Skocz do zawartości
gzowiak

nowa grafa do 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. 

Chciałbym żeby pomógł mi ktoś doświadczony, kto się zna na rzeczy.
Szukam karty graficznej do 600zł. 

Moj sprzęt :

AMD Phenom II X4 3.00 GHz,

8GB pamięci RAM,

chłodzenie procka Silentium PC Fortis HE1225,

zailacz 500W Mod Xstream-Pro,

Płyta główna ASRock 990FX Extreme3,

obecna grafa ATI RADEON 4700 HD.

Myślałem nad GeForce GTX 650 TI BOOST lub Radeonem HD7850.

Chciałbym mieć stabilne FPSy w lolu, często gram w nowe NFSy i chciałbym pograć na wmiare przyzwoitych detalach w GTA V o ile wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przyszłościowa, to ciężko powiedzieć jak mamy na myśli karty graficzne ze średniej półki. Na pewno jest jedną z wydajniejszych w swojej klasie, także szybko się nie zestarzeje. W średnio/wysokie będziesz mógł grać przez najbliższy czas.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy HD7870 to najlepszy pomysł do tego PII X4 .

 

Będzie już hamował GTX650Ti Boost / HD7850 a co dopiero HD7870 .

 

Do autora tematu - podkręć tego procka ( to chyba model 945 ) - lepiej wtedy wykorzystasz wymienione karty , także w GTA V będzie płynniej , nie wiem jak tam NFS-y i ich reakcja na wydajność CPU . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliły Ci sie grafiki ziomek Dołączona grafika  
Ja myślałem nad HD 7850. Z podkręceniem to chyba nie będzie problem, bo do 3.4 moge luzem jakoś przestawić, a z podkreceniem to kolega nawet 3.9 wycisnął.
Myśle, że 3.4 starczy i chyba wezme tego GTX'a jak radzicie.

 

A przepraszam.To ja źle doczytałem :) 

Edytowane przez gzowiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Po świetach mam zamiar kupić grafike do 600zł ? Co mi polecą ludzie,którzy się znają i nie są zieloni ? Dołączona grafika

Moj sprzęt :

AMD Phenom II X4 3.00 GHz,

8GB pamięci RAM,

chłodzenie procka Silentium PC Fortis HE1225,

zailacz 500W Mod Xstream-Pro,

Płyta główna ASRock 990FX Extreme3,

obecna grafa ATI RADEON 4700 HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego PII X4 to nie ma sensu brać grafik za tyle kasy bo ich nawet nie wykorzystasz w pełni .

 

Dozbieraj trochę i wymień procka oraz płytę a dopiero potem grafikę .

 

I5 4440 + MSI H81-P33 to koszt ~822 zł a procek dużo wydajniejszy niż PII . 

 

Ew. jak koniecznie chcesz zostać przy tej platformie to bierz HD7770 i kręć procka ile wlezie .

 

@_Paulo_ 

 

HD7770 do ETS2 powinna wystarczyć . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy HD7870 to najlepszy pomysł do tego PII X4 .

 

Będzie już hamował GTX650Ti Boost / HD7850 a co dopiero HD7870 .

 

Do autora tematu - podkręć tego procka ( to chyba model 945 ) - lepiej wtedy wykorzystasz wymienione karty , także w GTA V będzie płynniej , nie wiem jak tam NFS-y i ich reakcja na wydajność CPU . 

Przepraszam ze tak tutaj. możesz mi wytłumaczyć jak procesor hamuje kartę graficzną ??

 

Jest to jak by nie patrzeć nie realne. Grafa tak czy siak osiągnie swój najwyższy pułap. Można tylko powiedzieć ze procesor w stosunku do karty graficznej jest za słaby, lecz nie ograniczy grafy. Bo jak ma ona osiągnąć 100FPS to osiągnie.

Powinno się mówić że grafe dobierać tak by była na równi zoptymalizowana z procesorem by osiągnąć jak najlepsze wyniki do obydwóch komponentów w danym tytule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli gtx bedzie lepszym rozwiązaniem do mojego pc ? bo nie mam zamiaru kupować zaraz nowego procka. Tak jak pisałem chciałbym pograć w nowsze tytuły na wysokich detalach przez najblizsze lata ;) Ta grafa starczyła na długo jednak wszystko co dobre się szybko kończy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twoim prockiem przez najbliższe lata wysokie detale odpadają. Szczególnie nowe tytuły. http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx?page=0,8To chyba nie wymaga komentarza? Kolega dolar444 niech też sobie ten test przejrzy. Najoptymalniejsze rozwiązanie w twoim przypadku to zestaw jaki podał wyżej reyden bazujący na i5.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam pograc w GTA V jak wyjdzie Dołączona grafika a nfsy oczywiscie nowości.
Zapomniałem spytać. Czym sie róznia te dopiski przy kartach, bo chyba wybiore gtxa ale rozgladam sie a przed ta nazwa stoi albo msi,zotac,asus albo gigabyte. Wyjaśni mi to ktoś? Która z nich jest najlepsza albo najbardziej opłacalna

Edytowane przez gzowiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw. 

 

Dopisek przez modelem karty to producent - MSI , ASUS , GB , Zotac , Sapphire , Palit itp. 

 

Potem masz model karty i dopiski OC , SC , Boost itp. - oznacza to że karta jest fabrycznie "podkręcona"

 

Potem masz napisy w rodzaju Windforce , Dual-X , ACX etc. to fabryczna nazwa chłodzenia karty . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dokupię kabel hdmi-hdmi to bede mógł podłączyć kompa do TV i bezproblemowo grac w gry na TV (posiadam bezprzewodowego pada od XBOXa) bez przycinek ? Około 5 metrów od kompa mam TV także miłoby było jakby była taka możliowść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecinek wynikających z użycia kabla (odległość) czy Ci chodzi o wydajność karty? 5m kabel bez problemu daje radę. Sam tak gram w większość gier (pad z x360 bezprzewodowy świetna sprawa). Dodatkowo po hdmi leci dźwięk do tv tak więc nie problemu żadnego. Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG działa z full HD , może też działać z niższą rozdzielczością ale nie zawsze dobrze to wygląda .

 

LCD najlepiej działają z natywną rozdzielczością , TV szczególnie . 

 

Edit .

 

Jednak HD Ready czyli ~720p max. , dokładnie 1 366 x 768 . 

 

W takim układzie ten GTX powinien sobie poradzić na max. detalach . 

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, hajs po świętach się zgadza i myślę ponownie nad tą grafiką.Ktoś z rodziny podpowiedział mi że chyba lepszym wyborem będzie http://www.agito.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-hd-7850-dd-heatpipe-2gb-ddr5-pci-e-box-84-577348.html (Karta graficzna XFX Radeon HD 7850 DD Heatpipe 2GB DDR5 PCI-E BOX) Co o tym sądzicie? Wybrać tego Radeona czy gtx 650 twinz frozen ? Readeon ma lepszą szyne,a jest tylko 20 zł droższy także chyba warto dopłacić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...