Skocz do zawartości
Send1N

Sapphire HD 7950 Power Limit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 6 miesięcy mam kartę Sapphire hd 7950 z chłodzeniem Dual-X jest to wersja boost i po jakimś czasie zauważyłem że taktowanie skacze raz do 925 raz 850 a często spada poniżej 800 np do 740 mhz Dołączona grafika pomyślałem dosyć na forum powiedzieli że dużo osób ma problem z boostem na tych kartach i ustawienie opcji Power Li +20% w TriXXie pomoże i rzeczywiście teraz mam ustawione 1000mhz na rdzeniu i nic nie skacze jest stałe taktowanie , zbiłem w trixxie napięcie z 1.25 boostowego które jest o dużo za wysokie na 1.125 (takie jest stabilne na 1000mhz , słaby Asic) i używam takich ustawień od miesiąca i tu moje pytanie czy power Limit u stawiony na +20% na stałe nie spale w ten sposób sekcji zasilania na karcie ? mam bardzo dobrze wentylowaną obudowę i max temperatura karty to 62 c w metro last light przy 43% wentylatorów w innych grach jest 57-59 ale na dotyk sekcja jest cieplejsza niż rdzeń.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że power limit jest ustawiony na +20% to nie znaczy, że karta cały czas pracuje z mocą 20% większą. Po prostu podniosłeś jej górną granicę, do jakiej może się zbliżyć przy maksymalnym obciążeniu. Możesz ten wskaźnik ustawić z góry na najwyższy, nie będziesz miał wtedy wątpliwości, że karta może sama siebie zdławić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kolego jaka jest temp sekcji niestety na dotyk jest w metro last light dużo cieplejsza od rdzenia który ma 60c u mnie na Dual-X są radiatorki na sekcji i lekko owiewa je prawy wentylator od chłodzenia.

Dammeron chodzi o to że sekcja jest na dotyk bardzo gorąca dlatego się trochę martwię ;/

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że boost mi trothlluje dlatego poustawiałem ręcznie wszystko aby boost nie działał tylko było stałe taktowanie ,,, poza tym w metro last light użycie procka jest znikome i każdy mhz na karcie się przydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...