Skocz do zawartości
Szyszak

Chłodzenie CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
poszukuje chłodzenia do procesora (jakiejś efektywnej konstrukcji) w okolicy 150 zł +/-15zł z uwzględnieniem, że mam możliwość bezpłatnego dokupienia kilku dobrych wentylatorów, więc ten z zestawu może być dziadowski i można uciąć cenę na słabym wiatraku Dołączona grafika.
Zastanawiałem się nad Zalmanem CNPS10X Performa oraz Thermalrightem Macho HR-02 (ten, z gorszym wiatrakiem, nie Black White). Do głowy przyszedł mi także Thermalright Ultra 120, który świetnie chłodzi pasywnie i jest sprzedawany bez wiatraka. Niestety cięzko go gdziekolwiek dostać i trzeba będzie dokupić spinki do s.1155/1156 i AM3.
Będę wdzięczny za sugestie oraz przyklady jaki wiatrak dokupić.

Póki co, będzie schładzał E8400 @4,5Ghz. Planowana przesiadka na i5 2500K lub Steamrollera za pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra 120 jest sprzedawany bez wentylatora (wiatraki to masz w Holandii) nie dlatego, że świetnie chłodzi pasywnie - wręcz przeciwnie, jest w tym kiepski ze względu na gęste użebrowanie. To chłodzenie jest z czasów, gdy Tr nie miał jeszcze własnych wentylatorów w ofercie i dawał możliwość zamontowania dowolnego, wedle widzimisię klienta. Do pasywnej pracy była właśnie seria HR.

 

Weź tego Macho 120 i masz bardzo wydajny cooler, który spokojnie udźwignie Ci każdy kręcony procek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...