Skocz do zawartości
Elhau

Mocny komputer do zastosowan profesjonalnych - 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem złożyć dla siebie komputer oparty o mocny procesor, którego nie będę podkręcał. Prosiłbym o pomoc w doborze części / krytykę moich pomysłów:

Karty graficznej w zasadzie nie potrzebuje, liczy się moc obliczeniowa.

Z góry dzięki za pomoc!

 

CPU - i5-3470 z wbudowana grafika i standardowy wiatrak 725zl  - Chciałem Xeona e3-1230V2, lecz nie ma integry, więc z kupnem karty graficznej wyszłoby mi 270zł więcej - za dużo.

 

PŁYTA - MSI B75MA-E33 - microATX 195zł

 

RAM - Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz 269zł

 

SSD - Kingston V300 60GB 230zł + do tego jako magazyn mój stary Seagate Barracuda 7200.11

 

Corsair - CX430M - z modularnymi kablami 430W - 180zł

 

+Mini obudowa, która chce zrobić sam.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu raczej nie ma co się przyczepić chyba że do większej ilości ramu.Osobiście zmienilbym proc na i5 4570 i płytę na Gigabyte b85h dh3. Co prawda wyjdzie 100zl drożej chyba ze znajdziesz jakaś tańsza płytę mikro ATX. Za to bardzo jestem ciekawy podobnie jak i pewnie reszta użytkowników jak wyjdzie Ci ta obudowa. Dlatego proponuje zrobić jakąś fotorelacje. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obudowy, wywal 12cm wentylator nad prockiem, inaczej 80mm na wyjściu nie da rady wyciągnąć tłoczonego powietrza z budy i starcisz cyrkulacje powietrza. Zamiast niego wstaw tunel powietrzny jak za czasów P4. Ilość powietrza tłoczonego musi być <= wydmuchiwanemu.

 

Pozatym i tak spory klocek z tego wyjdzie, lepiej jakiś mniejszy zasilacz ~200W zastosować.

 

a najlepiej to kupic gotowca ^^ np. http://allegro.pl/obudowa-desktop-microatx-250wat-fortron-80plus-i3510384715.html

i ew go przyciąć Dołączona grafika niepotrzebne kable z zasilacza możesz usunąć.

 

płyta jak już to z 4slotami ram http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-p45-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-p45-471802/

jak i tak chcesz 2 z nich już zapchać.

 

a najlepiej to co masz post wyżej :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, dzieki wielkie za odpowiedzi!

Do zestawu raczej nie ma co się przyczepić chyba że do większej ilości ramu. Osobiście zmienilbym proc na i5 4570 i płytę na Gigabyte b85h dh3. Co prawda wyjdzie 100zl drożej chyba ze znajdziesz jakaś tańsza płytę mikro ATX. Za to bardzo jestem ciekawy podobnie jak i pewnie reszta użytkowników jak wyjdzie Ci ta obudowa. Dlatego proponuje zrobić jakąś fotorelacje. Tapatapatap i9001

Właśnie sie tak zastanawialem czy 16gb ramu w najblizszych 2-3 latach faktycznie mi bedzie potrzebne, wyszlo mi (byc moze blednie) ze jednak nie, dlatego z uwagi na maly rozmiar plytki, zostane przy dwoch slotach.

 

co do obudowy, wywal 12cm wentylator nad prockiem, inaczej 80mm na wyjściu nie da rady wyciągnąć tłoczonego powietrza z budy i starcisz cyrkulacje powietrza. Zamiast niego wstaw tunel powietrzny jak za czasów P4. Ilość powietrza tłoczonego musi być <= wydmuchiwanemu.

 

Pozatym i tak spory klocek z tego wyjdzie, lepiej jakiś mniejszy zasilacz ~200W zastosować.

 

a najlepiej to kupic gotowca ^^ np. http://allegro.pl/obudowa-desktop-microatx-250wat-fortron-80plus-i3510384715.html

i ew go przyciąć Dołączona grafika niepotrzebne kable z zasilacza możesz usunąć.

 

płyta jak już to z 4slotami ram http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-p45-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-p45-471802/

jak i tak chcesz 2 z nich już zapchać.

 

a najlepiej to co masz post wyżej Dołączona grafika

 

Za tą kase myślę że warto. Zwłaszcza że Fortron to dobre zasilacze i obudowa niczego sobie. Wziąłbym jednak Haswell'a 4570 czy nawet 4440 na Twoim miejscu. Do Twoich zastosoań będzie ciut wydajniejszy.

Dzieki za ta uwage o usunieciu 120mm wentylatora, nie przemyslalem go. Pamietam te tuby z P4, chetnie zrobie im comeback :)

Ten gotowiec z Twojego linka wyglada nie najgorzej, nawet przeszedlbym sie na zywo go zobaczyc, ale chyba tylko jakbym budowal jakies htpc. Znam reputacje fortrona, lecz nie wiem czy uzywane 250W nie zaskoczyloby mnie ktoregos razu

 

Bardzo chetnie samemu zbuduje ta obudowe i zrobie z tego jakas dokumentacje. Aluminiowe kątowniki na szkielet to koszt max 20zl jesli chcialbym brac te sztywniejsze. Ścianki jakoś też się zachachmęci, także planuje w 50zl się zamknac :)

 

Chyba jednak wezme Xeona i kupię jakąś najsłabszą grafikę, choćby za 18zł taką http://allegro.pl/hd3450-pro-256mb-dms59-svid-low-prof-do-desktopow-i3524470320.html

odwiedzie mnie ktoś od tego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak podłączysz monitor? Masz odpowiednią przejściówkę?

I tu jest właśnie cały myk! 16 calowy monitor na USB :) z wyjść karty graficznej wogóle nie zamierzam korzystać, chodzi o samo gpu żeby pulpit w odpowiedniej rozdzielczości się wyświetlał.

[Link do monitora] https://www.youtube.com/watch?v=yFLePzUAYfc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem malego, mobilnego monitorka, trafilo sie takie cudo, sam nie wiem jak to dziala od technicznej strony wiec nie odpowiem :) 

Dołączona grafika

Trochę to czarna magia dla mnie. W takim razie "karta graficzna" jest chyba wbudowana w monitor? Potrzebna jest druga w kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby w takim komputerze sprawdziła się płyta mATX na chipsecie H81? Obsługa Haswella (i5-4430/4440 chyba da się kupić za ~700pln) z iGPU. 2 sloty na RAM, nieprzesadzone ilości złączy wewnętrznych i zewnętrznych, ale wszystkie w aktualnych standardach (SATA3, USB 3.0).

Jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...