Skocz do zawartości
pumczyk

Jaki serwer dla małej firmy? Budżet do 3000 zł lub więcej?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam do Was jako do osób z aktualną wiedzą nt. serwerów i podzespołów pytanie ws. serwera do małej firmy.

Jak już w opisie tematu podałem zainstalowany będzie tam Win 7 + Subiekt GT (wraz, z którym stawia się MS SQL Express), do tego na serwerze będzie max. 100 GB danych typu Excel, Word itp., z których użytkownicy sieci będą korzystać w zależności od nadanego dostępu (dostęp do folderów sieciowych będzie nadawany za pomocą lokalnych kont standardowych na tym serwerze (max. 7 użytkowników).

Generalnie teraz jest jakieś "kubańskie" rozwiązanie z backupem tzn. jest podłączony dysk zewnętrzny pod USB i tam skonfigurowana jest kopia zapasowa systemu (wszystko włącznie z plikami tam się zrzuca) - tutaj pytanie czy nie lepiej będzie, żeby serwer posiadał RAID (tutaj wiem tylko co na studiach o tym było czyli w teorii Dołączona grafika). 
Jeśli będzie ktoś miły i napisze jaki zestaw będzie dobry (wiem, że nie rekomendujecie "zestawów"). Oczywiście gotowe rozwiązania typu serwer DELL lub jakiś HP również rozważę bo niby czemu mam się pakować w składaka (czytałem w innych wątkach o wyższości gotowych zestawów Dell i HP typu tower).

Ostatnia kwestia to właśnie typ obudowy, który powinien być Tower a nie do szafy rackowej bo najzwyczajniej w świecie dla 1 serwera nikt nie będzie tego kupował i specjalnie montował Dołączona grafika

Z góry dzięki za dyskusję! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...