Skocz do zawartości
Drosophila Melanogaster

Lut pod IHS'em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem początkującym forumowiczem i nie bardzo wiem, gdzie umieścić temat, ale ten dział wydaje mi się odpowiedni. 

 

Ostatnimi czasy dostałem od kolegi jego starego, zramolałego, wiele razy przegrzanego Celerona  D 335.

Dostałem go z racji iż został, przeze mnie, stwierdzony jego zgon. Postanowiłem, z nudów, zdjąć czapkę. Ku mojemu zaskoczeniu, wcale nie było łatwo. A, że procek już nie 'wstanie', sięgnąłem po śrubokręt. Jakoś poszło. Moim oczom ukazał się lut i stąd moje pytanie: Czy ten lut, to lut taki najzwyklejszy, czy specjalny stop o podwyższonej przewodności cieplnej? Nie chodzi oczywiście o ten konkretny model procka, tylko ogólnie: Czym jest ten lut. Próbowałem szukać w googlach, ale nic nie znalazłem.

Ktoś coś widział/słyszał/wie?

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy można przylutować IHS w domowych warunkach, tak aby nie uszkodzić procka?

Chodzi mi głównie o IB/Haswell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosc uzywal Indium do laczenia ihs z rdzeniem, nie mam pojecia co stosuje intel.

Przydatne, jednak wciąż nie to..

Jeśli już, to ind+cyna i ind+ srebro.

To pierwsze ma niską temp topnienia ~120*C i lutuje się tym głównie SMD. Do tego tanie to nie jest i intel na pewno tego nie używa do klejenia proców.

Nie doczytałem się/ nie rozumiem, czy odpalił tego procka, jak go zlutował, czy nie.

Ale i tak najbardziej podoba mi sie to, co zrobił z MOBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak najbardziej podoba mi sie to, co zrobił z MOBO.

 

Pisał, że ciężko mu ustawić ihsa w odpowiedniej pozycji, więc wyciął socket ze starego mobo i teraz ma taki gadżecik do przytrzymania ihsa na procu w odpowiedniej pozycji.

Z tego co odpisał pare postów niżej to zrobił test w normalnym piekarniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron: Jak to po co? Z nudów/ bo można, zresztą to przyczynia się do rozwoju techniki w ten, czy w inny sposób.

 

XeNoN: Ale odpalił go, czy nie? Tak przylutować, żeby spalić procka, to i ja mogę palnikiem. Z tym pieczeniem, to bardzo ciekawy pomysł. Jak grafom pomaga, to może i procka warto upiec czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik w wypadku graf to niczym reanimacja trupa - trochę podziała, a potem padnie na amen. Z nudów to można się moim zdaniem bawić czymś starym, jak właśnie celeron czy c2d. Haswella i IB trochę szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XeNoN: Ale odpalił go, czy nie? Tak przylutować, żeby spalić procka, to i ja mogę palnikiem. Z tym pieczeniem, to bardzo ciekawy pomysł. Jak grafom pomaga, to może i procka warto upiec czasem?

 

Właśnie nic na ten temat nie ma z tego co patrzyłem :( Pisał że użył piekarnika bo pozwala łatwo ustawić daną temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie: po co? Jak masz skilla, by zdjąć IHS, to po prostu działaj bez niego - najniższe temperatury, mniej roboty, a gwarancji i tak byś już nie miał...

Chyba nie da się zamontować tych procków bez ihs - boki ihs służą do dociśnięcia procka do podstawki.

A tak z innej beczki - ciekawe jaki efekt dałoby nałożenie pod ihs "Coollaboratory Liquid Pro" - może byłaby to niezła alternatywa dla lutu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już chyba sensu, dłużej drążyć tego tematu. Po prostu nic nie wynika, a są tylko spekulacje i domysły.

Zapewne, trzeba by było, zapytać kogoś z działu inżynierii w intelu. Chociaż i to pomysł nie najlepszy, tajemnica firmy itp.

Proszę o zamknięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...