Skocz do zawartości
x21

Zestaw za 1500 zł .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam zamiar kupić nowy pc za 1500 zł (nie wliczając dysków i napędu ) . Na forum znalazłem wątek w którym podano taki o to zestaw :

Intel Pentium G2020 BOX
MSI B75MA-E33 lub MSI B75A-G43
Gigabyte HD 7850 WindForce 2X
Nanya Elixir Generic 8GB 1333 MHz
Fortron HEXA 500W
 

W tamtym wątku był on polecany jednak że to było w marcu czy waszym zdaniem na obecną chwilę warto w nim coś zmienić ? Z góry dzięki . Pozdrawiam  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym kartę graficzną: http://www.saturion.pl/product/188492/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GTX_650_BE_MSI_1GB_HDMI_DVI_PCI_E_OC.html

 

Taka sama wydajność, a stówę tańsza.

 

 

Zasilacz też wystarczy tańszy 400W http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-400w-120-mm-he-400-387226/

 

 

Zaoszczędzoną kasę możesz zacząć odkładać na i5 albo dysk SSD.

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak obecna seria 6xx działa na dwurdzeniowych prockach. Za czasów 4xx sterowniki mocno obciążały 2 rdzenie i były dość znaczne spadki. Ja bym wział na Twoim miejscu jednak Radeona. Ew. Dozbierał do i5 3350P

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do ramu . Jako, że ostatnio podrożał jak myślicie wystarczyło by 4 gb (komputer głównie do gier ) ? Jaki ram byście polecili ?

Jeszcze jedno co sądzicie o obudowie brutus310  ?

Edytowane przez x21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy do gier 4gb ( http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-khx1600c9d3-4g-377449/ ) Jeśli chodzi o obudowę brutus 310 jest okej, ale lepiej dołóż do brutusa 410 ma trochę więcej zatok na przednim panelu i 2 wentylatory w porównaniu do brutusa 310 który ma tylko jeden a wiem z własnego doświadczenia bo sam posiadam brutusa 310, że po dołożeniu wentylatora na przód temperatury spadły o jakieś 5 stopni

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli w przyszłośći chciałbym dołożyć sobie ramu to będe mógł bez problemu kupić drugą kostke tego Kingstona ?

Tak, niekoniecznie musi być tego samego producenta ważne żeby miała takie same parametry

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a jeszcze pytanie co do :

 

Ew. Dozbierał do i5 3350P

Czy rzeczywiście opłaca  się dozbierać do tego procka ? Dałby dużo ? Jest wiele lepszy od tego co podałem ? Z góry dzięki .

Edytowane przez x21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zdecydowanie szybszy, więc myślę, że warto.

A co do sterowników to podobno teraz już jest lepiej. Najlepiej kupić trochę tańszą kartę graficzną, a różnice dołożyć do i5.

Edytowane przez sorch62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zestawik:

i5 3350P
MSI B75MA-E33(myśle że ta płyta główna wystarczy bo oprócz karty graficznej będę podpinał do niej tylko kartę dźwiękową asus xonar DG więc chyba nie opyla się brać większej MSI B75A-G43)
Gigabyte HD 7850 WindForce 2X
Kingston HyperX 4 GB 1600 MHz
Fortron HEXA 500W

Będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Kingston jest na napięcie 1,65 v. Nie będzie to jednak przeskadzać ?

O nie zauważyłem. Lepiej szukać z niższym napięciem ale tak patrze, że jakieś drogie te pamięci z 1,5V więc bierz tego kingstona 1,65V też będzie okej. Większa napięcie to teoretycznie więcej ciepła i wyższy pobór energii ale nie przesadzajmy ram się nie pali no chyba ze go podkręcasz ostro Dołączona grafika ewentualnie weź z niższym taktiowaniem ( http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/ ) na tej platformie i tak nie ma to wpływu na wydajność

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ten zestaw i jakoś nie mogę go rozgryźć, cena za całość wynosi 1836 zł .... 

 

W takiej samej cenie można złożyć coś z GTX650Ti Boost z 2GB vram. Obecne gry wykorzystują już 1.5 GB na max ustawieniach, co prawda nie będzie to do osiągnięcia na tym zestawie, ale naprawdę warto się nad tym zastanowić. 

 

Druga sprawa, zasilacz Hexa w cenie 185 zł to chyba żart.

 

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Spectek

Gigabyte GeForce GTX 650 Ti OC Boost 2GB DDR5 192bit

MSI B75MA-E33 /intel B75, LGA1155/

 

1842 zł + kody promocyjne w spoilerze

 

 

Po wpisaniu frazy "X98TY2AZ + tytuł gry" w komentarzu do zamówienia, otrzymasz montaż oraz klucz do wybranej przez Ciebie gry

X98TY2AZ + Crysis3
X98TY2AZ + FarCry3
X98TY2AZ + NEXUIZ
X98TY2AZ + Shogun
X98TY2AZ + SleepingDogs
X98TY2AZ + Sniper
X98TY2AZ + kupon: World of Tanks, Hawken, Planetside2

 

 

Jeśli chodzi o obudowę brutus 310 jest okej, ale lepiej dołóż do brutusa 410 ma trochę więcej zatok na przednim panelu i 2 wentylatory w porównaniu do brutusa 310 który ma tylko jeden a wiem z własnego doświadczenia bo sam posiadam brutusa 310, że po dołożeniu wentylatora na przód temperatury spadły o jakieś 5 stopni

 

Jeżeli do czegoś dokładać to do SilentiumPC Brutus M23 Pure Black z USB 3.0, co może się przydać w momencie zakupu chipsetu B75, prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniej będzie tak:

 

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Spectek

MSI B75MA-E33 /intel B75, LGA1155/

Club3D Radeon HD7870 XT Tahiti LE 2GB DDR5 256bit

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

 

2031 zł + kody podane wyżej

 

7870 XT odstawia daleko w tyle 7850 czy GTX650Ti Boost. Po podkręceniu jest to praktycznie rywal również podkręconego GTX660Ti czy 7950 stock. Co prawda model Club3D posiada głośne / słyszalne chłodzenie w obciążeniu jednak kosztuje on 100 zł mniej od modelu Sapphire. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanie co do zasilacza lepiej wziąć tego SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze czy może polecanego na purepc(do zestawów na czerwiec) Thermaltake Smart SE Modular 530W który jest modularny przez co by się mniej kabli plątało . Przepraszam, że zawracam tak głowę ale chcę być pewny wyboru .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...