Skocz do zawartości
turbin

Upgrade kompa do 1600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

aktualnie posiadam taki sprzęt:

 

Intel Core i3-3220
Club3D Radeon HD7770 1GB
MSI B75MA-E33 /intel B75, LGA1155/
Western Digital Blue 500GB
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze

obudowa Wings Falcon http://www.i-box.pl/obudowy/229-wings-falcon.html

 

 

Chciałbym go ulepszyć za cenę ok 1600 zł.

 

Na razie jestem skory do zakupu:

 

Intel Xeon E3-1230v2 LGA1155 BOX 835 zł

MSI ATI Radeon R9 270X Hawk 2GB 793 zł

+ do tego jakas tania obudowa, moze Zalman Z3 Plus za 176

 

W sumie wychodzi 1804 zł

 

Jest też opcja że zrezygnuje z obudowy i kupię Gainward GeForce GTX760 2GB DDR5/256bit za 899 zł, i wyszło by 1734 zł. Co w tym przypadku zrobić, brać R9 czy GTX760. Co lepiej sprawdzi się w grach, szczególnie w BF4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację. Przyznam się że na innym forum mi takie coś polecili. Jak by co to gram na rozdzielczości 1280x1024.

 

Tylko że ten xeon ma 8 wątków.


Jak na razie w tym budżecie zostało mi polecone:

CPU:
  Intel Xeon E3-1230v2 /3.3GHz, 8MB, LGA1155, BOX/
  Intel Core i5-3570, 3.40GHz, 6MB, LGA1155, 22nm, 77W, VGA, BOX
  Intel Core i5-3350P 3,10 GHz

GPU:
  GTX760 2GB
  Radeon R9 270X Hawk 2GB


Na razie składam sie ku i5-570 i gtx760. Może wezmę procek xeon e3-1230b2. Różnica między nimi jest taka że ten drugi jest 8 wątkowy i nie ma wbudowanej grafiki, a ta może się kiedyś przydać. Przyda mi się osiem wątków w grach (m. in w BF4?

Edytowane przez turbin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma racji. 3570K do B75 się nie bierze. Bo to procesor z odblokowanym mnożnikiem. No chyba że trafi Ci się jakaś tańsza sztuka, ale myślę że taniej bedzie 3570 bez K i do tego R9 270x. 760 nie bierz, bo jest nie opłacalne w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenon ma 8 wątków, ale 4 FIZYCZNE rdzenie.
Zanim dokonasz zakupu musisz sobie odpowiedzieć na 2 pytania:
1. Do czego będzie przeznaczony głównie komputer (procesor) w większości do grania czy będzie zajmował się liczeniem, chodzi tutaj o programy graficzne takie jak autoCAD, pakiet ADOBE, czy inny blender lub 3Dsmax.

2. Będziesz chciał później podkręcić procesor, aby go nieco odświeżyć, i oddalić urok wymiany? Czy zabawa w OC nie wchodzi w grę?

 

Wracając do 8 wątków, gry na dzień dzisiejszy i jutrzejszy nie wykorzystują rdzeni wirtualnych, każda gra będzie bardziej szczęśliwa jeżeli opiekować nią będzie się mocny cztero-rdzeniowiec. I ta tendencja szybko się nie zmieni. BF4 nie wykorzystuje wirtualów.

Co innego jeżeli będziemy renderować na procesorze czy przeprowadzać symulacje. Wtedy 8 wątków przy 4 rdzeniach może dodać w porywach nawet 30% ogólnego wyniku.

IMO serwerowy procesor nie będzie najlepiej spisywał się podczas zwykłych zadań, serwerówki są projektowane do jak najszybszej i stabilnej pracy w liczeniu.

Przechodząc do wyboru procesora:
chcesz kręcić -> i5-3570k - trochę droższy, ale posiada odblokowany mnożnik, droga do OC otwarta. (#UP, fakt, płyta, cały czas myślałem że ma z77, nie wiem czemu)

nie interesuje się OC -> i5-3570 bez K. Tańszy, z zablokowanym mnożnikiem. To czy grafika w CPU jest, czy jej niema, to i tak należy traktować jako bajer, przydałaby się do biura, ale o grach należy zapomnieć na niej, więc i tak będzie sobie tam siedzieć niewykorzystana. A tańszych procesorów bez grafiki nie robią Dołączona grafika

No i oczywiście polecam kartę GTX760. (#UP, jakoś mnie te nowe grzałki od AMD nie przekonują)

Edytowane przez WoWo_Soldier
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że mnie nie przekonują to nie znaczy że mówię że to są ZŁE karty, ale widać wszyscy muszą podzielać twoje zdanie.

Każdy ma prawo polecać to co uważa za lepsze, i nadal twierdzę że jak ktoś kupuje kompa raz na jakiś czas, i nie zamierza go upgradować to lepiej dołożyć i wziąć coś mocniejszego typu 760 która jest o kilka % szybsza (ale co mi za chwila zarzucisz i droższa). IMO 760 ma coś czego nie ma i nie będzie miało AMD, czyli rdzeni cuda, które ja akurat wykorzystuję...

Staram się żyć w zgodzie, pomagać innym wyrażając swoje zdanie, 90% poprzedniego postu było poświęcone nt różnicy rdzeni fizycznych i tych logicznych, ale widze że Ciebie zabolała ostatnia linijka.
Wąpię aby ktoś inny zaminusowywał moje posty poza tobą, bo tam gdzie ja coś napiszę, jesteś i ty, trzeci post i już podwójny minus, bo tutaj zakładam że Ciebie zabolało to że poleciłem 760, a w tym drugim to że złożyłem zestaw mieszczący się w granicy, ale "bez sensu".

Za chwila wyjdzie na to że jestem tutaj jeden z najgorszych...
Ale wiesz co? Daj sobie znowu -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ogarnij sie. Też wolę Nvidię ze swoich względów, ale akurat ta seria radeonów im się bardzo udała. Sporo nadrobili w sterownikach.  Karta r9 270x niewiele odstaje od GTX 760, a jest o grubo ponad  150 zl tańsza. Cuda? Autor wspomniał o graniu, więc tu mu się to nie przyda.

 

Co do minusa to nie jest za Twoje zdanie, ale źle dobrane podzespoły!

 

Chodzi mi o płytę Z87 do procesora bez K.  W innym temacie

 

http://forum.purepc.pl/topic/356339-zestaw-do-grania-od-2012-i-w-d%C3%B3%C5%82-do-5000-z%C5%82/

 

też z tym pomysłem wyjechałeś.  Czyli  MSI Z87 do procesora i5 4570... i ja dałem do zrozumienia że takie połączenie nie jest opłacalne bo tego nie wykorzysta. Minusowanie tutaj nie ma na celu oceniać Ciebie że jesteś zły, najgorszy czy co tam sobie wymślasz  tylko wartość posta czy jest pomocny czy może wprowadza w błąd. Tak było w Twoim przypadku. Bo się nie kupuję takich płyt jak sie nie podkręca. Oczywiście nikt nikomu tego nie broni, ale może on o tym nie wie i próbowałem mu uświadomić że szkoda kasy.

 

Ja zawsze na tym forum polecam jak najtańsze podzespoły i staram sie ludziom uświadomić że nie warto ładować kupę kasy w najdroższe rzeczy, bo można dostać cos podobnego w niższej cenie. A to z tego względu że podzespoły komputerowe bardzo szybko tracą na wartości.  Tak jest od zawsze w branży komputerowej i z nią mam do czynienia od ponad 20 lat więc coś tam wiem o tym.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie, czy taki zestaw pociągnie zasilacz 500 w (SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze)?

 

Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 ( 256 Bit),

Procesor Intel Core i5-3570, Quad Core, 3.40GHz

MSI B75MA-E33 /intel B75, LGA1155/
Western Digital Blue 500GB
2x GoodRam 4GB 1333MHz CL9


Jeszcze mam jedno pytanie, czy któraś z poniższych kart NIE pasowałaby do mojej płyty głównej??

 

MSI GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 ( 256 Bit),

 

lub

 

MSI Radeon R9 270X HAWK, 2GB DDR5 (256 Bit),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chce zrobić upgrade kompa, aktualnie mam hd7770 club 3d i procek i5 3570. Teraz chce kupic i5 3570 i nowe GPU. No i teraz nie wiem jakie gpu wybrac. Gram na rodzielczosci 1280x1024.

 

MAm do wyboru MSI ATI Radeon R9 270X Hawk 2GB lub Gigabyte ATI Radeon R9 270X 2GB DDR5/256bit(ten jest z bf4).

Czy bedzie jakas duza roznica w tych kartach? Jest jeszcze r9 270x gaming. Dodam że w oc nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty byly recenzowane na lamach PurePC - Test kart graficznych Radeon R9 270X - Modele niereferencyjne - Podsumowanie. MSI Hawk ma wyzsze taktowanie na rdzeniu o 50 MHz, wiec niewiele. Spokojnie to samo osiagniesz na Gigabyte, ktory jest tanszy i dodatkowo zawiera BF4, ktorego mozesz sprzedac, jezeli Cie nie interesuje i tym samym obnizyc koszt zakupu karty. Bez zastanowienia bralbym Gigabyte'a.

Edytowane przez brachol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...