Skocz do zawartości
GoscNiedzielny

[post #10] Płyta główna pod i3 3250 w okolicach 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę kupić nowy procesor i płytę do niego. Komputera używam przede wszystkim do gry w Starcrafta 2. Na razie myślę nad kupnem Pentium G2120 za ok 240zł, ale zastanawiam się czy może nie dołożyć do i3 3240 ale to już 450zł.

Jaką płytę główną kupić do któregoś z tych dwóch procesorów? Zastanawiam się nad używaną na allegro na chipsecie Z68, Z77 lub P67 najlepiej asrock bo mam dobry schładzacz Scytche Kama Cross na LGA775, który nie musiałbym wymieniać. Płyta musi umożliwiać montaż 4 kości pamięci, i fajnie jakby miała jak najlepszy zintegrowany dźwięk.

Proszę o pomoc w doborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona HD 7770. i5 jest dużo droższy- koło 700zł tj. 3x więcej od G2120. Gra jak sam zauważyłeś wykorzystuje co najwyżej 2 rdzenie (a tyle ma i3). A więc co mi da i5?

Myslałem że najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie jak najwyżej taktowanego dwurdzeniowca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie będzie jakoś specjalnie zauważalna. Ten i3 ma HT i między innymi za to własnie dopłacasz. Podobnie się ma sprawa z i5 oraz i7.  Jak nie używasz programów wykorzystujących HT i grasz tylko w starcrafta to ten G2120 oraz MSI B75-G43 będzie chyba  najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starcraft 2 używa tylko dwa rdzenie wiec doplacanie do i3 nie ma sensu. Jak juz będziesz chciał wymienić to na i5.

 

 

Możesz rozwinąć myśl?

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Napiszę ci tak: Pentium G2020 będzie spoko, będą pewnie okazjonalne przycinki, ale do przeżycia. Tylko jak z czasem zaczną wychodzić kolejne gry to będzie coraz gorzej, aż w końcu będziesz musiał się przesiąść na 4 rdzenie. Jak nie masz aktualnie siana na i5 to wzięcie pentiuma tymczasowo też nie jest złym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę ci tak: Pentium G2020 będzie spoko, będą pewnie okazjonalne przycinki, ale do przeżycia. Tylko jak z czasem zaczną wychodzić kolejne gry to będzie coraz gorzej, aż w końcu będziesz musiał się przesiąść na 4 rdzenie. Jak nie masz aktualnie siana na i5 to wzięcie pentiuma tymczasowo też nie jest złym wyborem.

Z tego co się orientuję to trzeci Starcraft nieprędko się pojawi, póki co ma wyjść jeszcze kolejny dodatek do dwójki. Do tego czasu myślę bedą już nowe technologie i pamięci DDR4 pewnie będą już w normalnych cenach, więc będzie okazja do większych zmian w sprzęcie. Narazie gram tylko w Starcrafta, ewentualnie mógbym pograć w jakieś inne strategie które nie obciążają chyba za bardzo komputera?

Edytowane przez GoscNiedzielny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor kupiłem nowy zapakowany z gwarancją 36 miesięcy na allegro za 399zł. Myślę, że przy tej cenie się już opłacało.

Wracając do wyboru płyty głównej. Wszyscy polecają MSI B75-G43. Ale czy nie lepiej będzie kupić MSI Z68-G43 G3? Płyta jest w podobnej cenie, lub nawet trochę tańsza. Ma znaczek THX TruStudio PRO, więc dźwięk powinien być bardzo dobry. Poza tym powinna pozwolić na lekkie podkręcenie procesora ~100Mhz?

Nie znalazłem zbyt wiele informacji o tej płycie w przeciwieństwie do polecanej B75-G43.

Czy może ktoś byłby tak dobry i wykazałby mi plusy i minusy jednej nad drugą i ostatecznie pomógł podjąć decyzję. Muszę też wziąć pod uwagę że w przyszłości wymienię sam procesor (chociaż do tej pory się mi to nie zdarzyło, zawsze kończyło się na wymianie całej platformy)

pozdr.

Edytowane przez GoscNiedzielny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając do wyboru Z68 i B75 brałbym Z68. Zawsze to lepsze rozwiązanie pod ewentualną wymianę na i5.

Jest pytanie, czy ta płyta ruszy z tym i3 IB bez aktualizacji biosu? Masz w razie czego skąd pożyczyć jakiś procesor SB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...