbyt miekka by cos takiego zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...