Skocz do zawartości
RaShi

Epox 8RDA+ rev 2 a PL

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli 8rda+ rev 2 będzie miała:

-nforce2 ultra 400 

-s-ata

-zmiane napięcia chipsetu w biosie

-poprawiony czujnik temp.

Czy to są wszystkie zmiany????? Czy są jeszcze jakieś zmiany, o których nie wiem ????

Chyba nie do końca będzie jak mówisz...

Z tego co się orientuję to taką specyfikację ma 8RDA3+, który co prawda jest w rev 1.1 (przynajmniej mój) ale ma wsparcie oficjalne dla FSB200 (ultra 400). Oczywiście jak to zawsze bywa w takich sytuacjach, nie ma rózy bez kolców... 8RDA3+ nie ma SS tylko jakiś szit. Cóż ja i tak korzystam z audigy więc mi to wisi (choć ponoć SS lepsze).

 

Co do różnic między rev 1 a 2 to chyba bardzie chodzi o zastosowanie nowych mostków C1 (a może już coś nowszego mają?).

To owe mostki pozwalają pociągnąć wyżej niż 200, z reguły do 225-230. Oczywiście jak ktoś ma farta i jest wprawym overclockerem ;) to i więcej pociągnąć może...

 

Ponoć standard dla 8RDA+ (oczywiście są wyjątki) to granica dla FSB na poziomie 210-215. Przynajmniej dla wersji z mostkami A2/A3.

 

Moje mobo do zbytnio szczęśliwych też nie należy...

Co prawda osiągam synchronicznie z procem FSB230 ale pamiatki idą w singlu :( Max z dualem to 185-190 :(

Sprawdzałem wszelkie kombinacje. Poprostu ten typ tak ma...

Jak zerwałem radiatorki to się okazało, że na płn mam C1 (czyli OK) ale na płd mam A3 (czyli raczej kupa)...

Znalazłem kilku innych użytkowników takiego mobo jak mam i maja ten sam problem...

Na razie cieszę się jadąc 10.5x225 z pamiątkami w single channel 2-2-2-5 :)

Różnice między dualem a singlem nie są aż tak powalające (no chyba że na intelu...) a przy takim FSB wszytki śmiga aż miło :)

 

Płyta ma oficjalne wsparcie dla FSB 200 więc mam pretekst do reklamacji ;) tyle że nie ma na razie na co wymieniać. Mam trzy lata gwarancji więc czasu jest trochę ;) Poczekam na 8RDA3+ rev 2 :) Wtedy zareklamuję/wymienię :)

 

 

XP1700 B0 0310, 10x225, Vcore 1.7V; Vdd 2.0V; 2x256 HyperX3500 2-2-2-5, Vmem 2.9V; Chieftec 420W; Radeon 8500 275/275@310/290;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi "gdzie jest, o Boże już się pokazała?". Mówią Wam ludzie mający kontakt z pronoxem, że jeszcze jej nie ma. Jak będzie to na pewno się dowiecie. Troszkę cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko bede je miał-natychmiast opisze

 

czeka mnie wymiana równiez ddr na jakies 3200 wiec licze na wysokie

 

choc jak czytam zachodnie fora to róznie z tym bywa-czesto na A1(C1) -oficjalne wsparcie 400-chodzą gorzej niz A3 -ale zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorx, ze tak sie w topic wchrzaniam i do tego z takim banalnym pytaniem, ale nie chce mi sie tych setek postow w przyklejonym topik o Epoxie czytac :) . Moze mi ktos powiedeć czy Epox 8RDA+ (rev. 1.1 i 2.0) ma SoundStorma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorx, ze tak sie w topic wchrzaniam i do tego z takim banalnym pytaniem, ale nie chce mi sie tych setek postow w przyklejonym topik o Epoxie czytac  :) . Moze mi ktos powiedeć czy Epox 8RDA+ (rev. 1.1 i 2.0) ma SoundStorma ??

tak,ma :) 8RDA i 8RDA3+ nie maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorx, ze tak sie w topic wchrzaniam i do tego z takim banalnym pytaniem, ale nie chce mi sie tych setek postow w przyklejonym topik o Epoxie czytac  :) . Moze mi ktos powiedeć czy Epox 8RDA+ (rev. 1.1 i 2.0) ma SoundStorma ??

rda+ ma SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za szybka odpowiedz :). Teraz to ja juz zupelnie nie wiem jakie mobo wziac :(. pzdr

A moze mi powiedziec jakie mam prawdopobobientswo trafienia na mostki C1 gdybym teraz brał nowe 8RDA+ prosto z hurtownii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za szybka odpowiedz :). Teraz to ja juz zupelnie nie wiem jakie mobo wziac :(. pzdr

A moze mi powiedziec jakie mam prawdopobobientswo trafienia na mostki C1 gdybym teraz brał nowe 8RDA+ prosto z hurtownii ?

mnie sie nawet o MoBo nie pytaj :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za szybka odpowiedz :). Teraz to ja juz zupelnie nie wiem jakie mobo wziac :(. pzdr

A moze mi powiedziec jakie mam prawdopobobientswo trafienia na mostki C1 gdybym teraz brał nowe 8RDA+ prosto z hurtownii ?

mnie sie nawet o MoBo nie pytaj :wink:

Vip w sumie przez Ciebie zainteresowałem sie Soltekiem :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się czekać na rewizje 2.0 więc teraz tym bardziej na 2.1.

Zainwestowałem w Abita NF7-s 2.0 i jestem bardzo zadowolony.

Pomijając kwestie stabilności itp. bo to zawsze zależy od innych podzespołów to dźwięk abita jest poprostu śliczny. Nic dodać nic ująć.

Epoks gra tylko ładnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale spojrz na to z innej strony: ty wyzygales ponad 530pln za abita, a epoxa 8rda+ mozesz miec juz za 420 pln; no ale oczywiscie masz za to kontroler serial-ata za te 110 pln roznicy ;-) ktory czasem działa. epox roxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...