Jump to content
Blovesx

Asus Sabertooth P67 Rev. 3.0

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy po zakupie takiej obudowy http://www.fractal-design.com/?view=product&category=2&prod=111 będę mieć problem z podłączeniem frontowego panelu USB 3.0 i ogólnie całego frontu? Czy obsłuży go płyta główna? Jakie przedłużki, kable będę potrzebować do podłączenia lub czy wszystko już będzie się znajdować w zestawie z obudową?

 

Nie zakładając specjalnie drugiego tematu, również chciałbym się dowiedzieć czy będę miał jakieś problemy, jeśli podepnę dysk twardy WD RED 3TB x1 bądź x2 do tego komputera stacjonarnego (magazyn filmów/muzyki i innych danych) i jeśli będzie 1' sztuka to czy nic mu to nie zaszkodzi tak jak piszą że pasuje je trzymać w RAID? Komputer pracuje przeważnie cały czas. Windows znajduje się na dysku SSD oraz wszystkie ważniejsze pliki.

 

Czy podłączenie dysku/ów pod SATA III (6Gb/s) od Marvell'a pogorszy transfery bądź coś będzie nie tak? To jest coś gorszego od Intel? Mam tylko 2x Intel z czego 1 SSD wpięty, więc zostałby tylko 1...

 

Dziękuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kable od front panelu powinny być w zestawie z obudową. Dla spokoju możesz sobie przejrzeć testy/recenzje danej obudowy i zobaczyć czy tak jest faktycznie.

Jeśli płyta ma złącze do front panelu USB 3.0 i poprawnie podłączysz to powinno działać.

 

Tutaj masz info odnoścnie WD Red 3TB - temat Więcej nic nie pomogę.

 

Podłącznie pod SATA 3 od Marvell będzie skutkowało niższym transferem danych w porównaniu do SATA 3 od Intel. Ma to duże znaczenie przy szybkich SSD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Podłącznie pod SATA 3 od Marvell będzie skutkowało niższym transferem danych w porównaniu do SATA 3 od Intel. Ma to duże znaczenie przy szybkich SSD.

 

Czy ma to "duże" znaczenie w przypadku dysków HDD?

 

Co do wersji RED... dyski niby przeznaczone w RAID a w morele.net dowiedziałem się, że nie powinno być żadnych problemów co do użytkowania "pojedynczej" sztuki, czy to prawda?

 

Jeszcze jedno... gdybym chciał kiedyś dołożyć kolejny dysk do aktualnego/-nych i połączyć je w RAID to czy napotkam jakieś problemy, będę musiał wszystko usuwać z dysków? Jest może o tym też jakaś wzmianka na forum?

 

Czy znajdę może na tym forum poradnik dla skonfigurowania dobrze dysku 3TB pod Windows 7 64 bit?

 

Dziękuje za odpowiedzi i przytoczone tematy dla pomocy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...