Skocz do zawartości
marson

Jaki dysk SSD 256 GB do ok 1000 zł kupić

Rekomendowane odpowiedzi

To jest mój pierwszy post na tym forum, więc witajcie i od razu proszę o pomoc.

 

Chcę kupić dysk SSD o pojemności 256 GB w cenie ok. 1000 zł do komputera stacjonarnego o specyfikacji jak z sygnaturki, zamiast obecnego 60 GB. Zależy mi na długiej gwarancji więc póki co wytypowałem 3 dyski:

SAMSUNG SSD 256GB 840 PRO,Plextor M5 Pro 256 GB oraz INTEL 510 250GB SSDSC2MH250A2K5 ale nie koniecznie muszę ograniczać się do tych trzech dysków jeśli ma ktoś inne propozycje chętnie rozważę i inne, natomiast kwestia ceny wygląda tak, że planuję przeznaczyć 1000 zł na zakup no ale powiedzmy te 200 zł nie robi mi różnicy i mógłbym dołożyć.

P.S Dysk będzie używany jako systemowy, tak, że wszystkie systemy, Windows 8, Windows 7, Linux i może jeszcze coś chcę wrzucić na 1 dysk, bo na dzień dzisiejszy Windows 8 i Windows 7 ledwo się mieści i chciałbym mieć więcej miejsca dla systemu.

Edytowane przez marson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Plextora lub Samsunga, obecnie najkorzystniejsze pod względem wydajności i gwarancji w grupie dysków za 800-900zł, szkoda dawać więcej. Dopiero za ok 1250zł jest Samsung 840 Evo 500GB, który mógłby być bardziej opłacalny, jak ktoś zamierza trzymać na dysku sporą liczbę aplikacji i danych wymagających wydajnego nośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Plextora lub Samsunga,

 

A który lepiej się opłaci. Wiem, że kiedyś plextor był cenioną firmą a jak jest teraz? Z kolei samsung jest producentem pamięci flash więc może ten czynnik warto wziąć pod uwagę? Samsung EVO raczej odpada... parametry całkiem fajne ale zależy mi na długiej gwarancji a tam jest tylko 24 miesiące no i do przechowywania dużej ilości danych mam póki co 2 dyski HDD jeszcze a jak w przyszłości kupię NASa to już w ogóle taki duży dysk nie będzie miało sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...