Skocz do zawartości
noose

Kto jest adminem ??

Jestes adminem?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Jestes adminem?

    • tak
      33
    • nie
      20


Rekomendowane odpowiedzi

3 cieci

1. 5 kompow skretka

2. 3 kompy BNC

3. router BNC + skretka >>> wireless2.4 GHz do 3 sieci i tu dwa kompy

 

Hym jakos tak

 

<ROUTER/NAT>---BNC-

. . . . . . . . . . . . . . . . . .<<<MOST/ROUTER>>wireless>> ...i..2kompy

SKRETKA-----------------/

 

ADMIN ;) jeden jest od sieci na skretce , ja jedtem od BNC i od udostepniania neta, po drugiej stronie....biega ktorys z nas bo tam nikt sie ty nie zajmuje ;). Ja pilnuje BNC i ROUTER/NAT, choc u mnie w domu jest MOST to tylko w awaryjnych sytuacjach sie nie zajmuje ..zdalnie..

P.S. Nie zwracac uwagi na kropki idace do MOST/ROUTER to ze wzgladow artystycznych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam moze adminem nie jestem ale jak cos sie [ciach!]nie u kogos w bloku z kompem to ja interweniuje :P

a wracajac do siecie to tak jestem adminem :) u siebie w domu ;) mam 2 kompy podlaczone do sieci osiedlowej z czego jeden z nich ma takze dostep do neta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Sieć

 

10 komputerów

skrętka 100Mbit/s

serwer linux RedHat + Win XP

DSL 512Kbit/s

2 Huby + 1 Router (robi obecnie za Huba)

 

2 Sieć

 

7 komputerów

skrętka 100Mbit/s

serwer RedHat

Neo+ :)

Switch (3Com) i Hub

 

Tylka ja w obu sieciach jestem adminem - trochę pracy ale opłaca się :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, no ladne grono adminow ;) tylko dlaczego reszta ludzi ktorzy glosowali, nie opisza swoich sieci :?:

Bo tylko *ladmini* się chwalą co mają ... wyobraź sobie taką sytuację. Mam twój numer IP, ty podajesz mi topologię sieci ... jedyne co trzeba zrobić to tylko sprawdzić jaki ladmin siedzi na gateway. Ci co się chwalą najczęściej w napływie dumy zapominają o swoich podstawowych obowiązkach ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy siec na 22 zlomy, szafa U6, switch lg 24porty,gniazdka w kazdym gabinecie. Na innym pietrze 2x switch planet 8portow. 100mbit lan, windy xp, serwer plikow na sambie. Dostep do netu zapewnia sdi(za pare dni moze dsl wreszcie podlaczy tpsa) via debian:)

 

Do tego irytujacy system ksiegowy pracujacy w sieci oraz medyczny :cry:

 

w domu sasiad podpiety do neta w celu obnizenia oplat abo za net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwer + 9 klientow,hub siakis ale niezle bydle :-), komputerowa pracownia szkolna, sbs4.0, polaczenie z netem przez dial-up

jesli to podpada pod pytanie to tez kilka stron www (narazie dokladnie 4)

Bralem udzial kiedys w instalacji takich pracowni. Komputery to Adaxy szmelcowate, hub standardowo byl Geniusa badziewny, niektorzy mieli swoj. SBS dozynal serwer NT. Ale bylo wesolo :-) Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej zakonczona sukcesem... Aaa, drukarka wielofukncyjna HP ze skanerem i takimi tam. Monitory Hyundai chibaz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwer + 9 klientow,hub siakis ale niezle bydle :-), komputerowa pracownia szkolna, sbs4.0, polaczenie z netem przez dial-up

jesli to podpada pod pytanie to tez kilka stron www (narazie dokladnie 4)

Bralem udzial kiedys w instalacji takich pracowni. Komputery to Adaxy szmelcowate, hub standardowo byl Geniusa badziewny, niektorzy mieli swoj. SBS dozynal serwer NT. Ale bylo wesolo :-) Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej zakonczona sukcesem... Aaa, drukarka wielofukncyjna HP ze skanerem i takimi tam. Monitory Hyundai chibaz...

ta ktora sie zajmoje jest cala na "bardzo pozadnych komputerach" marki ntt :lol: , co do huba narzaie nie narzekam - dziala :lol: , pod jednym wzgledem jestem pod wrazeniem: kolesie z MEN ktorzy robili instalke serwera (6CD!!!) troche sie faktycznie napracowali -> inna sprawa ze miala byc chyba dla "analfabetow komputerowych" (nieobrazajac nikogo), szkoda ze trzeba tyle zachodu/czasu zeby sobie zrobic samemu cos takiego, chociaz jak ktos czesto zmienia konfiguracje to nie dla niego ...

ogolnie z pracownia ktora sie zajmuje narazie (odpukac) nic przykrego sie nie dzieje (od lutego tego roku - ostatnia instalka od podstaw) a to ze kabelki sieciowe padaja lub gniazdka - coz dzieciaki sa zdolne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...