Skocz do zawartości
chris87

Komputer do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poskładałem sobie kompa bazując na swojej obecnej wiedzy na temat hardware i trochę też poczytałem na ten temat w sieci. Przedstawiam wam poszczególne podzespoły które sam wybrałem. Jeśli chodzi o kompa to głownie gry i płynne działanie kilku otwartych aplikacji naraz(programy).Mam też zamiar pobawić się w OC. Jeśli chodzi o gry to oczywiście FullHD z Ultra ustawieniami i AA x 16. Ważne również aby sprzęt wystarczył na co najmniej 2 lata jeśli chodzi o wydajność. Poniżej przedstawiam ceny w których chciałbym się zmieścić dla każdego podzespołu i proszę was o poradę co by można było zmienić jeszcze w tym zestawie oczywiście na lepiej Dołączona grafika

Pozdrawiam

 

PROCESOR:

AMD FX-6300 (Do 500zł)

KARTA GRAFICZNA:

GeForce GTX660 MSI 2048MB, DDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E OC 1033/6008 TWINFROZR III(Do 800zł)

PAMIĘĆ RAM:

DDR3 8GB 1600MHz Kingston HyperX(Do 300zł)

PŁYTA GŁÓWNA:

Gigabyte GA-990XA-UD3(Do 400zł)

CHŁODZENIE NA PROCESOR:

SilentiumPC Fortis(Do 200zł)

ZASILACZ:

ATX 650W SilentiumPC Deus M1-650 80Plus Bronze(Do  300zł)

DYSK TWARDY:

Seagate Barracuda 7200 1TB, SATA-III, 64MB cache(Do  300zł

MONITOR:

LG 23" LCD 23EA63V-P(Do 700zł)

SYSTEM:

Microsoft Windows 7 Home Premium 64Bit PL OEM(do 400 zł)

MYSZKA:

Logitech M115(Do 50zł)

KLAWIATURA:

Logitech Media Keyboard K200(Do 50zł)

NAPĘD DVD:

LG GH-24NS95(Do 70zł)

KAMERKA INTERNETOWA:

Logitech HD Webcam C310(Do 150zł)

OBUDOWA:

CoolerMaster Elite 330 Black(Do 200zł)

Głośników nie wymieniłem ponieważ posiadam podłączony do kompa sprzęt w systemie 5.1 Sorrund z dobrym Subwooferem więc tego akurat wymieniać nie będę. Tak więc proszę was o opinie i komentarze wyżej wymienionego przez ze mnie zestawu.

Edytowane przez chris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrany sprzęt nie zbyt dobry . 

 

Zmień proporcje cenowe poszczególnych elementów i kup coś takiego :

 

CPU : I5 3470 - 708 zł .

 

MB : MSI B75A-G43 - 255 zł 

 

RAM : Crucial 8GB DDR3 1 600 mhz CL 11 - 218 zł 

 

VGA : Gigabyte GTX660 2GB DDR5 ver. OC - 715 zł 

 

HDD : Seagate Baracuda 1TB SATA III - 239 zł 

 

DVD-RW : Samsung SH-224DB - 57 zł 

 

Buda : Zalman Z9 Plus - 204 zł 

 

PSU : SPC Deus M1 550W - 235 zł 

 

Razem : 2 631 zł , ceny z morele.net .

 

Procek dużo lepszy niż ten FX co ty podałeś , stabilna i nowoczesna płyta główna , do tego tańsza od tego GB , 8GB dobrego ramu , do tego sprzętu spokojnie wystarczy zasilacz 550W .

 

Całość cenowo wychodzi taniej niż twoje zestawienie a jest wydajniejsza i chłodniejsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz z ograniczonego budżetu wycisnąć jak najlepszy sprzęt - używane części. Wymaga czasu, szukania po alledrogo/forach, ale różnica cena/jakość vs nowe potrafi być bardzo na korzyść używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po docelowych cenach poszczególnych elementów to autor tematu ma jakieś 3k zł na samą skrzynkę .

 

Przy takim budżecie to nawet branie pod uwagę używek nie ma sensu a co dopiero ich kupowanie , używki to jak by miał budżet na skrzynkę 800 zł lub mniej to wtedy można się bawić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna np, 660ti za nieco ponad 600 można dostać (trafiają się i takie po 600, z gwarancją). Nowa kosztuje 740.

Obudowa to nawet nie mówię, za 200zł można dostać znacznie lepszą budę niż zalman na allegro. Lian li, silverstone, do wyboru, trzeba tylko szukać jakiś czas. Obudowy są wyjątkowo tanie używane.

Zasilacz podobnie, ~100zł za jakiegoś korsarza VX (450 lub 550), seasonica starszego, ponad połowa taniej niż deus.

Nawet dvd, na sata, to za 2 dychy z wysyłką da się kupić, jak ktoś jest nieogarnięty na tyle, że nie da w opisie że sprzedaje napęd na sata.

Pod platformę na sandy i asrocka, najtańsze goodramy, wyraźnie poniżej 200 będą.

Na upartego nawet dysk, jakby można zejść z tego 1tb trochę, to za 120-130zł niewiele mniejszy 3,5''.

 

Tylko nie każdemu się chce bawić, to wymaga czasu, i niesie za sobą pewne ryzyko, że np. coś nie będzie działać/będą jakieś problemy, w porównaniu do kupna całości nowej w sklepie. Ale to jest cena którą się płaci w przypadku używanego sprzętu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używek raczej nie, bo to nigdy nic nie wiadomo. Dzięki za podanie waszych specyfikacji sprzętowych, widocznie trzeba się podszkolić w kwestiach hardware ale dobrze że zapytałem. Jeśli chodzi zestaw jaki podał Tepes to właśnie granica 4500 zł z twojej strony jest zadowalająca ale i bardzo ciekawy zestaw podał Reyden wynoszący niecałe 3000 zł odnosząc się do ciebie czy byłbyś jeszcze w stanie sklecić coś lepszego tak do 3500 zł. Ufam że podany przez ciebie sprzęt jest wydajny, ale jeśli było by coś jeszcze wartego uwagi i bardziej wydajnego to dawaj.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie 3 500 zł masz 2 kierunki do wyboru .

 

Albo sprzęt nastawiony na OC + podana karta albo dołożyć do GTX760 albo odpuścić sobie OC ( bo obecnie dopłacasz do samej możliwości OC ) a dołożyć lepszą kartę - GTX760/GTX770 i jak starczy kasy to jakiś SSD . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę ciekawa propozycja, warto nad tym pomyśleć. Podana przez ciebie Płyta główna nadaję się do OC ? ile ma sekscji zasilania? Wywnioskowałem że I5 3470 intela byłby dobrym wyborem i fakt bo czytałem o testach i wszędzie intele dominowały jeśli chodzi o wydajność w grach a pomyślałem o FX 6300 ze względu na cenę ale miałem wątpliwośći co do tego AMD. Jeśli chodzi o grafę rozważam między GTX 660 w wersji OC lub właśnie dołożyć i zakupić 760 GTX ale nie koniecznie w wersji referencyjnej, bo właśnie przyciągnęła mnie uwaga GTX 660 i 760 od MSI w wersji OC, podobno dobre i ciche chłodzenie. Pamięć też ok podałeś. Jakbyś mógł to wrzuć linka z opisem tej MOBO od MSI.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podana płyta MSI nie umożliwia OC - ot taki kaprys obecnej architektury Intela ( od czasów wprowadzenia Sandy Bridge ) .

 

Jak chcesz robić OC to musisz mieć odpowiednią płytę i procka z literą K ( jeżeli chodzi o nie ograniczone OC ) , przy S1155 możesz lekko kręcić I5

 

non-K , przy S1150 już się tego nie da robić .

 

Do tego zalecam chłodzenie do procka . 

 

Jak już pisałem wcześniej masz 2 opcje do wyboru .

 

1 - Opcja nastawiona na OC .

 

CPU : I5 4670K - 899 zł 

 

Chłodzenie CPU : Zalman CNPS14X - 155 zł . 

MB : MSI Z87-G45 Gamming -  549 zł 

 

RAM : Crucial 8GB DDR3 1 600 mhz CL 11 - 218 zł

VGA : Gigabyte GTX660 2GB DDR5 ver. OC - 715 zł

 

HDD : Seagate Baracuda 1TB SATA III - 239 zł

DVD-RW : Samsung SH-224DB - 57 zł

Buda : Zalman Z9 Plus - 204 zł

PSU : SPC Deus M1 550W - 235 zł

 

Razem : 3 274 zł 

 

 

2 - Opcja non-OC + lepsza karta :

 

CPU : I5 3470 - 708 zł 

MB : MSI B75A-G43 - 255 zł

RAM : Crucial 8GB DDR3 1 600 mhz CL 11 - 218 zł

VGA : Gigabyte GTX770 3GB WF3 - 1 552 zł

 

HDD : Seagate Baracuda 1TB SATA III - 239 zł

DVD-RW : Samsung SH-224DB - 57 zł

Buda : Zalman Z9 Plus - 204 zł

PSU : SPC Deus M1 550W - 235 zł

 

Razem : 3 468 zł .

 

W drugiej opcji masz sporo mocniejszą kartę ale brak OC , co na razie nie będzie ci przeszkadzać .

 

W 1 opcji możesz ładnie pogonić tego I5 i masz lepszą płytę . 

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...