Skocz do zawartości
others1de

Komputer do gier 6000 zł wraz z chłodzeniem cieczą.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do wydania 6000 zł na komputer do gier wraz z chłodzeniem cieczą. Cena zestawu ma wynosić około 6000 możecie pomóc co i gdzie kupić ? I co najlepiej kupić?

Sama buda czy coś jeszcze? Wiesz coś o tym chłodzeniu cieczą? Jak nie to najpierw poczytaj i się dowiedz czy chcesz się w to pakować bo za dużo mniejsze pieniądze schłodzisz cicho komputer powietrzem

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama buda czy coś jeszcze? Wiesz coś o tym chłodzeniu cieczą? Jak nie to najpierw poczytaj i się dowiedz czy chcesz się w to pakować bo za dużo mniejsze pieniądze schłodzisz cicho komputer powietrzem

Na 100% chłodzenie cieczą, i myślałem o takim zestawie + właśnie chłodzenie i to jest cena około 6000

I7 4770K, 8 GB DDR3 1866MHz + GTX 760 2GB + SSD 64GB + 1TB HDD + 750W PSU

Chyba że proponujesz coś innego i lepszego w podonej cenie, ale tak jak już mówiłem z chłodzeniem cieczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie ma być kompaktowe czy składak?

 

co do zestawu - mocny procek i średnia karta graficzna to raczej słaby zestaw, większą wydajność w grach uzyskasz kupując np i5 + GTX770. SSD 64GB to absolutne minimum na obecny czas, lepiej wziąć 128. No i po co tak mocny zasilacz? Ramy też lepiej wziąć 1600MHz, szkoda przepłacać.

 

Biorąc pod uwagę to, jak złożyłeś zestaw (mało opłacalny + zero szczegółów co do konkretnych produktów), zakładam, że nie masz pojęcia o składaniu takich rzeczy, o wucecie już nie mówiąc. Sam chcesz to wszystko montować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% chłodzenie cieczą, i myślałem o takim zestawie + właśnie chłodzenie i to jest cena około 6000

I7 4770K, 8 GB DDR3 1866MHz + GTX 760 2GB + SSD 64GB + 1TB HDD + 750W PSU

Chyba że proponujesz coś innego i lepszego w podonej cenie, ale tak jak już mówiłem z chłodzeniem cieczą.

Ja nie zaproponuje bo nie znam się na częściach do WC więc nie wiadomo ile wyjdzie wiem że blok na kartę to będzie około 500zł a na procek 300zł, chłodnica około 300zł i pompka 200zł z tego co pamiętam Dołączona grafika =1300zł + węże, płyn, złączki

I tak jak kolega wyżej napisał po zestawie widać że niezbyt się znasz.

Pewnie starczy na coś w stylu:

Intel Core i5-4670K BOX

MSI Z87-G43 Gaming  lub  http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g43-lga1150-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g43-haswell-581869/

MSI GTX 770 Gaming

 WD Caviar Blue 1TB

SilentiumPC Deus M1 550W

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zaproponuje bo nie znam się na częściach do WC więc nie wiadomo ile wyjdzie wiem że blok na kartę to będzie około 500zł a na procek 300zł, chłodnica około 300zł i pompka 200zł z tego co pamiętam Dołączona grafika =1300zł + węże, płyn, złączki

I tak jak kolega wyżej napisał po zestawie widać że niezbyt się znasz.

Pewnie starczy na coś w stylu:

Intel Core i5-4670K BOX

MSI Z87-G43 Gaming  lub  http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g43-lga1150-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g43-haswell-581869/

MSI GTX 770 Gaming

 WD Caviar Blue 1TB

SilentiumPC Deus M1 550W

a co do budy to każda będzie pasować ? czy jakieś konkretne cechy musi posiadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do budy to każda będzie pasować ? czy jakieś konkretne cechy musi posiadać?

 

Dlatego mówimy: odpuść sobie WC. Jak ktoś się zna, to wsadzi taki cały komplet do środka w niemal każdą budę w rozmiarze średnio-większym lub dużym. Poczytaj trochę choćby na tym forum, sporo jest ludzi mających zwodowany sprzęt, można się z tego sporo nauczyć.

 

EDIT: Już pomijam też małą opłacalność takiego zestawu. Dobry wucet na nowych częściach to koszt ok 1,5k. Dołóż tę kwotę lepiej do podzespołów.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do wydania 6000 zł na komputer do gier wraz z chłodzeniem cieczą. Cena zestawu ma wynosić około 6000 możecie pomóc co i gdzie kupić ? I co najlepiej kupić?

Tak jak koledzy mówią, w twoim przypadku nie ma sensu instalować chłodzenia cieczą. Więcej będziesz miał z tego powodu problemów niż korzyści. Przy współczesnych mega chłodzeniach z rurkami cieplnymi, woda ma sens tylko dla osób chcących robić ekstremalny OC i wydać dużo kasy. Nie musisz mieć wody, żeby złożyć maszyne, która będzie wzbudzała zazdrość wśród kolegów będąc równocześnie bardzo wydajna i cicha. (;

 

Jedyną możliwość jaką widzę w twoim przypadku to jakiś zintegrowany zestawik ale on będzie pewnie gorszy od dobrych chłodzeń powietrznych. Mój kolega z pracy składał niedawno WC i przykręcając chłodnice przebił ją zalewając wnętrze komputera. Każdy kto składa taki zestaw musi się liczyć z podobnym ryzykiem. Jak nie masz obycia, to jesteś na dużo więcej takich sytuacji narażony.

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tym WC?

To było dobre w 2001 roku, za epoki kosmicznego podkręcania Pentiumów 4, jakiś Athlonów XP, potem Athlonów 64 i innych grzejących się i wyżyłowanych procków, na których woltaż się zmieniało niczym programy w pralce, coolery z heatpipe'ami były drogie jak cholera, a walczyło się o to byle tylko wyciągnąć parę MHz więcej. Wtedy to MIAŁO sens.

Nie ma co się wygłupiać. Mamy 2013 rok, powszechny rozmiar technologiczny 22nm, nie 180nm. Procesory są chłodne, karty graficzne też. Dobre chłodzenie powietrzne to najlepsza opcja. Montaż WC we współczesnym komputerze jest zwykle dziką fantazją gracza, naprawdę rzadko kiedy jest taka potrzeba.

Edytowane przez phariseo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej przekonaliście mnie, to jaki złożyć komputer za 4800 zł wraz z budą i wszystkim cały zestaw.

Intel Core i5-4670K BOX - 879zł

MSI Z87-G43 Gaming - 464zł

MSI GTX 770 Gaming - 1500zł

 2x 4GB GeIL Leggera 1600 MHz - 300zł

Seagate Barracuda 1TB - 230zł

Plextor M5S 128 GB - 360zł

SilentiumPC Deus M1 550W - 230zł

Zalman CNPS14X - 150zł

Samsung SH-224DB/BEBE - 70zł

Cooler Master CM 690 II Advance USB 3.0 ( http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-cm-690-ii-advance-usb-3-0-rc-692a-kkn5-441369/ ) 380zł

razem:  4564zł

Uwaga co do zestawu jest taka że służy do OC, jeśli nie będziesz podkręcał procesora to wyrzucanie pieniędzy w błoto więc się nad tym zastanów Dołączona grafika Ewentualnie możesz dorzucić i kupić na przyszłość więcej ramu 2x 8GB Crucial Ballistix 1600 MHz.  I jeszcze dodam - obudowa nie posiada na bocznych otworach filtru przeciwkurzowego więc wypadałoby jakiś filtr domowy tam przykleić albo kupić ( http://www.morele.net/silverstone-filtr-140mm-sst-ff141b-sst-ff141b-493580/ )  oczywiście 2 trzeba zamówić

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5-4670K BOX - 879zł

MSI Z87-G43 Gaming - 464zł

MSI GTX 770 Gaming - 1500zł

 2x 4GB GeIL Leggera 1600 MHz - 300zł

Seagate Barracuda 1TB - 230zł

Plextor M5S 128 GB - 360zł

SilentiumPC Deus M1 550W - 230zł

Zalman CNPS14X - 150zł

Samsung SH-224DB/BEBE - 70zł

Cooler Master CM 690 II Advance USB 3.0 ( http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-cm-690-ii-advance-usb-3-0-rc-692a-kkn5-441369/ ) 380zł

razem:  4564zł

Uwaga co do zestawu jest taka że służy do OC, jeśli nie będziesz podkręcał procesora to wyrzucanie pieniędzy w błoto więc się nad tym zastanów Dołączona grafika Ewentualnie możesz dorzucić i kupić na przyszłość więcej ramu 2x 8GB Crucial Ballistix 1600 MHz

Nie lepiej od razu kupić 16 gb ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej od razu 16gb i kup jakiś cooler na procka np hr-02 macho grafę proponuję tą http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx770-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-1189-7010-wer-oc-overclock-potrojny-went-windforce-3-gv-n770oc-2gd-581346/ fabryczne oc i do tego ciche chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...