Skocz do zawartości
Axl.Valder

Komputer dla Grafika3d i Architekta do 10.000

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer będzie używany do projektowania (Revit 2014 i AutoCAD 2014), do modelowania 3D oraz sculptingu (3ds Max 2014, ZBrush, Maya) także do renderingu (cpu + gpu  CUDA cores) czasem animacji (VRay, Iray, mental ray) i na końcu do postprodukcji w 2d (Adobe PS i AE).  
Monitor jaki używam to Samsung 32" LED UE32C4000
Moja propozycja zestawu to:
 
Obudowa: Fractal Design DEFINE R4 TITANIUM GREY - WINDOW + 4x SilverStone 120mm Fan AP121 Air Penetrator
Procesor: Intel Core i7-3930K 
Chłodzenie CPU: Prolimatech Megahalems Rev. C + 2x Enermax Cluster 120mm
Płyta główna: MSI X79A-GD65 (8D)
Pamięć: 32GB ->   2x   G.Skill RipjawsZ DDR3 4x4GB 1600MHz CL8
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 670, 4GB DDR5   x2 SLI
Dysk SSD: Crucial M4 256GB
Dysk HDD: Western Digital VelociRaptor 500 GB, SATA III
Zasilacz: SeaSonic Platinium-860W
DVD-REC: SAMSUNG SH-224BB SATA

Proszę o weryfikację oraz ewentualną poradę i wasze propozycję zestawów.
                                                     
                                  Z góry dziękuję za pomoc Dołączona grafika
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Komputer będzie używany do projektowania (Revit 2014 i AutoCAD 2014), do modelowania 3D oraz sculptingu (3ds Max 2014, ZBrush, Maya) także do renderingu (cpu + gpu  CUDA cores) czasem animacji (VRay, Iray, mental ray) i na końcu do postprodukcji w 2d (Adobe PS i AE).  
Monitor jaki używam to Samsung 32" LED UE32C4000
 

Ten Samsung to jest ten? http://www.amazon.co.uk/electronics/dp/B003IT6PPO

 

Jesli tak, to ma 32 cale i rozdzielczosc 1366x768, czyli piksele wielkosci paznokcia?

Osobiscie do projektowania i grafiki zaczalbym od popatrzenia na monitory, np 2x Delle U2713HM lub cos co pozwoli na wyswietlenie na ekranie czegos wiecej niz ramki okna i paska start w windowsie ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew :))

Przemyślałem trochę sprawę i zaaktualizowalem swój zestaw. Zastanawiam się nad monitorem .. tylko że w tym temacie jestem kompletnym laikiem co zresztą widać po produkcie jaki zakupiłem :P  Nawet trudno mi określić sowje potrzeby co do monitora...  Może na początek kupić jeden w miarę dobry (do 2 .ooo)?

A tutaj zaktualizowany zestaw:

Obudowa: Fractal Design DEFINE R4 TITANIUM GREY - WINDOW + 4x Enermax 140mm TB Silence UCTB14B lub 4x Fractal Design Silent Series R2 140mm
Procesor: Intel Core i7-3930K
Chłodzenie CPU: Prolimatech Megahalems Rev. C + 2x Enermax Cluster 120mm
Płyta główna: MSI X79A-GD45 PLUS (8D)
Pamięć: G.SKILL RipjawsZ DDR3 4x8GB 2400MHz CL10
Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 770 Phantom 4GB DDR5  (narazie jedna a kiedyś tam może x2 SLI)
Dysk SSD: Crucial M4 256GB a może zamiast tego to HDD Western Digital VelociRaptor 500 GB, SATA III
Dysk HDD: Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 x2 (łączone w macierz) lub Western Digital CAVIAR 1TB (WD1002FAEX) x2
Zasilacz: SeaSonic Platinium-860W
DVD-REC: LG GH24NS95
Monitor: Eizo FlexScan EV2335W lub NEC MultiSync EA232WMi lub DELL U2412M lub Dell U2713HM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DELL U2412M lub Dell U2713HM

 

Pracuje na obu (w zasadzie to na jednym 27 i 2x 24) i o ile miejsce pozwala polecilbym albo 27 albo 2x 24 (powinno to byc mniej-wiecej w tej samej cenie).

 

Jest tylko jeden haczyk: piksel w 27 jest zauwazalnie mniejszy niz w 24, wiec najlepiej jakbys udal sie do jakiegos media markt/expert lub sklepu gdzie one sa podlaczone i popatrzyl czy lubisz wieksza gestosc pikseli niz normalnie - znajdz monitor ktory ma 22 cale i rozdzielczosc 1920x1080 i postaw go obok jakiegos 22 calowego co ma 1650x1050 (jesli nie masz wtedy dostepu do delli 24 i 27 w tym samym miejscu) -> tak to mniej-wiecej "wyglada".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa: Fractal Design DEFINE R4 TITANIUM GREY - WINDOW + 4x Enermax 140mm TB Silence UCTB14B lub 4x Fractal Design Silent Series R2 140mm

Procesor: Intel Core i7-3930K

Chłodzenie CPU: Prolimatech Megahalems Rev. C + 2x Enermax Cluster 120mm

Płyta główna: MSI X79A-GD45 PLUS (8D)

Pamięć: G.SKILL RipjawsZ DDR3 4x8GB 2400MHz CL10

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 770 Phantom 4GB DDR5  (narazie jedna a kiedyś tam może x2 SLI)

Dysk SSD: Crucial M4 256GB a może zamiast tego to HDD Western Digital VelociRaptor 500 GB, SATA III

Dysk HDD: Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 x2 (łączone w macierz) lub Western Digital CAVIAR 1TB (WD1002FAEX) x2

Zasilacz: SeaSonic Platinium-860W

DVD-REC: LG GH24NS95

Monitor: Eizo FlexScan EV2335W lub NEC MultiSync EA232WMi lub DELL U2412M lub Dell U2713HM

 

 

To komputer dla gamera a nie projektanta.

 

Na twoim miejscu zamiast tego GeForca kupiłbym AMD Firepro W5000 lub nawet W7000 jeżeli cie stać. Quadro też jest bardzo dobre ale ceny zbyt wysokie w porównaniu do AMD Firepro.

 

Mimo, że według specyfikacji W5000/7000 wyglądają dużo gorzej od GTX770 to w profesjonalnych programach sprawdzą się o wiele lepiej (moga być nawet szybsze, ale głównie chodzi o wierność odwzorowania sceny). Dzieje się tak z powodu sterowników specjalnie pisanych pod kątem aplikacji CAD. Chyba nie chcesz zobaczyć artefaktów projektując nowe World Trade Center. (;

 

Odnośnie monitorów to do profesjonalnej pracy musisz wybierać pomiędzy seriami profesjonalnymi Eizo a NEC - wydatek rzędu 3tys. zł. Z tanich polecany był Nec Multisync P221W. Sam taki mam i jestem z niego zadowolony ale zdaje sobie sprawę z tego, że do monitorów "profesjonalnych" brakuje mu trochę.

 

Poza tym warto się też przyjrzeć platformie AMD. Większość aplikacji "profesjonalnych" potrafi pracować na wielu wątkach. Nie chodzi mi tu nawet o reklamowanie serii procesorów FX. Bardziej ciekawa jest seria Opteron - tu możesz mieć 12 prawdziwych rdzeni dla opteronów 6100 lub do 16 rdzenio/modułów dla serii 6200/6300.

 

Sam mam taką płytę główną:

http://www.supermicro.com/aplus/motherboard/opteron6000/sr56x0/h8sgl-f.cfm

i zainstalowany w niej procesor Opteron 6164HE - 12 rdzeni 1.7GHz, pobór tylko 85W.

 

Dobrze mi się to sprawuje we współpracy z Sony Vegas. Kiedyś może wrzuce opis tego kompa na PPC - chyba na Oślą łączke, bo nie ma odpowiedniej kategorii dla tego komputera.

 

Pozdrawiam!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj "profesjonalną" aplikację... na różnego typu forach dotyczących grafiki 3d nie spotkałem się z platforma stworzoną na AMD .. (nie wiem dlaczego jako laik wyciągam z tego wniosek że się mniej nadają) .. Głównie pracuję w 3ds Maxie (mam zamiar w 3ds Max 2014). Miałem też okazję pracować w Revicie, Rhino i Autocadzie na GTX 670 i GT260 i całkiem dobrze się sprawowały mimo że to karty dla graczy. Architekt pracujący w firmie zajmującej się składaniem komputerów dla architektów i kursami programów Autodesk stwierdził, że w domu ma świetny komputer do gier i nie ma problemów z żadną z podanych wyżej aplikacjami.

Zastanawiam się nad Quadro 2000 i GTX Titan ... ale nie mogę znaleźć żadnych ciekawych testów w środowisku Vray RT.... co Wy myslicie o tych kartach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj "profesjonalną" aplikację...

 

Chodzi o aplikacje CAD/CAM.

 

Na różnego typu forach dotyczących grafiki 3d nie spotkałem się z platforma stworzoną na AMD .. (nie wiem dlaczego jako laik wyciągam z tego wniosek że się mniej nadają).

 

 

Wszystko zależy od tego ile pieniędzy chcesz wydać. Quadro mają najlepsze sterowniki ale ich ceny są wywindowane bardzo wysoko do góry. Za cenę aktualnej karty AMD do CAD/CAM kupisz Quadro sprzed dwóch lat.

W każdym razie najgorszą decyzją jest ładowanie karty dla graczy do takiego komputera. Zrozumiałbym gdybyś miał pieniądze na konsumencką karte z przedziału Low/Mid-END, wtedy nie ma wyjścia ale w twoim przypadku za pieniądze, które wydasz na GTX770 kupisz Firepro W5000, które jest przeznaczone do pracy z tymi programami i sprawdzi się w tym lepiej. Sam poszukaj sobie recenzji tej karty i się przekonaj.

 

Odnośnie procków, wszyscy wiemy, że Intel ma teraz najwyższą wydajność/rdzeń, chociaż też okupioną bardzo wysoką ceną.

Opterony podałem jako egzotyczną alternatywe. AMD dla procesorów konsumenckich nie ma odpowiednika Corei7. Do przedziału cenowego Corei7 wskoczyły Opterony. W wielu zastosowaniach sprawdzą się lepiej od równego cenowo i7 - ponownie sam musisz poszukać, czy to dotyczy też ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FirePro to karty dobre do SolidWorks, CATIA i do tego typu programów... wątpie aby sprawdziły mi sie w VrayRT czy w Adobe AE gdzie wykorzystywane są CUDA cores. Korzysta ktoś z tych kart (GTX Titan, GTX 770 (SLI), FirePro W7000) w programach typu Maya czy 3ds Max ?

Edytowane przez Axl.Valder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ATI odpada... Quadro się pojawia, ale na wielu forach ludzie twierdzą że GTX w 3ds max biją na głowę Quadro zwłaszcza w przyspieszonym "viewport'cie" z nowszych wersji. teraz pytanie czy warto wydać 4 tys na 2x GTX 770 lub Titan'a .. czy lepiej oglądać się za czymś innym (zależy mi na Vray RT)

Edytowane przez Axl.Valder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem OpenGL to technologia używana przez nVidię. Ati używa odpowiednika zwanego OpenCL. (tak gdzieś przeczytałem ... nie jestem informatykiem mogę się nie znać) poza tym to procesor jest głównie odpowiedzialny za różnego typu funkcje w AE, karta graficzna mogłaby byc ze średniej półki. Moje GŁÓWNE pytanie to to, która z kart najlepiej spisze się w Vray RT bo do reszty aplikacji wystarczy np gtx 5xx lub tańsze quadro.

Edytowane przez Axl.Valder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...